priznani k dani 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu priznani k dani 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Daňové pochybení lze v praxi napravit podáním opravného nebo dodatečného daňového přiznání. Jaký je v tom rozdíl? Na co pamatovat?
Jestliže jste v roce 2022 nabyli, darovali, prodali nebo jinak pozbyli nemovitou věc, čeká vás „papírování“. Nepřehledné formuláře psané úřednickou řečí ale zvládnete hravě díky našemu návodu. Pozor, do 31. května musíte daň zaplatit.
Daňové přiznání za rok 2022 nemusí podávat všichni, v praxi tak mají někteří občané nadprůměrné příjmy a daňové přiznání nepodávají, jak si ukážeme v praktických příkladech.
Kryptospekulanti by měli být ostražitější než v minulosti. Finanční správa se chystá častěji doměřovat nepřiznané zisky z prodeje bitcoinu a spol. Zároveň platí, že její nástroje a znalosti problematiky jsou pokročilejší než v letech 2017 či 2018, kdy se z digitálních měn poprvé stal masový fenomén mezi retailovými investory, kteří leckdy pohádkově zbohatli doslova přes noc. Jak tedy správně danit zisky z obchodování s virtuálními měnami? Server E15.cz na toto téma připravil velký shrnující článek.
Kdo má na rodičovský příspěvek nárok a jak podat žádost? Co paltí, pokud jste OSVČ? Jak se rodičovský příspěvek liší od mateřské? Jak na výpočet? Vše se dozvíte v článku, s výpočtem vám pomůže naše kalkulačka.
Státu pomohou s látáním rozpočtu i držitelé bitcoinu a dalších kryptoměn. Finanční správa očekává, že letos doměří výrazně vyšší daně z kryptoměnových zisků, chystá také častější kontroly. Problémy může mít kvůli nuancím danění krypta skoro každý, kdo se nakládání s virtuálními měnami ve vyšší míře věnuje.
Zavedení kryptoměnových plateb v e-shopu Alza.cz byl průkopnický počin, který ale i více než pět let po jeho uskutečnění občas provázejí nedostatky.
Začátek každého roku přináší řadu změn. Z hlediska daňových povinností tomu není jinak. Daňové novinky platné se začátkem roku se týkají kupříkladu paušální daně a limitů DPH. Od začátku roku 2023 se tak změnil limit pro registraci plátců daně z přidané hodnoty. Limit se výšil z jednoho milionu na dva. Stejně tak platí nová hranice pro přihlášení k paušální dani, ta se nyní dělí na tři příjmová pásma.
Firmy a lidé letos odevzdali 2,83 milionu daňových přiznání k dani z příjmu. Z celkového počtu vybraných přiznání jich bylo 2,3 milionu od fyzických osob a zhruba 523 tisíc od firem. Konečná data dnes zveřejnila finanční správa na twitteru. Loni správa evidovala za rok 2020 téměř 2,9 milionu přiznání k dani z příjmů.
Dnes končí termín pro odevzdání daňového přiznání daně z příjmu pro firmy a osoby, kterým daňové přiznání zpracovává poradce nebo podléhají auditu. Papírové přiznání bylo třeba letos odevzdat do pátku 1. dubna a elektronicky byl termín 2. května.