přiznání k dani z nabytí - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu přiznání k dani z nabytí, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Letošní akce milostivého léta se bude týkat odpuštění vybraných dluhů vzniklých v souvislosti s daňovým systémem. Poslanecká sněmovna aktuálně schválila příslušný vládní návrh zákona o mimořádném odpuštění a zániku některých daňových dluhů. Kdo bude moci o odpuštění požádat? Jakých nedoplatků se daňové milostivé léto týká? A jakým způsobem bude mimořádné odpuštění probíhat?
Pokud splníte zákonné podmínky, zdanění příjmu z prodeje nemovitosti se vás netýká, v opačném případě však ano. Kdo musí uvést příjem z prodeje nemovitosti do daňového přiznání? Jak daňový formulář vyplnit?
Institut kontrolního hlášení, kterým došlo od roku 2016 k významnému rozšíření administrativních povinností v oblasti DPH, nedoznal za poslední roky žádných významnějších změn. Je ale třeba připomenout, že kontrolní hlášení patří ze strany finanční správy k jedné z nejpřísněji sankcionovaných oblastí.
Loňský rok patřil z hlediska nákupu nemovitostí k těm rekordním. Kupující sice nepodávali přiznání k dani z nabytí nemovitosti a neplatili čtyřprocentní daň, ale jedna daňová povinnost spojená s nabytím nemovitosti jim přece jen zůstala. V letošním roce mají povinnost podat přiznání k dani z nemovitých věcí a včas uhradit vypočtenou daň. A jak je to s termíny podání a kdo naopak nemusí podávat daňová přiznání?
Podnikatelé v úpadku budou zřejmě moci čerpat příspěvek na podnikání postižené dopady pandemie, takzvaný kompenzační bonus, 500 korun denně, a to zpětně. Umožnit jim to má změna zákona, kterou ve zrychleném režimu ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji musí ještě projednat Senát. Změna se týká jen fyzických osob - podnikatelů v úpadku. Rozšíření okruhu příjemců umožnil podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) předběžný souhlas Evropské komise, která to předtím odmítala. ...
Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí je příznivou zprávou pro všechny občany uvažující o nákupu nemovitosti. Současně je však potřeba počítat s kratším časovým testem pro neplacení daně z příjmu při prodeji a nižším limitem pro daňové odpočty u hypotéky. Podívejme se na daňové změny v praktických příkladech.
K hypotéce nad 7 milionů daňové poradenství Zdarma! Takto by mohl v brzké době vypadat reklamní slogan některé z českých bank poskytujících hypoteční úvěry.
Aktuální zrušení 4procentní daně z nabytí nemovitosti, které musí ještě projednat Senát a schválit prezident, potěšilo všechny české domácnosti bez vlastního bydlení. Ti, kteří se pro nákup nemovitosti rozhodnou nebo již rozhodli, navíc zřejmě získají další úlevu a tou je možnost odpisu zaplacených úroků z úvěru na bydlení. A to nejenom do konce roku 2021, jak se původně plánovalo.
Krize covid-19 přinesla významné změny v přístupu k vlastnímu bydlení. Je to rozvolnění pravidel pro získání hypotéky ze strany centrální banky i návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Současná situace tak nahrává těm, kteří se rozhodnou koupit nemovitost právě teď.
Sněmovna schválila zrušení daně z nabytí nemovitostí. Proti původnímu vládnímu návrhu a přes nesouhlas ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) však zachovala možnost odpočtů zaplacených úroků z úvěrů na bydlení od základu daně z příjmů. Vláda chtěla tuto možnost od roku 2022 zrušit. Pro návrh občanského demokrata Vojtěcha Munzara hlasovali i dva sociální demokraté Václav Votava a Roman Sklenák a také část poslanců KSČM.