přiznání k dani z nemovitých věcí - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu přiznání k dani z nemovitých věcí, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pokud jste v roce 2020 nabyli, darovali, prodali nebo jinak pozbyli nemovitou věc, čeká vás „papírování“. Nepřehledné formuláře psané úřednickou řečí ale zvládnete hravě díky našemu návodu.
Plátce daně musí daňové přiznání odevzdat finančnímu úřadu nejpozději do 1. dubna 2021. Termín je stanoven zákonem a může se změnit. Jaké jsou další termíny pro odevzdání daní?
Přiznání k dani nemovitých věcí a daně silniční bude možné bez sankcí podat do 1. dubna místo 1. února. Stejně tak bude možné až do 1. dubna zaplatit bez sankcí silniční daň za loňský rok. Termín zaplacení daně z nemovitých věcí zůstal beze změny, je totiž standardně do 1. června.
Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí je příznivou zprávou pro všechny občany uvažující o nákupu nemovitosti. Současně je však potřeba počítat s kratším časovým testem pro neplacení daně z příjmu při prodeji a nižším limitem pro daňové odpočty u hypotéky. Podívejme se na daňové změny v praktických příkladech.
K hypotéce nad 7 milionů daňové poradenství Zdarma! Takto by mohl v brzké době vypadat reklamní slogan některé z českých bank poskytujících hypoteční úvěry.
Aktuální zrušení 4procentní daně z nabytí nemovitosti, které musí ještě projednat Senát a schválit prezident, potěšilo všechny české domácnosti bez vlastního bydlení. Ti, kteří se pro nákup nemovitosti rozhodnou nebo již rozhodli, navíc zřejmě získají další úlevu a tou je možnost odpisu zaplacených úroků z úvěru na bydlení. A to nejenom do konce roku 2021, jak se původně plánovalo.
Krize covid-19 přinesla významné změny v přístupu k vlastnímu bydlení. Je to rozvolnění pravidel pro získání hypotéky ze strany centrální banky i návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Současná situace tak nahrává těm, kteří se rozhodnou koupit nemovitost právě teď.
Sněmovna schválila zrušení daně z nabytí nemovitostí. Proti původnímu vládnímu návrhu a přes nesouhlas ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) však zachovala možnost odpočtů zaplacených úroků z úvěrů na bydlení od základu daně z příjmů. Vláda chtěla tuto možnost od roku 2022 zrušit. Pro návrh občanského demokrata Vojtěcha Munzara hlasovali i dva sociální demokraté Václav Votava a Roman Sklenák a také část poslanců KSČM.
Investice do bitcoinu a dalších kryptoměn jsou pro mnoho lidí lákavé kvůli vidině ohromujících výnosů. Jenže i na zisky ze spekulace na virtuální měny se váže daňová povinnost.
Vláda navrhla zrušit daň z nabytí nemovitostí. Zákon ale ještě neprošel Sněmovnou, Senátem a nepodepsal ho prezident. Musejí tedy ti, kteří kupují nemovitost, tuto daň platit? A jak je to s možností odečítat si úroky z hypotéky ze základu daně, které ruší vládní návrh na zrušení daně?