přiznání k dani z příjmu fyzických osob 2018 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu přiznání k dani z příjmu fyzických osob 2018, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Akcie energetické společnosti ČEZ zažívají v posledních týdnech turbulentní období. Jejich hodnota letos kolísá. Jedním z důvodů je mimo jiné vládní návrh zákona označovaného jako Lex ČEZ. I tak jde ale o jednu z nejstabilnějších firem na trhu a ne nadarmo patří její akcie mezi nejoblíbenější v portfoliu investorů. Jaká je aktuální cena akcií energetického gigantu? Jak probíhá výplata dividend a kde a jak provést nákup a prodej?
Daňové přiznání vyplňují OSVČ, někdy i zaměstnanci, důchodci nebo studenti. Do kdy podat daňové přiznání za rok 2022? Jak ho vyplnit? Jak vyřídit daně online? Jaké termíny dodržet, když chcete přiznat daně elektronicky anebo na písemně? Jak se liší dodatečné a opravné daňové přiznání? Čtěte níže a stáhněte si potřebné formuláře online.
Od začátku roku 2023 nastaly v oblasti daní významné změny, které se dotýkají řady podnikatelů a firem. Zvýšila se hranice příjmů pro plátce DPH či příjmového limitu pro uplatnění výdajových paušálů. Rovněž vstoupila v platnost nová mimořádná daň z neočekávaných zisků (tzv. windfall tax). Změny nastaly i u zdanění fyzických osob. Podrobnosti o největších novinkách popisují daňoví specialisté advokátní kanceláře Havel & Partners.
Začátek každého roku přináší řadu změn. Z hlediska daňových povinností tomu není jinak. Daňové novinky platné se začátkem roku se týkají kupříkladu paušální daně a limitů DPH. Od začátku roku 2023 se tak změnil limit pro registraci plátců daně z přidané hodnoty. Limit se výšil z jednoho milionu na dva. Stejně tak platí nová hranice pro přihlášení k paušální dani, ta se nyní dělí na tři příjmová pásma.
Nový rok přináší řadu důležitých a dlouho očekávaných legislativních změn, které dopadnou na podnikatele. Některé z těchto novinek přicházejí opožděně, jiné jsou v podobě schválené parlamentem spíše politickým manifestem než opatřením, které může pomoci vyřešit strukturální zadlužení českého státu.
Za většinu zaměstnanců plní daňové povinnosti zaměstnavatel, pro osoby samostatně výdělečně činné jsou však daně, resp. odevzdání daňového přiznání jedním ze základních úkolů.
Vláda na svém pondělním zasedání odsouhlasila protikrizový daňový balíček, který zavádí možnost zpětného uplatnění daňové ztráty (tzv. loss carryback) již za rok 2020. Firmám může vylepšit cash-flow, ale při špatném odhadu se jim může i prodražit.
Se zpožděním, ale přece. Tak reagují firmy a drobní podnikatelé na sadu rozhodnutí vlády, která jim má pomoci překonat problémy způsobené pandemií koronaviru. Mají však další požadavky. Na kabinet Andreje Babiše (ANO) tlačí také opozice, žádá další balíček krizových opatření.
Ministerstvo financí navrhuje pozastavit elektronickou evidenci tržeb po dobu trvání nouzového stavu a následujících třech měsíců. Znamená to, že žádný poplatník nebude muset evidovat své tržby a tato povinnost nebude nikterak kontrolována. Pozastavení EET je potřeba upravit novelou zákona, kterou úřad předloží na úterní mimořádné jednání Poslanecké sněmovny.
Schodek státního rozpočtu ke konci července klesl na 9,7 miliardy korun z červnových 20,7 miliardy korun. Loni v červenci skončilo hospodaření státu v přebytku 16,6 miliardy korun. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo financí (MF). Pro letošní rok je rozpočet schválen se schodkem 40 miliard korun.