přiznání k dani z příjmu fyzických osob 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu přiznání k dani z příjmu fyzických osob 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Akcie energetické společnosti ČEZ zažívají v posledních týdnech turbulentní období. Jejich hodnota letos kolísá. Jedním z důvodů je mimo jiné vládní návrh zákona označovaného jako Lex ČEZ. I tak jde ale o jednu z nejstabilnějších firem na trhu a ne nadarmo patří její akcie mezi nejoblíbenější v portfoliu investorů. Jaká je aktuální cena akcií energetického gigantu? Jak probíhá výplata dividend a kde a jak provést nákup a prodej?
Jestliže jste v roce 2022 nabyli, darovali, prodali nebo jinak pozbyli nemovitou věc, čeká vás „papírování“. Nepřehledné formuláře psané úřednickou řečí ale zvládnete hravě díky našemu návodu. Pozor, do 31. května musíte daň zaplatit.
Zrušení tzv. školkovného, slevy na dani za studenta nebo snížení slevy na dani na manželku. To jsou jen některé daňové slevy a výjimky z celkových 22, které se vláda rozhodla zrušit v rámci konsolidačního balíčku. Ten by měl společně s dalšími změnami zajistit v příštím roce snížení schodku státního rozpočtu o 94,1 miliardy korun a v roce 2025 o dalších 53,4 miliardy korun. Jaké další zrušené slevy na daních balíček obsahuje?
Daňové pochybení lze v praxi napravit podáním opravného nebo dodatečného daňového přiznání. Jaký je v tom rozdíl? Na co pamatovat?
Daňové přiznání za rok 2022 nemusí podávat všichni, v praxi tak mají někteří občané nadprůměrné příjmy a daňové přiznání nepodávají, jak si ukážeme v praktických příkladech.
Státu pomohou s látáním rozpočtu i držitelé bitcoinu a dalších kryptoměn. Finanční správa očekává, že letos doměří výrazně vyšší daně z kryptoměnových zisků, chystá také častější kontroly. Problémy může mít kvůli nuancím danění krypta skoro každý, kdo se nakládání s virtuálními měnami ve vyšší míře věnuje.
Začátek každého roku přináší řadu změn. Z hlediska daňových povinností tomu není jinak. Daňové novinky platné se začátkem roku se týkají kupříkladu paušální daně a limitů DPH. Od začátku roku 2023 se tak změnil limit pro registraci plátců daně z přidané hodnoty. Limit se výšil z jednoho milionu na dva. Stejně tak platí nová hranice pro přihlášení k paušální dani, ta se nyní dělí na tři příjmová pásma.
Firmy a lidé letos odevzdali 2,83 milionu daňových přiznání k dani z příjmu. Z celkového počtu vybraných přiznání jich bylo 2,3 milionu od fyzických osob a zhruba 523 tisíc od firem. Konečná data dnes zveřejnila finanční správa na twitteru. Loni správa evidovala za rok 2020 téměř 2,9 milionu přiznání k dani z příjmů.
Dnes končí termín pro odevzdání daňového přiznání daně z příjmu pro firmy a osoby, kterým daňové přiznání zpracovává poradce nebo podléhají auditu. Papírové přiznání bylo třeba letos odevzdat do pátku 1. dubna a elektronicky byl termín 2. května.
Od příštího roku by měl stoupnout limit pro možnost přihlásit se k paušální dani z jednoho na dva miliony korun. Návrh ministerstva financí ve středu projedná vláda. Vyplývá to z informací na vládních internetových stránkách. Změny u paušální daně souvisí s návrhem MF navýšit limit pro povinnou registraci k dani z přidané hodnoty (DPH) rovněž z jednoho na dva miliony korun. Zároveň by měla být výše paušální daně rozdělena na tři pásma odvozená od výše příjmů a sekundárně od výdajového paušálu. Dnes je daň ...