přiznání k dph 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu přiznání k dph 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pouze 70 tisíc podnikatelů se loni přihlásilo k paušální dani. Je to o polovinu méně, než byl původní odhad Ministerstva financí. A to ministryně Alena Schillerová dokonce v médiích vyjádřila odhad, že by na ni mohlo dosáhnout až 408 tisíc z celkového 1,06 milionu OSVČ. Potvrdila se naopak pochybnost odborníků i samotných podnikatelů, že jde o plácnutí do vody, jehož reálný význam bude minimální. Důvodů, proč byl o paušální daň tak malý zájem, existuje hned několik.
Plátce daně musí daňové přiznání odevzdat finančnímu úřadu nejpozději do 1. dubna 2021. Termín je stanoven zákonem a může se změnit. Jaké jsou další termíny pro odevzdání daní?
OSVČ s ročním příjmem do milionu korun se mohou přihlásit k platbě tzv. paušální daně, a tím si výrazně snížit daňovou administrativu, respektive daňově ušetřit. K případné účasti na paušální dani je potřeba se přihlásit do 11. ledna 2021.
Nově počítaná dovolená, vznik takzvaného sdíleného pracovního místa, snížený odpočet úroků z hypotéky nebo odlišně uplatňovaná DPH u nájmů. To jsou některé z novinek v pracovním, obchodním a v daňovém právu, které začínají platit od ledna 2021. Změny stručně komentují daňoví experti ze společnosti PwC Česká republika a advokáti z PwC Legal.
Daňové přiznání k dani z příjmu za loňský rok bude možné bez sankce podat až do 18. srpna. Ministerstvo financí tak prodlouží v souvislosti s dopady šíření koronaviru lhůtu, která byla dosud stanovena na 1. července. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová.
Podle původního znění zákona o kompenzačním bonusu v souvislosti s krizovými opatřeními proti koronaviru mohli žádat o pětistovku na den pouze OSVČ. Od 3. června to zákon umožňuje za splnění stanovených podmínek i společníkům malých společností s ručením omezeným.
Vláda schválila kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšení schodku státního rozpočtu v letošním roce na 500 miliard korun. Informovalo o tom ministerstvo financí. Kabinet schválil také prodloužení programu Antivirus. Stát bude firmám vyplácet příspěvky na náhrady mezd v karanténě či uzavřených provozech do konce srpna.Na twitteru o tom informovala ministryně práce Jana Maláčová.
Se zpožděním, ale přece. Tak reagují firmy a drobní podnikatelé na sadu rozhodnutí vlády, která jim má pomoci překonat problémy způsobené pandemií koronaviru. Mají však další požadavky. Na kabinet Andreje Babiše (ANO) tlačí také opozice, žádá další balíček krizových opatření.
Stačí když máte počítač s internetem a tiskárnu, podání přiznání potvrdíte tzv. E-tiskopisem.
Pouze zmírnění dopadů, a nikoliv odklad elektronické evidence tržeb pro řemeslníky, lékaře, účetní, advokáty a další profese nadále slibuje vláda. Opatření, které se vztahuje na 300 tisíc podnikatelů, má platit už od začátku května. Opozice a některá zájmová sdružení volají po jednoduché novele zákona o EET, pomocí níž by se povinnost zasílat státu on-line účtenky nebo vyplňovat čtvrtletní přehledy odložila.