pro koho platí eet - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pro koho platí eet, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S vlnou zákazů a omezení kvůli koronaviru, které platí od začátku týdne, slibuje vláda kompenzace zasaženým podnikatelům v gastrobyznysu, sportu, kultuře nebo zájezdové dopravě. Zaplatí za ně komerční nájemné, dopravcům v programu COVID bus poskytne až jednu miliardu korun. Pokračovat bude program Antivirus na podporu zaměstnanosti, jak už několik týdnů žádali zástupci firem a odbory. Nově budou náhrady až do 50 tisíc korun superhrubé mzdy.
Podnikatelé v České republice se oklepávají z koronavirové krize. Mnozí živnostníci požádali o kompenzační bonus, ale nedávno dostali od finančních úřadů dopis, by si nárok na podporu znovu rozmysleli. „Schodek státního rozpočtu roste a stát hledá, kde získat peníze. Takzvané zaklekávání na podnikatele bude častější,“ říká v rozhovoru podnikatelský konzultant Roman Sokola.
Levicová politika je v Česku v krizi. Přitom každá zdravá demokracie potřebuje silné levicové strany. Doženou českou levici přízraky minulosti, dopadne na ni tvrdá realita současnosti nebo dokáže postavit svou politiku na modelu, který jí zajistí budoucnost? Seriál o současné české i světové levici v kontextu historie a s úvahou nad tím, co se musí změnit, abychom s ní mohli počítat i do budoucna. Budoucnost české levice, díl první.
Boj s koronavirovou pandemií naprosto převrátil zvyklosti obyvatel Česka. Zatímco před jejím propuknutím byl poměr hotovostních a karetních plateb přibližně vyrovnaný, během nouzového stavu došlo k naprosté změně. „V posledních osmi týdnech se poměr změnil na 30 ku 70 ve prospěch karet, což znamená, že téměř čtrnáctiletý posun proběhl během dvou měsíců,“ říká Igor Žganjer, generální ředitel Global Payments, která zpracovává platební transakce.
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) nebyla od počátku krize vidět tolik jako premiér a další ministři, teď na ní ale závisí záchrana tuzemského cestovního ruchu. Podpořit jej chce například dotovanými poukázkami na dovolenou. „Měli bychom jet na dovolenou v Česku a podpořit naše hoteliéry, restaurace a služby. Všem těmto podnikatelům jsme to z minuty na minutu vypnuli,“ říká.
Přesně 66 dní trval v České republice nouzový stav, který vláda vyhlásila kvůli šíření pandemie koronaviru v březnu. Vyhlášen byl historicky poprvé na celé území státu a provázela ho přísná omezení. I po jeho skončení však řada opatření stále platí, jako nošení roušek či uzavření škol. Podívejte se na časovou osu, která připomíná nejvýznamnější milníky uplynulého období.
Rakovina, srdeční choroby ani zubní kaz nepočkají, stát musí co nejrychleji uvolnit opatření ve zdravotnictví i ve zbytku země, apeluje šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler. „Řídit epidemii je jako řídit auto. Nesmíte se bát nastoupit a sešlápnout plyn, jinak jste prohráli rovnou,“ říká.
Gastronomie spojená s cestovním ruchem patří k odvětvím, která koronavirus zranil nejvíce. Sektor nezkrachoval, ale obrození bude velice náročné. Určitě se dočasně změní podniky, které byly zaměřeny na velmi náročnou gastronomii, protože jim bude chybět zahraniční klientela. „Nějakou dobu budou zřejmě nabídku ovlivňovat možné výpadky některých surovin, nutná míra snižování nákladů na personál a možná i obava zákazníků o svoje zdraví. To povede k nutnosti zjednodušit jídelní lístky, podívat se na celý ...
Vláda nemá zřetelný plán, co s ekonomikou zasaženou koronavirem. Je nutné udělat jasné scénáře, shodují se čeští byznysmeni oslovení v anketě deníku E15. Důležité je rychle zastavit „obchod se strachem,“ odolat pokušení trvale regulovat ekonomiku i v budoucnu se vymlouvat na tom, že za chyby a nedostatky může koronavirus. Čtěte exkluzivní anketu deníku E15.
Dodavatelé mají terminály na skladě, stačí si vybrat optimální řešení. Pořizovací náklady vám příští rok stát kompenzuje slevou na dani.