proc lide kupuji zlato - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu proc lide kupuji zlato, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bitcoin jako prostředek k eliminaci válek, zbytečného konzumu, ale i pojistka proti inflaci. Tyhle a ještě mnoho dalších představ v hlavě nosí řada zastánců nejrozšířenější kryptoměny. Skoro všechny podobné bitcoinové příběhy jsou ale přinejmenším sporné, upozorňuje antropolog Martin Tremčinský. Vlivem korelace hodnoty kryptoměn s cenou akcií a také kvůli připravované regulaci se podle něj navíc nedá příliš mluvit o alternativním finančním systému. Zastánci bitcoinu musejí navíc počítat s tím, že část ...
Inflace stoupá k nebeským výšinám. V reakci na ni navyšuje ČNB základní úrokové sazby. Banky je postupně promítají nejen do půjček, ale k radosti střadatelů i do vkladových produktů. Zatímco u běžných účtů už ani úročení neočekáváme, spořicí účty a termínované vklady nabízejí stále zajímavější sazby. Podívejme se proto na vývoj nabídky a poptávky u termínovaných vkladů, na metodu jejich úročení a výnosnost, která nejspíš překvapí.
Fanoušci bitcoinu přisuzují nejrozšířenější kryptoměně schopnost vzdorovat inflaci a konkurovat zlatu. I přes cenové vzepětí od začátku ruské invaze ale zůstává výrazně za svými cenovými rekordy. Odhadovat, zda virtuální měnu brzy čeká propad, nebo další období růstu, je nyní mimořádně složité i pro lidi, kteří se v kryptoměnovém byznysu pohybují přes deset let. Mezi ně patří zakladatel kryptoburzy Coinmate Roman Valihrach. Ještě nejistější je podle něj naskakovat na aktuální digitální trendy typu ...
Vlastní byt, fyzické zlato či půda jsou investice, na které by se v příštích letech zaměřil investor Jan Pravda. Přestože léta říkal, že akcie jsou dlouhodobě nejvýnosnější, nyní by se akciovým trhům vyhnul, protože je může ohrozit vysoká inflace. „I když byt sype jen dvouprocentní výnos před započtením nákladů, což je velmi málo, pořád je to bezpečnější než ETF, které čeká korekce v řádu desítek procent.“
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Turbulentní. Žádné jiné slovo nemůže lépe vystihnout náladu roku 2021. Pandemie, inflace, omezování výroby a energetická krize se staly našimi ústředními výzvami. Zažili jsme ale i mnoho radostných chvil. Připomeňte si ty nejdůležitější události roku 2021 v souhrnné galerii.
Finále extrémně populárního španělského seriálu La Casa de Papel (Papírový dům) mohlo diváky potěšit i zklamat, ale rozhodně potrápilo ekonomy. Aniž bych prozradil cokoli ze zápletky, guvernér španělské centrální banky se v jednu chvíli vyděsí nad představou lupičů odnášejících si z jeho trezoru národní poklad, tedy zlato. Nejenže je to spousta peněz, ale vysvětluje, že tím stát kryje své závazky a bez zlata by zbankrotoval.
Řídí svého druhu největší evropský fond, který od investorů vybral 120 milionů dolarů. Výnosy z blockchainových projektů počítá ve stonásobcích. Ani jedno z toho nezaručuje Viktoru Fischerovi klidný spánek, naopak. Zakladatel Rockaway Blockchain mluví o zodpovědnosti za peníze druhých i obavách z toho, že prudký růst „jeho“ kryptoprojektů vystřídá neméně strmý propad. To mu neubírá chuť v lednu spustit druhý fond s cílovou částkou půl miliardy dolarů. Nejrozšířenější kryptoměna v něm ale bude opět chybět. ...
Nenasytný trh s byty neochromila ani pandemie a po nových projektech se dál okamžitě jen zapráší. Výstavbu zatím stále drtí hlavně komplikovaný povolovací proces.
Čtyři sta procent za rok, to je růst, který by dnes investoři čekali u bitcoinu, možná někde v umění, s trochou štěstí u dobrého vína, ale určitě ne u dřeva. Přesto platí, že kdo má dnes dřevo, ten je boháč. Dokonce zlato je za stejné období nahoře jen o čtyři procenta. V pandemii jsme zkrátka poznali, že dřevo je nad zlato.