proč mít životní pojištění - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu proč mít životní pojištění, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ani zajišťovny, tedy pojišťovny pojišťoven, nemohla minout koronakrize, což se týká i VIG RE ze skupiny Vienna Insurance Group. Neobává se ani tak vyplácení vysokého pojistného jako spíše kolapsu finančních trhů. „Hrozbou je, že politická moc nezvládne stabilizovat ekonomiku a skončíme v dlouhodobém období deprese. Kvůli vratké monetární politice hrozí v Evropě nezaměstnanost až třicet procent a rostoucí inflace. To by se podepsalo nejen na oboru pojišťovnictví a zajišťovnictví,“ říká předseda ...
Finanční gramotnost se v České republice v průběhu let mírně zlepšuje. Podle průzkumu ministerstva financí jsou ale Češi v tom, jak dokážou nakládat s vlastními penězi, rozumí finančním zákonitostem nebo se vyznají v nabídce produktů, ve srovnání s rozvinutými státy pouze v průměru. Je co zlepšovat. Například téměř šest z deseti českých domácností si nevytváří žádný rozpočet a nesleduje své příjmy a výdaje. To je přitom základ pro správné hospodaření. Co dalšího pomůže vašim financím vydat se správným ...
Česko-americký ekonom Jan Švejnar je jedním z těch, kdo radí vládě se strategií, jak překonat koronavirovou krizi. Kromě aktuálních analýz, jak zabránit drtivému propadu ekonomiky, by bylo dobré využít situaci a dostat Česko po krizi do světové hospodářské špičky, tvrdí. „Chce to ale zásadní daňovou reformu, silné investice do infrastruktury, podstatné zefektivnění státní správy i právního systému a vytvoření podmínek pro digitální ekonomiku založenou na kvalitním vzdělání, vědě a na výzkumu,“ vysvětluje ...
Téměř třicet let po založení Exim tours chtěl firmu opustit a věnovat se hotelnictví. Pandemie koronaviru ale plány Ferida Nasra zásadně změnila. Dokud cestovní kancelář nevyvede z krize, která je prý nesrovnatelně horší než všechny minulé, tak firmu neopustí. „Tak silný pocit zoufalství jsem nezažil. Zájezdy mohou zdražit až o polovinu, sedmdesát procent cestovek může zkrachovat,“ říká.
Kalamita hrabošů, prasečí mor, drahé potraviny, slevové akce či vztahy dodavatelů potravin a obchodníků. To jsou jen některá z témat, která během roku řešilo ministerstvo zemědělství. Významně se ho dotýká i problém bruselského auditu zemědělských dotací nebo budoucí zemědělský rozpočet. „Máme být jednou z nejvíce poškozených zemí. Všechno ale stojí peníze a nemůžeme na zemědělce valit čím dál více věcí a dávat jim na to čím dál méně peněz,“ tvrdí ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD).
O půl miliardy korun, kterou stát nyní každoročně přispívá daňovými odpočty na investiční životní pojištění, by mohla posílit podpora stavebního spoření nebo penzijního připojištění, navrhuje šéf sněmovního podvýboru pro ochranu spotřebitele za ANO Patrik Nacher. „Je absurdní, aby stát zvýhodňoval a tím i propagoval produkt, který k sobě magnetizuje tolik sporů,“ říká. Změnu zákona o daních z příjmů chce představit do konce roku.
Robert Gauci šéfuje české pobočce francouzské skupiny AXA už téměř tři roky. Zaměřuje se hlavně na budoucnost a na to, jak z pojišťovny udělat partnera, který bude pro klienty partnerem, než jen pouze vyplácet pojistné plnění. „Nejde jen o peníze, je potřeba se postarat i o všechno okolo. Klienti by měli jen zmáčknout tlačítko na svém počítači nebo chytrém telefonu. To je podle mé filozofie skutečný servis a v něm vidím budoucnost,“ říká Gauci.
Zdravě jíst, nepít alkohol, chodit cvičit, udělat si pořádek ve financích. To jsou jedny z nejčastějších novoročních předsevzetí. Co se peněz týká, podle průzkumů si takové předsevzetí dávají až tři pětiny Čechů. Často je ale po pár týdnech potká podobný osud jako plány ohledně zdravého životního stylu. Přitom už i minuta času denně, kterou osobním financím věnujete, může přinést pozitivní výsledky, což je o poznání snazší než chodit dvakrát týdně do posilovny.
Češi jsou sice národem milovníků psů a koček, jen minimum z nich si ale své mazlíčky pojišťuje. Změnit to chce společnost Petline, která u nás začala nabízet první on-line zdravotní a úrazové pojištění pro domácí mazlíčky. Její zakladatelé Jan Moravec a Derek Cummins chtějí mít do konce roku 13 tisíc zákazníků.
Zatímco běžný Severokorejec nemá s vnějším světem žádný kontakt a návštěva cizí země je pro něj v nedohlednu, pro zahraniční turisty je výlet do KLDR otázkou několika kliků. Cestovní agentury, jež zájezdy zajišťují, slibují doživotní zážitek – za který si však nechají řádně zaplatit. „Je potřeba otevírat tamějším lidem oči a ukázat jim, že se věci mohou mít jinak," říká devatenáctiletá Veerle Mathijssen z Nizozemska, která zájezd absolvovala sama. „Připadal jsem si tam opravdu vítán," říká o dva roky ...