proč neplatit koncesionářské poplatky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu proč neplatit koncesionářské poplatky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Po letech by se v Česku měly zvýšit poplatky za veřejnoprávní média. Počítá s tím takzvaná velká mediální novela, vládní návrh změn v zákonech o České televizi a Českém rozhlasu, který v úterý představil ministr kultury Martin Baxa (ODS). Měsíční poplatek za Českou televizi se má zvýšit o 25 korun na 160 korun, poplatek za Český rozhlas o 10 korun na 55 korun. Poplatky budou nově platit i vlastníci mobilních telefonů, tabletů a počítačů. Princip jedné platby za domácnost zůstává. Poplatky se naposledy ...
Posloucháte rádio nebo máte doma televizi? Pak ze zákona musíte platit koncesionářské poplatky, jinak vám hrozí pokuta. K čemu poplatky vlastně slouží? Jak jsou v letošním roce vysoké a jak zdraží? Kdo je musí platit a jak je případně zrušit?
Ředitelům televize Nova a televize Prima se nelíbí plány na významné zvýšení televizních poplatků. Je to přitom jeden z hlavních cílů nového šéfa České televize Jana Součka, kterému by se optimálně zamlouvaly poplatky ve výši 180 korun měsíčně. To je dokonce víc, než chce současný generální ředitel Petr Dvořák.
Zvolený generální ředitel České televize Jan Souček, který se ujme řízení největšího veřejnoprávního média od října, plánuje uzavřít iVysílání jen pro plátce koncesionářských poplatků. Tím by se měly zvýšit příjmy televize. Budoucí vládce Kavčích hor také zvažuje snížení počtu kanceláří v sídle televize a pronájem volných prostor. „Nechci se zříkat toho, že se zamyslíme nad tím, jestli potřebujeme tak velký areál, tolik jednotlivých kanceláří, jestli ho nepřestavět na menší nebo větší zasedačky, relax zóny...
Čeká nás jen pár týdnů, než veřejný prostor znovu ovládnou debaty o budoucím šéfovi České televize. Nepochybně znovu uslyšíme řadu důvodů, proč bychom měli zvýšit koncesionářský poplatek. To všechno je určitě legitimní, ale ani postava ředitele jednoho ze tří veřejnoprávních médií není tak důležitá jako aspekt, který v debatě úplně zaniká. Klíčová je totiž otázka, co vůbec od veřejnoprávních médií chceme a jak je definujeme.
Zkratka SIPO označuje způsob úhrady pravidelných plateb, který již desítky let nabízí Česká pošta. Jak funguje SIPO, v čem spočívají hlavní výhody této služby a jaké se s ní pojí poplatky?
Poslanecká sněmovna stále nemá vyřešený dlouhotrvající spor o schvalování výročních zpráv České televize. Je sice pravda, že ty z roku 2016 a 2017 byly schváleny v říjnu minulého roku, ale ta z roku 2018 prozatím ne. Proč? A jak se k tomu poslanci chystají postavit?
Jak budou a budou vůbec s přechodem na nový standard vysílání fungovat současné TV přijímače? A co čeká Česko s "internetem věcí"? Existují v souvislosti s ním bezpečnostní rizika? V online rozhovoru na E15.cz odpovídal Martin Gebauer, ředitel Českých Radiokomunikací.
Koncesionářský poplatek za veřejnoprávní televizi se osm let nezměnil a jeho případné zvýšení je politicky velmi nepopulární. „Pokud se ale s financováním nic nestane, museli bychom časem začít razantně omezovat vlastní tvorbu,“ říká šéf České televize Petr Dvořák, kterého za rok čeká případná obhajoba mandátu.
Hoteliéři si stěžují na stále těžší úřední botu, která jim šlape na krk. „Vadí mi, že tím v podstatě vysvlékneme firmu i ze spodního prádla,“ komentuje nové povinnosti jako každoměsíční hlášení o DPH šéf největší tuzemské hotelové sítě EuroAgentur Josef Bára. Navíc, když už to musí být, tak by všichni ubytovatelé měli plnit stejné podmínky, jinak je to nekalá konkurence, dodává.