prodej hutí v ostravě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu prodej hutí v ostravě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dlouholetý viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj byl zvolen šéfem nejvlivnějšího sdružení firem v Česku. Kritizuje vládu, která hovoří o zvyšování daní nebo rušení dotací, ale s podniky se o tom nebaví. Chybí mu také opatření v migrační politice, která by odstranila nedostatek některých profesí, jako jsou svářeči nebo CNC operátoři. V otázce zájmu zahraničních investorů o Česko vidí největší bariéru v koruně. „Nejpozději do konce dekády musíme přijmout euro, koruna nás znevýhodňuje,“ říká.
Skupina Liberty Steel se dohodla na restrukturalizaci a refinancování svých aktivit v Británii. Plány předpokládají, že společnost prodá tři továrny, které nepovažuje pro svou činnost za klíčové, informovala agentura Reuters. Liberty Steel, která vlastní také ostravskou huť, po krachu svého hlavního úvěrového partnera nyní sama bojuje o přežití.
Krize důvěry ostravské huti Liberty vůči majiteli přetrvává. Byť včera na její účet dorazily veškeré slíbené peníze za prodané emisní povolenky, podmínky prodeje a způsob rozhodování o něm ještě prohloubily obavy odborářů i státu.
Zadlužená britská skupina Liberty Steel Group stále hlouběji vtahuje do svých problémů ostravskou huť Liberty. Ocelářský kolos v houstnoucí atmosféře odvolal dva členy představenstva a následně vyvedl povolenky z hutě v hodnotě jedné miliardy korun. Složitou situaci ocelárny, která zaměstnává šest tisíc pracovníků, řeší i čeští europoslanci.
Britská ocelárna Liberty Steel Group jmenovala výbor, který bude mít na starosti její restrukturalizaci a refinancování poté, co se její největší věřitel Greensill Capital v březnu dostal do platební neschopnosti. Liberty Steel je součástí globálního koncernu GFG Alliance britského podnikatele indického původu Sanjeeva Gupty.
Ocelářský gigant Liberty Steel ze skupiny Liberty House indického byznysmena Sandžíva Gupty má další problém. Jeho dceřiná společnost Liberty Commodities ručila za půjčky fakturami z obchodních transakcí, které nebyly nikdy podepsány, jak podle listu Financial Times vyplývá z obchodních dokumentů. Do ocelářské skupiny spadá také huť Liberty Ostrava.
Finanční problémy nadnárodní ocelářské skupiny Liberty Steel, majitele ostravské huti, už musejí řešit nejvyšší političtí představitelé potenciálně zasažených ekonomik. V pátek se kvůli nim sešli britský ministr pro podnikání, energetiku a průmysl Kwasim Kwartengem s českým vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO).
Spor mezi hutí Liberty Ostrava a jejím dodavatelem energií Tameh Czech je u konce. Strany se dohodly na částečném vypořádání nakumulovaných dluhů za energie a nastavily i rámec budoucích finančních vztahů. Tameh zároveň stáhl žalobu, kterou na svého odběratele podal loni v listopadu.
Spor o ceny dodávek energií mezi ostravskou hutí Liberty a teplárnou Tameh Czech vstupuje do další fáze. Energetický regulační úřad (ERÚ), u kterého si Liberty stěžovala na údajně příliš vysoké ceny Tamehu, dal za pravdu teplárně. Ta si tak bude moci nadále stanovovat svou cenovou politiku bez zásahu úřadu. Hutě se proti rozhodnutí odvolaly.
V areálu ostravské huti zuří souboj těžkých vah. Majitel ocelárny, společnost Liberty Steel, se dostala do křížku se skupinou ArcelorMittal, od které huť koupila. Příčinou je teplárna Tameh Czech, která při loňském prodeji huti nebyla součástí kupní smlouvy, a nyní podle Liberty zneužívá své dominantní postavení a účtuje si příliš vysoké ceny za dodávané energie. Tameh, v níž má ArcelorMittal poloviční podíl stejně jako polská energetická skupina Tauron, obvinění odmítá.