prodej linetu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu prodej linetu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Deník E15 přináší ve spolupráci s fondem J&T Arch Investments 2. díl ankety s výraznými osobnostmi tuzemského byznysu, které odpovídají na otázku, kde hledat aktiva, za něž investor zaplatí méně, než je jejich skutečná hodnota.
Deník E15 přináší ve spolupráci s fondem J&T Arch Investments 1. díl ankety s výraznými osobnostmi tuzemského byznysu, které odpovídají na otázku, na čem může Česko založit svůj rozvoj v příštích dvou až třech desetiletích, aby prosperovalo.
Skupina BHM Group byznysmena Tomáše Krska posiluje na poli medicínských technologií. Od rakouského fondu Emsa Capital koupila stoprocentní podíl v polském tradičním výrobci operačních stolů a nemocničních lůžek Famed Zywiec. Transakce z konce loňského roku podle informací deníku E15 vyšla na nižší desítky milionů eur, tedy stovky milionů korun.
Malá země, velké nápady. Českých zástupců v globálním byznysu přibývá a nejsou mezi nimi už jen ti opravdu největší hráči. Roste nová generace podnikatelů, kteří se nebojí dělat velký byznys za hranicemi země. Přinášíme pět těch nejzajímavějších příběhů.
Slovo dědictví zní lidskému uchu velmi příjemně. Obvykle znamená více či méně očekávaný přísun peněz či jiných statků, o které se jejich nabyvatel nemusel nijak zasloužit. Když však nejde jen o pár korun, ale o miliony či miliardy, může se stát z dědictví pořádné drama. Takových případů nebylo v historii málo. Jak důležité je ve světě byznysu myslet na budoucnost, připomněl naposledy nečekaný odchod nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.
Pokud se už v posledních měsících objevily úvahy či spekulace o vstupu některé z významnějších tuzemských firem na veřejné akciové trhy, bohužel v jejich plánech příliš nefigurovala pražská burza. To je například případ společnost W.A.G. Payment Solutions podnikatele Martina Vohánky. Ta se rozhodla pro primární veřejnou nabídku v londýnské City.
Už týden probíhají v Izraeli nejintenzivnější boje mezi Židy a Palestinci za posledních sedm let. Násilné demonstrace v Jeruzalémě vyústily ve vzájemné ostřelování mezi izraelskou armádou a radikálním palestinským hnutím Hamás. Izraelci podnikli také letecké útoky na vojenské cíle v Pásmu Gazy. Konflikt si už stihl vyžádat desítky mrtvých a stovky zraněných, převážně na palestinské straně. České firmy působící na izraelském trhu ale mohou být podle odborníků v klidu.
Koronavirus sice poškodil byznys řady českých a slovenských miliardářů, ale zároveň pro ně představuje i příležitost. Stejně jako po finanční krizi 2008 mohou na koronavirovém šoku dlouhodobě vydělat, pokud centrální banky budou dál pumpovat peníze do světové ekonomiky a vlády začnou přerozdělovat peníze z rozpočtů.
Nastavit jednotná pravidla pro řízení státních firem napříč úřady má nová strategie ministerstva financí schválená vládou. Vytipovala i prodej podniků, respektive majetkových účastí v nich, které nemají strategický význam.
Akcionáři výrobce zdravotních lůžek Linet odmítli vstup finančních investorů do firmy. Společnost dostala v posledních dvou letech nabídky na prodej podílu. Akcionáři se chtějí i nadále aktivně podílet na řízení a kontrole společnosti, plán tržeb na aktuální obchodní rok přesahuje osm miliard korun (315 milionů eur), informoval mluvčí společnosti Michal Uryč.