prodej nemovitého majetku čd - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu prodej nemovitého majetku čd, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Shořela hala v Žebráku, kde se vyráběly součástky pro Toyotu. Škoda je zhruba 1,8 miliardy Praha se loni zbavila pozemků za rekordní miliardu korun. Od státu získala nové Penny se dohodl s vědci a zdražil. Pokrytecké, sepsuli ho farmáři Pojďme se podívat na důležité události tohoto týdne, o kterých jsme v e15 psali.
Novým předsedou dozorčí rady Českých drah se stal profesor ČVUT Karel Pospíšil. Ve funkci nahradil Petra Moose, který odešel ze zdravotních důvodů. Další změny nastanou v představenstvu společnosti, kde v květnu skončí Michal Heřman, jenž byl zodpovědný za správu majetku. Řízení tohoto úseku bude společnost řešit v následujících dnech. Sdělil to mluvčí státního dopravce Radek Joklík.
Olomoucký miliardář Pavel Hubáček si dělá prostor pro další expanzi, na trhu posbíral miliardu korun.
Hromadnému převodu nádraží z majetku Českých drah do vlastnictví Správy železniční dopravní cesty už nic nebrání. Jako nejvyšší orgán ČD dnes transakci definitivně schválila valná hromada, která má na dráze podobu takzvaného řídícího výboru. „Tím byl splněn další nezbytný rok k dokončení této transakce. Samotný převod by měl proběhnout nejpozději do 1. srpna 2016,“ uvedl mluvčí drah Radek Joklík.
Manévrům s drážními nemovitostmi nebude konec ani po letošním převodu nádražních budov do vlastnictví státní Správy železniční dopravní cesty. Českým drahám totiž stále zůstanou pozemky, které chce získat stát. Převody budou mít stamilionovou hodnotu.
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) plánuje do nádražních budov nastěhovat státní úředníky. Program na oživení mnohdy prázdných a chátrajících budov má jít ruku v ruce s jejich opravami, řekl náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola. Přestože nádraží stále patří Českým drahám, správa železnic už o možném využití nádraží ze strany státních institucí vyjednává s Úřadem pro zastupování státu ve věcích majetkových.
Evropská komise souhlasí s prodejem nádražních budov a souvisejícího majetku Českých drah státu. Hospodařit s majetkem bude Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Převod podle komise nepředstavuje nedovolenou veřejnou podporu, uvedlo ministerstvo dopravy.
České dráhy zahajují zřejmě poslední vlnu výprodeje nepotřebných realit. Nejnovější seznam majetku určeného k prodeji čítá 3700 stavení a dvacet milionů metrů čtverečních pozemků. Soupis je přitom už očištěn od nádražních budov, které vbrzku převezme Správa železniční dopravní cesty. Dráhy prodávají majetek několik let, nyní ale změní strategii.
Převod nemovitého majetku z Českých drah do Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) by v první etapě mohl drahám vynést kolem pěti miliard korun, celkem až sedm miliard korun, prohlásil šéf drah Daniel Kurucz. ČD už veškeré záležitosti nutné k převodu připravily, takže materiál může jít z ministerstva dopravy na jednání vlády. Část peněz by mohly ČD získat už letos.
Velký výprodej drážního majetku je minulostí. Nové vedení Českých drah v čele s Danielem Kuruczem chce opustit taktiku lepení finančních děr zbavováním se nemovitostí, zisk má naopak přinášet jejich vlastnictví. „Nechceme bezhlavě prodávat majetky, které nám mohou pomoci vydělávat dodatečné zdroje, třeba formou nájmu,“ řekl deníku E15 náměstek ČD pro správu majetku Martin Ďurina. Plán drah jde proti strategii ministra financí Andreje Babiše, který chce stát zbavit nepotřebného majetku.