prodej státních dluhopisů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu prodej státních dluhopisů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Prodej tuzemského přepravce plynu Net4Gas míří do finále. Podle dvou na sobě nezávislých zdrojů e15 se vláda chystá v příštím týdnu pověřit provozovatele elektrické přenosové sítě ČEPS, aby plynárenskou společnost koupil. Net4Gas, ČEPS, ministr průmysl a obchodu Jozef Síkela (za STAN) i mluvčí vlády Václav Smolka nechali dotazy redakce bez komentáře.
Státní akvizice RWE Gaz Storage CZ vlastnící šest plynových zásobníků v Česku, kterou schválila vláda není dobrý nápad. Potvrzuje se tak stará pravda, že stát nemá dělat byznys, protože to neumí a doplatí na to daňový poplatník.
I na lokálním trhu, jako je pražská burza, která se velikostí nemůže rovnat Londýnu či Amsterdamu, lze prodat akcie velké a úspěšné české firmy. „Pro lokální šampiony je pražská burza dostatečná a velikost kapitálu, kterým disponují investoři, je v podstatě neomezená pro dobrý obchodní model,“ vzkazuje v rozhovoru pro e15 tuzemským byznysmenům a majitelům firem výkonný ředitel a spolumajitel finanční skupiny Wood & Co Vladimír Jaroš.
Nejnovější várka informací, postřehů a zajímavostí ze světa investic.
Kolem tuzemského páteřního přepravce plynu, společnosti Net4Gas, krouží ministerstvo průmyslu a obchodu. Podle dvou na sobě nezávislých zdrojů by chtěl rezort firmu, která je klíčová v českém plynárenství, ovládnout. Co by to znamenalo? Přinášíme souhrn nejdůležitějších otázek a odpovědí.
Vlastnická historie společnosti Net4Gas (N4G) je úzce spjata s privatizací českého plynárenství. Akvizice N4G byla z velké části provedena vládou Miloše Zemana v roce 2001 a její prodej byl završen předáním „zlaté“ akcie vládou Vladimíra Špidly. V tento okamžik Česká republika ztratila kontrolu nad plynárenstvím a jeho vývojem na svém území.
V tomto vydání Investičního newsletteru E15 se dočtete: na co si dát pozor v prospektech emitentů takzvaných prašivých dluhopisů, že prodej nových akcií Pilulky je v plném proudu, že si Czechoslovak Group jde pro peníze i za drobnými investory a jak si „šerif“ Gary Gensler vyšlápl na velké kryptoburzy Binance a Coinbase plus další zajímavosti z trhů a světa investic.
Strojírenská skupina Czechoslovak Group miliardáře Michala Strnada vrhá na trh balík dluhopisů až za pět miliard korun. Várku bondů, která má od června schvalující razítko od České národní banky, skupina hodlá splatit za pět let. Peníze půjdou na další expanzi byznysu a dluhopisy se objeví i na pražské burze. Desetitisícový nominál papíru pak naznačuje, že mezi investory se objeví i drobní hráči. Experti zdůrazňují, že Strnadovy bondy nemají rating a oproti státním dluhopisům nenabízejí příliš atraktivní ...
V tomto vydání Investičního newsletteru E15 se dočtete: do repo fondů a fondů krátkodobých investic dál přitékají miliardy korun, osobní letecká přeprava sice zažívá boom, ceny akcií aerolinek jsou však pod úrovní z období před pandemií, hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář se v komentáři věnuje vývoji úrokových sazeb v Česku i ve světě, populární investiční influencer se chystá spustit vlastní fond a další zajímavosti z trhů a světa investic.
Někteří z větších věřitelů padlé Sberbank se začínají aktivně hlásit o své peníze. Motivací jsou vyšší desítky zdánlivě bezprizorních miliard korun v kase získané z prodeje majetku likvidované banky, stejně jako vysoká inflace v Česku, která jim měsíc co měsíc jejich pohledávky dramaticky znehodnocuje. Své peníze tak žádají zpět co nejrychleji formou takzvaného částečného rozvrhu. V jeho rámci se věřitelé mohou dostat ke svým penězům ještě před ukončením insolvenčního řízení. Podle insolvenční správkyně by...