prodej zabaveného zboží - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu prodej zabaveného zboží, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Největší tuzemský obchodník s hračkami Petr Homolka majetkově vstoupil do prodejní sítě outdoorové značky Bushman. Ostrý obchodní konflikt kolem prodejen však vyústil v předběžné soudní opatření, které prodej nejméně v polovině „českých Bushmanů“ zakazuje.
Česká obchodní inspekce (ČOI) uložila v prvním čtvrtletí za prodej padělků 437 pokut v hodnotě 3,5 milionu korun. Výrobky porušující některá práva duševního vlastnictví zjistila v 16 procentech kontrol, je to o tři procentní body víc než loni. Inspektoři zabavili padělky v celkové prodejní hodnotě 16,2 milionu korun.
V rukou státních úředníků končí nejroztodivnější věci pocházející často z trestné činnosti. Úkolem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových je pak z jejich prodeje v aukci utržit co nejvíce peněz. Po kliknutí na fotogalerii si můžete přečíst o těch nejzajímavějších z nich.
Austrálie příští měsíc prodá v dražbě bitcoiny v hodnotě kolem 16 milionů australských dolarů (zhruba 280 milionů korun), které zabavila australská policie. Podle agentury Reuters to bude první takováto aukce mimo Spojené státy.
Obchod s padělaným a pirátským zbožím prudce roste. V roce 2013 mělo toto zboží na celosvětovém obchodu podíl 2,5 procenta, což odpovídá zhruba 461 miliardám dolarů (11 bilionů korun). V roce 2008 podíl činil jen 1,9 procenta a hodnota 200 miliard dolarů. Uvedla to ve své studii Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). K nárůstu zřejmě přispělo oživení obchodu po finanční krizi a rozkvět prodeje přes internet.
Městský soud v Praze potvrdil osvobozující verdikt nad manželským párem, který v Praze a Jičíně provozoval growshopy. Server Lidovky.cz uvedl, že jde o vůbec první pravomocný rozsudek, který majitele obchodu zprostil obžaloby ze šíření toxikomanie. Kvůli razii, kterou policisté proti obchodům nabízejícím i potřeby pro pěstování marihuany provedli v listopadu 2013, hodlají Martin Livický a Renata Zoubelová žádat od policie omluvu, vrácení zabaveného zboží i náhradu ušlého zisku.
Soud dnes uznal vinnými dva majitele pražského velkoobchodu zaměřeného na pěstování rostlin, tzv. growshopu, z šíření toxikomanie. Pavlu Smolíkovi udělil roční trest vězení podmíněně odložený na 18 měsíců, jeho společníka Michala Otipku nepotrestal. Dvojice podle obžaloby nabízela ucelený řetězec zboží, díky kterému lze vypěstovat vysoce kvalitní marihuanu. Obžalovaní vinu odmítají a odkazují na předchozí konzultace s policií, která prý neměla původně námitky.
Kauza tisíců balení šamponů Head & Shoulders podezřelého původu, které zadrželi celníci v Praze, stanovila závazná pravidla pro určování padělků značkového zboží.
Společnost Mironet dnes vyzvala ministerstvo spravedlnosti, aby se pokusila od české pobočky Microsoftu získat peníze, které stát musel Mironetu zaplatit v rámci odškodnění při zásahu policie. Jde o kauzu z přelomu tisíciletí, kdy policie prodejci výpočetní techniky a softwaru zabavila část majetku kvůli podezření na prodej nelegálního softwaru.
Speciální policejní útvar Kobra zabránil možnému podvodu při obchodování s pohonnými hmotami. Tým proti daňovým podvodům při zásahu u obchodníků zabránil škodě ve výši 650 milionů korun a zajistil 700 tisíc litrů pohonných hmot, které také poslouží na úhradu daňového nedoplatku.