program covid praha - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu program covid praha, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Společnost Procter & Gamble už více než 30 let působí na českém trhu a u té příležitosti bilancuje své působení. Pro mateřskou americkou společnost Procter & Gamble, která je mezi top 10 na americké burze, je český region 6. nejvýznamnějším ve střední Evropě. Se svou centrálou v Praze a výrobním závodem Rakona v Rakovníku, který je mimochodem druhým nejstarším závodem P&G na celém světě, patří již více než tři desetiletí k předním producentům a prodejcům FMCG produktů, jako jsou Ariel, Lenor, Pampers, ...
České prezidentské volby 2023 pokračují. Kdo kandiduje na post prezidenta České republiky? Kandidátů pro první kolo prezidentských voleb bylo ve výsledku osm, zbývají dva. Výsledky druhého kola voleb budou známy v sobotu 28. ledna. Do druhého kola postoupil Petr Pavel a Andrej Babiš. Podívejte se na přehledný seznam všech uchazečů o místo hlavy státu. Kdo jsou letošní prezidentští kandidáti? Co o nich prozradily televizní debaty? Jaké mají volební programy a názory? Koho volit?
Zakladatel internetového portálu pro nákup letenek letuška.cz se chce zapojit do boje o Pražský hrad. Podpisy sbíral od konce ledna 2022, pro občanskou kandidaturu jich potřeboval padesát tisíc. V listopadu oznámil, že jich nasbíral přes šedesát tisíc, po kontrole ministersva vnitra mu však něco přes sto podpisů chybělo. Diviš podal odvolání a 13. prosince jej Nejvyšší správní soud zařadil mezi kandidáty na prezidenta České republiky.
Marek Hilšer kandidaturu oznámil více než tři roky před volbami. Při svém prvním pokusu o Hrad v roce 2018 skončil na pátém místě s 8,83 procenty hlasů. Přesto že minule se sběrem padesáti tisíc podpisů neuspěl, pouští se do občanské kandidatury znovu. Rozsáhlou kampaň dle svých slov neplánuje, publicitu si získal kontroverzním prohlášením v CNN Prima News.
Příští rok budou muset některé firmy propouštět a jiné budou naopak marně shánět nové zaměstnance. Podniky totiž neumí využít potenciálu nezaměstnaných. Možností, jak dostat do práce další skupiny lidí, například lidi v předdůchodovém věku, jsou dohody o provedení práce nebo o pracovní činnosti. Ty by ovšem mohla značně zkomplikovat novela zákoníku práce. Firmy budou nově muset rozvrhnout týdenní pracovní dobu, což sníží flexibilitu úvazků, a „dohodáři” získají nárok na dovolenou i celou řadu příplatků. ...
Ještě před pár lety nešlo z Prahy létat přímo do exotických destinací, cestovní kanceláře to tehdy označovaly za byznysově příliš riskantní. Nyní to už ale neplatí a na přímé lety do destinací z pohledu Čecha netradičních sází čím dál více z nich. Ba co víc, cestovkám se daří zaplňovat letadla Čechy toužícími po exotice, a to i navzdory prodražujícím se přeletům, pobytům v pětihvězdičkových hotelech a v době bující inflace a energetické krize.
O Česku se často mluví jako o zemi montoven, kde se daří nízko kvalifikované práci. Sociolog Josef Bernard, který se věnuje výzkumu venkovských oblastí a periferií, ale namítá, že o montovnách lze mluvit jen v případě českého venkova, tuzemská města jsou naopak od průmyslu téměř odproštěna. Proto po pádu komunismu na venkovské oblasti dopadl rozpad tuzemského průmyslu výrazně více. „Existují území, kde rozpad průmyslových podniků vytvořil ekonomické vakuum v podobě nezaměstnanosti, chudoby a také odchodu ...
Bude to zásadní setkání, které určí ochranu Evropanů před covidovou pandemií v příštích měsících. Současně to bude miliardový obchod. Ministři zdravotnictví evropské sedmadvacítky se za pár dní sejdou v pražském Kongresovém centru se šéfy farmaceutických gigantů, amerického Pfizeru a Moderny, aby se dohodli na nových pravidlech a dodávkách vakcín.
Estonsko je už několik let jasnou jedničkou v oblasti digitalizace státní správy. S výjimkou svatby, rozvodu a koupě nemovitosti v podstatě neexistuje v této malé pobaltské zemi úkon, který by Estonci nemohli udělat online. Bez čeho se fungující digitální společnost neobejde? Jaká úskalí měla estonská cesta na digitální vrchol? Jaké bychom měli udělat v Česku kroky, abychom konečně digitálně vyspěli? Na to deníku E15 odpovídal Marten Kaevats, bývalý estonský nejvyšší státní úředník pro digitální ...
Vyučuje ekonometrii a statistiku na jedné z nejprestižnějších amerických univerzit, kde kdysi působil také Tomáš Garrigue Masaryk. Za kolegy má nositele Nobelovy ceny za ekonomii a nedávno v Chicagu získala titul profesorky. To se dosud nikomu z Česka nepovedlo. Své úspěchy přitom přisuzuje i tomu, že vyrostla v České republice. „Naše Česko má obrovský intelektuální potenciál, ale studenti jsou zbytečně skromní,“ říká Veronika Ročková.