program kryptoměny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu program kryptoměny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kryptospekulanti by měli být ostražitější než v minulosti. Finanční správa se chystá častěji doměřovat nepřiznané zisky z prodeje bitcoinu a spol. Zároveň platí, že její nástroje a znalosti problematiky jsou pokročilejší než v letech 2017 či 2018, kdy se z digitálních měn poprvé stal masový fenomén mezi retailovými investory, kteří leckdy pohádkově zbohatli doslova přes noc. Jak tedy správně danit zisky z obchodování s virtuálními měnami? Server E15.cz na toto téma připravil velký shrnující článek.
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Státu pomohou s látáním rozpočtu i držitelé bitcoinu a dalších kryptoměn. Finanční správa očekává, že letos doměří výrazně vyšší daně z kryptoměnových zisků, chystá také častější kontroly. Problémy může mít kvůli nuancím danění krypta skoro každý, kdo se nakládání s virtuálními měnami ve vyšší míře věnuje.
Dobrý den, vítám vás u nového pravidelného textu Týden v kryptu, který bude vycházet každé pondělí a vždy vám přinese přehled nejdůležitějších událostí ze světa bitcoinu, etherea a dalších. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Nastupující hospodářská recese, rostoucí zadlužení států, dopady války na Ukrajině nebo klimatické změny. To jsou hlavní témata, kterými se budou zabývat politici, bankéři, ekonomové a byznysmeni na Světovém ekonomickém fóru (WEF), které odstartuje v pondělí 16. ledna ve švýcarském Davosu.
Končí pro obor kryptoměn mimořádně dramatický rok 2022, který svým dějem dalekosáhle ovlivnil budoucnost celého oboru. Po krachu burzy FTX nebo kolapsu virtuální měny luna zesílilo volání po silnější regulaci byznysu s kryptem. Kromě toho v reakci na masivní cenový propad bitcoinu řada institucí a byznysových osobností předpověděla dominantní kryptoměně cestu do zapomnění. Virtuální měna nicméně umí překvapit a podle optimistů ji nečeká špatná budoucnost. Profitovat by z toho nadále měl i domácí ...
Vláda ve Spojeném království výrazně rozvolní pravidla fungování tamního bankovního sektoru. Cílem je omezit byrokracii, nakopnout hospodářský růst a zabránit tomu, aby Londýn ztratil postavení nejvýznamnějšího finančního centra Evropy. Britská média to přirovnávají k Velkému třesku, rozsáhlé deregulaci finančních služeb, kterou provedl kabinet Margaret Thatcherové v roce 1986.
Přední evropský blockchainový fond RockawayX investuje do kryptoměnové infrastruktury, kolaps FTX a dalších platforem ale ukazuje, že byznys kolem virtuálních měn stále místy stojí na chatrných základech. Zakladatel fondu Viktor Fischer v rozhovoru pro deník E15 popisuje, jak vlna bankrotů ve světě krypta změní tento obor do budoucna. Přidává i náznak optimismu: „Správný čas investovat je, když aktivita na blockchainu roste a projekty jsou podhodnocené. Například my jsme naše nejlepší investice uskutečnili...
S investováním souvisí řada otázek. Proč investovat? Do čeho? Jak investovat? Tyto 3 otázky jsou zpravidla první a nejzákladnější, za nimiž se pak vyrojí mnoho dalších. Proto by každý, kdo se rozhodne stát se investorem, měl aspoň rámcově vědět, co investice obnáší, a to nejen svou podstatou, ale i v kontextu aktuální doby. A k tomu důkladně pochopit, jak je důležité, aby investice byla s ním „kompatibilní,“ tedy pro něho vhodně zvolená.
Finanční dům ze skupiny PPF nejdříve začal blokovat bankovní převody směřující na burzy virtuálních měn. Nedávno si klienti Air Bank investující do bitcoinu, etheru a spol. začali stěžovat i na to, že jim banka znemožnila používat funkci okamžitých plateb. Firma se brání slovy, že ji situace netěší, ale při hledání řešení je příliš svázaná současnou legislativou.