projekt dešťovka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu projekt dešťovka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dotační program Oprav dům po babičce byl naplno spuštěn 26. září. Nabízí zálohové financování komplexních renovací nemovitostí. Úspěšní žadatelé budou mít kromě samotné dotace možnost získat i zvýhodněný úvěr od stavebních spořitelen.
Chemičtí inženýři Jiří Vrána a Jaromír Pocedič spolu s dalšími partnery rozvíjejí perspektivní startup Pinflow energy storage. Jeho cílem je do jisté míry bateriová revoluce. Podle vize Pinflow není nutné na všechno používat lithium-iontové akumulátory, jaké známe například z mobilních telefonů. Alternativou mohou být průtočné vanadové reaktory.
Plyn i elektřina zdražuje. Už nestačí jen třídit odpad a chodit do obchodu s vlastní taškou. Dokonce i v oblasti stavebnictví vidíme vzrůstající zájem o ekologii a udržitelné bydlení. Proč je udržitelné bydlení výhodné nejen pro přírodu, ale také pro vaši peněženku?
Je to právě rok, co vešly ve známost nové požadavky na energetickou náročnost novostaveb, u nichž jejichž stavebníci podají žádost o stavební povolení od ledna 2022. Vyhláška ministerstva průmyslu o energetické náročnosti, reagující na požadavky Evropské unie, zpřísnila parametry budov téměř na nulovou spotřebu energie. Těmito pravidly se musí řídit bytové komplexy ve velkoměstech, stejně jako rodinné domy na vesnici.
Přes rostoucí ceny pozemků, materiálů i stavebních prací neklesá mezi Čechy chuť postavit si vlastní dům. Někdy je dokonce koupě vlastního pozemku a vybudování novostavby pro rodinu nejlepší řešení. A to jak z hlediska provozních nákladů rodinného domu, tak dlouhodobého zhodnocení investice.
Podpora elektromobility prostřednictvím státních dotací na nákupy elektromobilů nedává podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) valný smysl. Efekty podle něj nejsou velké a hlavně je to velmi drahá záležitost, na kterou stát nemá.
Česko dlouhodobě trápí sucho, a především nedostatek spodních vod a vláhy v půdě. I proto situací řeší hned dva ministerské rezorty. Zemědělství na zlepšení loni vynaložilo 13,7 miliardy korun, životní prostředí platí miliardy především prostřednictvím dotací například na zachytávání dešťovky. Zřejmě nejdiskutovanějším řešením dopadů klimatických změn, které má na starost ministerstvo zemědělství, je výstavba vodních nádrží.
Zemědělské sucho bylo v dubnu prakticky v celém Česku, silné nebo mimořádné sucho bylo také v 80 procentech zdrojů podzemní vody. Situace je katastrofická, prohlásil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Do letošního roku vstupuje země v horší kondici než do několika posledních let, kvůli kumulaci srážkového deficitu a zvyšující se teplotě jde o situaci, kterou předchozí generace nezažily. Rezort žádá ministerstvo financí o dalších 3,5 miliardy korun na boj se situací.
Největší dotační program na zateplování slibuje miliardy korun, zároveň se hovoří o škrtech. O budoucím rozpočtu Nové zelené úsporám se pořád jedná. Zájem domácností o dotace mezitím narůstá.
Čtyři miliardy korun hodlá v příštích sedmi letech investovat ministerstvo životního prostředí do programu Prostředí pro život. Zhruba polovina částky je určená na výzkum v oblasti boje se suchem. První soutěže na konkrétní projekty mají být vyhlášeny do poloviny letošního roku.