projekt na pomezí - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu projekt na pomezí, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zhodnotit lukrativní pozemky a vybudovat velkolepé letištní „město“ po vzoru Amsterdamu či Vídně má v plánu Letiště Praha. To mu však nedovoluje dnes platná lagislativa, proto ve spolupráci s ministerstvem financí, svým akcionářem, připravuje novelu zákona o vlastnictví letiště. Změna má letišti umožnit zakládání společných podniků se soukromými společnostmi, které by pak na plochách desítek tisíc čtverečních metrů mohly budovat administrativní, hotelové, kongresové, sportovní nebo zdravotnické projekty.
Sputnik, Gagarin, Těreškovová, Luna, Lunochod či Sojuz, to jsou naprosto ikonická jména sovětského vesmírného programu, která se zapsala zlatým písmem do historie lidské touhy dobývat vesmír a cestovat za hranice známého. Mladším českým čtenářům sice již možná tolik známá nejsou, v Rusku však stále silně rezonují. A to především v posledních letech, kdy se Moskva snaží obnovit zašlou slávu své kosmické minulosti a vystavět na ní svoji národní hrdost a silnou identitu. Úkol to však rozhodně není jednoduchý ...
Lukáš Kubín se v gastroprostředí pohybuje pěknou řádku let. Svého času stál za založením opěvované vinohradské kavárny Momoichi s autentickými japonskými pokrmy a dezerty. Následovalo veleúspěšné Café Sofa, které je vyhlášené svými víkendovými pop-upy. Otevřením restaurace Silq, která s ním sdílí adresu v Praze na Evropské, si Lukáš Kubín splnil dávné přání nabídnout v Česku méně známé pokrmy ze zemí ležících na někdejší hedvábné stezce.
„Síť,“ či spíše síťka vodíkových stanic v Česku se rozrostla o další kus. Svou první plničku otevřel státní podnik Čepro ve skladu Mstětice u Prahy za účasti ministrů financí a dopravy. Využít ji mohou jak osobní i nákladní vozy, tak autobusy či vysokozdvižné vozíky, které v Česku zatím téměř nelze potkat. Osobních vozů s vodíkovým pohonem křižuje české silnice naprosté minimum – aktuálně jich ministerstvo dopravy registruje čtrnáct.
I v Česku lze dělat byznys, který voní a zároveň vydělává. Doslova i obrazně. Česko-rakouská firma Sonnentor, výrobce čajů a koření, loni utržila 400 milionů korun se ziskem padesát milionů a letos v dubnu otevřela první etapu nového sídla v moravských Čejkovicích. Přísně ekologická budova Solis zahrnuje zpracování bylin, výrobu čajů, moderní sklady, administrativní zázemí a nový zážitkový exkurzní okruh. Druhou etapu plánuje Sonnetor dokončit v roce 2026. „Hospodaření naší firmy ukazuje, že je možné ...
Diskuze českého státu s polskou skupinou Orlen Unipetrol na téma zvýšení výroby paliv zatím nevedly ke konkrétnímu výsledku. Z byznysového hlediska by tato dvacetimiliardová investice nedávala smysl, soudí šéf Unipetrolu Tomasz Wiatrak. Navíc se zdá, že středoevropský trh je stabilizovaný i z hlediska bezpečnosti. „Po rozšíření ropovodu TAL by měla být situace z hlediska bezpečnosti ještě optimističtější. Kdybych o této investici musel rozhodovat já sám, tak bych teď rozšíření výroby neinicioval,“ říká ...
Investiční fond Trikaya vstoupil do nového roku s upravenou strategií. Aby byl schopen svým investorům zajistit stabilní výnos, který se dosud pohyboval v průměru kolem šesti a půl procenta ročně, hodlá v následujících letech do portfolia zahrnout i rezidenční projekty. Jeho první investicí se stal brněnský projekt Čtvrť Pod Hády od stejnojmenné developerské skupiny Trikaya. Odhadovaná hodnota celého projektu je více než čtyři miliardy korun.
Může se zdát, že si českou e-commerce rozdělilo pár největších hráčů a že není místo pro nové projekty. Není to ale pravda. V posledních letech se zrodilo hned několik dravých nadějí, které se zaměřily na úzký segment poptávky a ve svých oborech mohou být velmi brzy na špici. Přinášíme profily pěti z nich.
Bývalé uhelné doly na Ostravsku se mají za pár let proměnit v masivní zásobárny elektrické energie. Zástupci českého státního podniku Diamo a Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava v úterý podepsali v Praze dvě memoranda o spolupráci s britským startupem Gravitricity, jehož konečným cílem je vybudování první gravitační elektrárny na světě, která má vzniknout na českém území, konkrétně v některém z uzavřených černouhelných dolů v Moravskoslezském kraji.
Přední brněnský developer Domoplan plánuje v blízkosti konečné zastávky nedávno dokončené tramvajové trati Západní brána rozsáhlou výstavbu za čtyři a půl miliardy korun. Po vystoupení z „šaliny“ zde dnes člověk najde pouze pustou pláň, během několika let zde ale vyroste multifunkční městský dvojblok Brixx s více než čtyřmi sty byty, kancelářemi i špičkovým lékařským pracovištěm. Výstavba projektu, pro který už získal Domoplan územní rozhodnutí, by měla začít v první polovině příštího roku.