pronájem bytu v praze levně - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pronájem bytu v praze levně, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Garsonky a malé byty už dávno nejsou synonymem levného bydlení pro chudé studenty. Singl byty jsou čím dál častěji luxusně zařizovány i pro náročnější klientelu a tomu samozřejmě odpovídá i jejich cena. Na pronájem o něco lepší garsonky v Praze si připravte minimálně 20 tisíc korun měsíčně, za ty na lepší adrese ještě o deset tisíc více.
Pokud na realitním trhu letos skutečně něco žilo, kvasilo a přeskupovalo se, bylo to nájemní bydlení. Fenomén krátkodobého ubytování závislý na turistech se sice v pandemii scvrkl na zlomek původní velikosti, díky tomu se však na běžný nájemní trh dostaly tisíce nových bytů. Stejně tak se nájemního bydlení díky zvýšené poptávce přestali bát i velcí developeři a investoři.
V posledních čtyřech letech se ve Středočeském kraji každoročně začalo stavět více rodinných domů než v Praze bytů. Letos se trend poprvé od roku 2016 zlomil. Zatímco v metropoli se od ledna do května začalo stavět 2657 rezidencí, ve Středočeském kraji to bylo 2556 jednotek, vyplývá z dat Českého statistického úřadu.
Broker Consulting už dávno není pouze finanční a poradenská firma. Výrazně expanduje do realit a pro realitní kanceláře zakládá platformu Realityspolu. Služby rozšiřuje i na správu budov. „Věříme si. Realitní trh je menší, než ten finančního zprostředkování, ale míříme na patnáct procent trhu,‟ říká majitel Broker Consultingu Petr Hrubý.
Větší ochotu stěhovat se do nájmu a také za prací by u Čechů ráda viděla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO). Uvedla to v rozhovoru pro Blesk Zprávy, kde připomněla, že sedmdesát procent vlastnického bydlení v Česku je v Evropské unii unikátem. Ministryně ale uznává, že zájemci o nájem se nemají kam přestěhovat, což by měl změnit připravovaný zákon o dostupném bydlení. Dostálová zároveň upozornila na roztříštěnost systému, ve kterém se velmi často střídají starostové obcí, kteří za ...
Kdo pravidelně cestuje, zcela jistě už narazil na služby Airbnb. Online platforma, která funguje na principu krátkodobých pronájmů, získává své uživatele nejen díky nízké ceně, ale také díky své jednoduchosti. Zájemce si po svém přihlášení do aplikace během pár kliknutí vybere místo a čas pobytu a také specifikaci ubytování. Konkrétního hostitele pak může prozkoumat i díky hodnocení hostů. Pakliže má zájemce vybráno, může kontaktovat majitele, který mu předá klíče. Služba ale zároveň snižuje nabídku ...
Pražský radní pro majetek Karel Grabein Procházka (ANO) chce navrhnout novelu občanského zákoníku, která by usnadnila majitelům bytů bránit se proti využívání jednotek ke krátkodobým pronájmům přes servery typu Airbnb. Nyní mohou majitelé tyto pronájmy odmítnout jen v případě, že se na tom shodnou všichni vlastníci bytových jednotek v daném domě.
Přeměna ladem ležících budov na dělnické ubytovny skýtá investorům proti běžným pronájmům nejméně dvojnásobný výnos. Rizikem však je, že v krizi mohou ze dne na den osiřet.
Ceny nemovitostí v metropoli nadále rostou, a přesto investoři stále kupují byty. Podle Ilony Mančíkové, výkonné ředitelky realitní společnosti Sotheby’s pro Česko, je to i proto, že například byty využívané na krátkodobé pronájmy nesou v průměru sedm procent. Při klasickém přístupu činí výnos pět procent.
V Česku má chalupaření tradici sahající do dob první republiky a prodeje odpočinkových nemovitostí dokazují, že tento trend „útěků“ z urbanistické reality je stále aktuální. Jenomže mladí lidé, kteří se narodili až po pádu socialismu, mají díky airbnb nebo low-cost letenkám možnost ve volném čase levně cestovat po celém světě. Hrozí tedy zánik chatařského fenoménu?