protesty letna - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu protesty letna, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
O nástupu populismu nejen u nás, ale také jinde ve světě, jsme hovořili s politologem Jakubem Lyskem. Každého demokrata by mělo zajímat především to, jak se lze populismu bránit, z čeho vyrůstá a co může jeho expanze a radikalizace znamenat pro vývoj české politiky. Lysek v této souvislosti opakovaně hovoří o tom, že jsme po roce 1989 zanedbali občanské vzdělávání.
Volební období současného menšinového kabinetu hnutí ANO a ČSSD se chýlí ke konci a vláda už nestihne sněmovnou protlačit žádný z větších zákonů, ke kterým se zavázala v programu před třemi lety. Hodně restů má zejména ministerstvo spravedlnosti pod vedením Marie Benešové (za ANO), řadu nedokončených zákonů lze najít také ve volebních programech hnutí ANO i dalších stran.
Odpůrci současné vlády Andreje Babiše (ANO) v neděli odpoledne protestovali na Václavském náměstí v Praze. Spolek Milion chvilek hned na počátku demonstrace vystavil kabinetu symbolický účet. Na účtenku v nadživotní velikosti sepsal všechny problémy a kauzy Babišovy politiky. Zahájil také kampaň na podporu demokratických koalic ve volbách. Podle policie se protestu v centru Prahy zúčastnilo kolem 5000 lidí. Poklidná demonstrace trvala hodinu a půl.
Sotva organizátor masových „chvilkařských“ protestů Mikuláš Minář představil svůj politický projekt, sesypala se na něj kritika. A to i z řad možných sympatizantů zhruba s těmito argumenty: volal po spojování opozice, teď ji dál tříští. Sliboval něco nového, a místo toho křísí různé politické figury známé z minulosti.
Představitelé státu připomněli vznik samostatného státu položením věnců u hrobu Neznámého vojína na pražském Vítkově. Tradiční pietní akt byl kvůli špatné epidemické situaci zrušen, politici na památné místo přijížděli individuálně. K národnímu památníku jako první dorazil prezident Miloš Zeman, s časovými odstupy následovali předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), místopředseda Sněmovny Tomio Okamura (SPD), premiér Andrej Babiš (ANO), ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO), pražský primátor Zdeněk Hřib (...
Předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář ve středu vyjde s transparentem do Letenských sadů v Praze. Vládě chce touto formou položit otázky týkající se jejího působení v době koronavirové epidemie. Se svým dotazem se chce Minář vyfotit a obrázek zveřejnit na sociálních sítích.
Když přívrženci hnutí Milion chvilek pro demokracii zaplnili loni v listopadu pražskou Letnou, dali premiéru Babišovi ultimátum: Buď se do konce roku zbaví ministryně spravedlnosti Benešové a Agrofertu, nebo budou protesty pokračovat a získají „kreativnější podobu“.
Největší evropský autoklub ADAC na svém webu důrazně varuje lidi směřující do Česka před nebezpečím eskalace demonstrací proti premiéru Andreji Babišovi. Cestujícím doporučuje „zvláštní obezřetnost“ i to, aby se obloukem vyhnuli shromážděním a protestům. Svá auta mají parkovat daleko od míst demonstrací a dopředu se s pojišťovnou poradit, jaké škody jejich pojištění kryje.
Letos, v roce třicátého výročí sametové revoluce, se především demonstrovalo. Ne za vyšší platy nebo nižší daně, ale za právní stát, dalo by se říci. Letos se konalo nejméně deset velkých protivládních demonstrací, které postupně zaplnily pražské Staroměstské náměstí a Václavské náměstí a vyvrcholily dvěma protesty na Letenské pláni, kde se v červnu a listopadu sešlo nejméně čtvrt milionu lidí – nejvíce od převratu v roce 1989.
Další velká protibabišovská demonstrace na Václavském náměstí. Ale nejspíš opět bez většího efektu. Opozice se hádá mezi sebou, navíc se o slovo hlásí třetí síly. Průzkumy veřejného mínění vydávají nejednoznačná poselství o kondici stran, jasná je snad jen suverénní dominance hnutí ANO. Andrej Babiš může v klidu spát. Prozatím.