protesty proti turistum - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu protesty proti turistum, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdříve vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… I takové symptomy má pásmová nemoc neboli jet lag. Nyní souhrnně v novém přehledu ze světa letecké dopravy na e15.
Politika vůči Číně prošla v posledních letech významnou evolucí. Před několika lety v Česku panovalo nadšení z očekávaných čínských investic, nicméně nastala poměrně značná deziluze, když se ukázalo, že se velkolepé plány nikdy neuskuteční. „Dnes přistupujeme k roli Číny ve světě pragmaticky, reagujeme na příležitosti, ale i na rizika, která s sebou spojení s Čínou přináší,“ říká náměstek ministra zahraničí Jiří Kozák (ODS), který má v kompetenci nové oddělení vědecké diplomacie, jež letos na ministerstvu ...
Oblíbená turistická destinace a čajový ráj se zmítá v největší finanční krizi od vyhlášení nezávislosti v roce 1948. Největším problémem je nedostatek pohonných hmot, kvůli němuž dochází k roztržkám a lidé volají po odstoupení vládnoucí rodiny Radžapaksů. V pondělí vláda navíc rozhodla, že s platností od půlnoci bude benzin vydáván pouze lidem zajišťujícím základní služby. Jednou z nadějí je pro zemi příliv turistů a záchranný balíček od Mezinárodního měnového fondu.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Bělorusové pokračují v boji za svobodu. Přestože málokdo pochybuje o nesnesitelnosti režimu Alexandra Lukašenka, jeho případný pád nemusí vyústit v učebnicovou správu země v západním stylu. Poslední desetiletí nebylo právě reklamou na zdárnou přeměnu diktátorských režimů v demokracie. Některé státy, které autoritářské vládce odstranily či se o to aspoň pokusily, dopadly na samé dno.
Tisíce lidí, včetně tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a členů jeho vlády, dnes podle agentury Reuters dorazily na první velkou páteční modlitbu muslimů v istanbulském chrámu Hagia Sofia po téměř 90 letech. Místní média přinesla záběry davů lidí, kteří časně ráno běželi k bezpečnostním stanovištím, kde se kontrolovalo mimo jiné to, zda mají mají roušky kvůli koronaviru.
Už od podzimu otřásají Indií stotisícové protesty proti novému zákonu o občanství a Národnímu registru občanů. Připojili se k nim i Indové žijící v Česku. Novou legislativu považují za diskriminační a xenofobní. Vláda podle nich ničí Indii jako sekulární a otevřený stát, na který jsou jeho obyvatelé hrdí, tvrdí organizátorky pražského shromáždění Shivangi Tripathi a Meera Sankar.
Obavy z nového koronaviru a s ním související opatření mohou mít vážný dopad na světovou ekonomiku. Nákaza tak může smazat pozitivní vliv příměří mezi Spojenými státy a Čínou v podobě nedávného podpisu první fáze obchodní dohody. V ohrožení jsou zejména doprava, turistika a maloobchod.
Největší evropský autoklub ADAC na svém webu důrazně varuje lidi směřující do Česka před nebezpečím eskalace demonstrací proti premiéru Andreji Babišovi. Cestujícím doporučuje „zvláštní obezřetnost“ i to, aby se obloukem vyhnuli shromážděním a protestům. Svá auta mají parkovat daleko od míst demonstrací a dopředu se s pojišťovnou poradit, jaké škody jejich pojištění kryje.
Pokračující komplikace v dopravě i nové střety policie s demonstranty přinesl ve Francii další den protestů nejen proti plánované reformě penzijního systému. Kvůli té v sobotu dál stávkovali železničáři, provoz na silnicích pak narušily blokády několika stovek řidičů kamionů, kteří protestovali proti zahraniční konkurenci a proti záměru vlády zvýšit daň z pohonných hmot. V řadě měst se konaly manifestace, v Paříži a Nantes podle webu stanice BFMTV policie zakročila slzným plynem.