proti epidemický systém - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu proti epidemický systém, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česká republika se aktuálně nachází v pátém stupni PES. Opatření ale byla ještě zpřísněna a několik přibylo. Přehled aktuálních opatření vlády v boji proti koronaviru.
Ministerstvo zdravotnictví a hygienické stanice dostanou pravomoci vydávat rozsáhlejší restrikce proti šíření epidemie COVID-19. Výslovně budou moci omezovat například obchod, služby, výrobní provozy, bazény i veřejné a soukromé akce, a to celostátně nebo regionálně bez nutnosti nouzového stavu. Sněmovna návrh takzvaného pandemického zákona schválila v senátní verzi. Restrikce budou podle úprav platit jen při pandemické pohotovosti, kterou bude moci dolní komora ukončit nebo obnovit.
Premiér Andrej Babiš (ANO) ukončil spolupráci se svým poradcem a bývalým ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou kvůli dnešní Prymulově účasti na fotbalovém zápase. Premiér to uvedl na facebooku. Podle Babiše působí Prymulova účast na fotbale papalášsky. Také ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) řekl internetové televizi DVTV, že Prymula nepostupoval správně. Prymula ČTK sdělil, že účast diváků na fotbale byla povolena, že měl před akcí negativní test na koronavirus a na tribuně měl respirátor.
Vláda v neděli na základě žádosti hejtmanů vyhlásila na 14 dní v České republice nouzový stav kvůli epidemii nemoci covid-19. Nový nouzový stav o půlnoci naváže na ten dosavadní, který ve stejnou dobu skončí, protože Sněmovna ve čtvrtek neschválila jeho prodloužení. Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že podle analýzy kabinetu je takový postup v souladu s Ústavou. Podle některých právníků nebo předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) však vláda Ústavu a Sněmovnu obchází.
Opatření proti šíření covidu-19 přestala v Česku fungovat a jejich obcházení vede jen k jejich dalšímu prodlužování, prohlásil dnes ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Epidemická situace je podle něj špatná, v zemi se šíří agresivnější britská mutace viru. Apeloval na lidi, aby na minimum omezili cestování po zemi a setkávání s ostatními. Epidemie v posledních dnech znovu nabývá na síle, v posledních dnech se denní nárůst nových případů blíží 10 tisíc, výrazně neklesá ani počet lidí ...
Ve středu laboratoře odhalily 9567 nakažených, což je o téměř 1100 více než před týdnem. Proti úterý je nárůst vyšší zhruba o 400. Hodnota epidemického indexu PES pro dnešní den stoupl ze 70 na 71 bodů. Nemocniční péči vyžadovalo ve středu 5811 pacientů s COVID-19, což bylo podle aktualizovaných dat na webu ministerstva zdravotnictví v mezitýdenním srovnání zhruba o 250 pacientů méně. Proti předchozímu dni činil pokles asi 180. Ve vážném stavu je 985 pacientů.
Opatření proti šíření koronaviru jsou nově od 16. listopadu 2020 zaváděna podle nového protiepidemického systému pod zkratkou PES. Protiepidemický systém České republiky vznikl pro lepší orientaci v opatřeních, která mohou nastat, nebo ze kterých stát může naopak ustoupit. Od 6. ledna 2021 se také částečně změnil výpočet Indexu rizika.
Večírek v teplickém hotelu, kde se u „oranžové eminence“ Petra Bendy sešli mimo jiné expremiér Jiří Paroubek, bývalý hokejový brankař a šéf sportovní agentury Milan Hnilička či taktéž bývalý hokejista a televizní radní Jiří Šlégr, byl v mnohém příznačný a symbolický.
Nouzový stav vyhlášený kvůli epidemii nového koronaviru bude moci vláda prodloužit o zhruba tři týdny do neděle 14. února. Souhlasila s tím Sněmovna podle návrhu KSČM, která menšinový kabinet ANO a ČSSD v dolní komoře toleruje. Ostatní opoziční strany návrh nepodpořily. Vláda chtěla dalších 30 dnů do neděle 21. února.
Papírnictví a prodejny dětského oblečení a obuvi budou moci od úterý znovu otevřít. Schválila to vláda. Vláda na pátém zasedání v tomto roce také rozhodla, že požádá sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní. Schválila také pomoc taxikářům, cestovkám i ubytovatelům.