provize za zprostředkování - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu provize za zprostředkování, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Policie stíhá tři lidi za investiční podvod a neoprávněné podnikání prostřednictvím společnosti Cryfin. Škodu způsobenou klientům kriminalisté vyčíslili na 1,1 miliardy korun. Podvedených lidí a firem evidují 564. Dnes to sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Firma nabízela investiční příležitosti na neregulovaném trhu s kryptoměnami.
Podnikání v e-commerce je velmi dynamicky se rozvíjející byznysový segment. Čím více zákazníků přes e-shopy nakupuje, tím naléhavěji pak jejich provozovatelé řeší, jaké bankovní a technologické produkty zvolit, aby udrželi zákaznickou zkušenost na vysoké úrovni.
Nedostupnost bydlení nahrává alternativním možnostem bydlení, od nájmů až po návrat družstev. Objevila se i novinka v podobě modelu rent-to-own, neboli od pronájmu k bydlení, kterému dokonce věří realitní skupina EHS, a proto start-up Ownest, který s novým byznys modelem přišel, dokonce z padesáti procent koupila. Model ale vzbudil už při prvotní prezentaci nedůvěru na sociálních sítích, proto jsme o něm promluvili s bankami, hypotečními specialisty i sociology. Ani ti skepsí nešetřili. Spoluzakladatel ...
Bez pravidel, neviditelně, se zlatavým pozlátkem a s příslibem tučného, a hlavně zaručeného výnosu. Tak v Česku fungují novodobí šmejdi podnikající v investicích. Domácí trh jim skýtá hned několik příležitostí, které legislativci i regulátoři jednoduše neřeší. A to přes fakt, že se v těchto sférách mohou točit i desítky miliard korun. Kolik přesně, nikdo neví, informace o nich totiž nejsou dostupné. O čem je řeč? O miliardách úspor, které tuzemští drobní investoři lijí do potenciálních pastí na peníze, ať ...
Prodat investorům firemní dluhopis je stále obtížnější. Úročení dříve připravených emisí, které jsou nicméně stále v prodeji, přestalo totiž vzhledem k masivní české inflaci a boomu úrokových sazeb dostatečně vydělávat. Vydavatelé na růst úroků dostatečně nezareagovali a velká část firemních bondů na trhu tak momentálně vynáší jen mírně více než české státní dluhopisy. Toto výnosové sblížení ostře kontrastuje se situací před rokem, kdy firemní bondy běžně nesly až čtyřikrát více než ty státní, jež jsou na ...
Stavební spořitelna Modrá pyramida dostala od České národní banky pokutu pět milionů korun za to, že nesnížila celkové náklady spotřebitelských úvěrů o výši úroku a dalších nákladů u 740 spotřebitelů, kteří požádali o předčasné splacení úvěru. Spořitelna tak porušila zákon o spotřebitelském úvěru. Vyplývá to ze zveřejněného rozhodnutí centrální banky. Modrá pyramida v reakci sdělila, že rozhodnutí ČNB respektuje. Zároveň se ale domnívá, že její přístup má oporu v důvodové zprávě k zákonu.
Pokud jste makléř či pracujete v realitní kanceláři, možná už se vám stalo, že za vámi přišel klient, který potřeboval pomoci s prodejem spoluvlastnického podílu. Jak jste zřejmě brzy zjistili, takový prodej se může ukázat jako skutečně tvrdý oříšek.
Drtivá většina českých firem a podnikatelů, kteří to v oblasti informačních technologií dotáhli nejdál, nemá kořeny v divokém porevolučním dění, privatizacích a paktech s politiky. Až na výjimky je to nová generace kapitalistů, kteří se vypracovali díky dobrému nápadu, napojení na světové trhy a rizikový kapitál ze Silicon Valley, New Yorku nebo Londýna. Od státu chtějí většinou jediné – průhledné podnikatelské prostředí, a zejména kvalitní vzdělávání.
Zdá se, že rekordně nízké úrokové sazby u hypoték se již brzy stanou minulostí. V říjnu stoupla průměrná úroková sazba až ke 2,99 procentům, kdy dosáhla letošního maxima. Většina bank v tomto trendu hodlá pokračovat, dá se tedy očekávat, že do konce roku úrokové sazby přesáhnou hranici tří procent.
Rostoucího zájmu o obytné vozy a karavany v době pandemie chce využít startup Campiri. Firma dosud fungovala jako zprostředkovatel nabídky tuzemských půjčoven „obytňáků“. Nyní ve spolupráci s pojišťovnou Uniqa umožní i fyzickým osobám, aby mohly své domovy na čtyřech kolech půjčovat jiným. „Naším cílem není nahradit půjčovny, ale doplnit jejich nabídku na trhu a zpřístupnit karavaning širší skupině lidí na českém trhu,“ říká šéf Campiri Lukáš Janoušek.