provozuji penzion - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu provozuji penzion, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Provozovatelé penzionů a jejich rodiny bojují s ohněm od neděle 24. července v řadách dobrovolných hasičů. Až se požár podaří uhasit, budou se někteří potýkat s dalšími problémy – Češi totiž hromadně stornují rezervace na měsíce dopředu. „Teď ruší všichni, protože si myslí, že už je to tady spálená země, kde to tři roky až pět let bude vypadat hrozně, ale tak to není. Pravčická brána a Hřensko jsou jen zlomkem toho, co lze v Českém Švýcarsku vidět, a mnoho zajímavých míst je zcela mimo zasaženou oblast,“ ...
Ubytovací zařízení v Česku jsou obsazená v průměru z poloviny, pětina podniků hlásí obsazenost nejvýše dvacet procent. Zahraniční turisté se do České republiky pomalu začínají vracet, ale tuzemskému cestovnímu ruchu chybějí kongresy. „Nastartovat kongresovou turistiku je náročné a bude to trvat minimálně do příštího jara,“ říká Vlastislav Šos, ředitel hotelové skupiny Olympik.
Firma rodiny Šimonkových se stará o rozsáhlé polnosti a lesy, ve kterých se nyní silně těží kvůli kůrovcové kalamitě. Rodina vlastní i tři historické nemovitosti, zámky Lobeč a Stránov a hrad Housku. „Když rodina vlastní majetek delší dobu, tak to bereme tak, že jsme právě na řadě, že je v tom díl tradice, která nás vede k tomu, abychom se o odkaz starali. Tak se staráme a máme rodové historické nemovitosti rádi, říká Zuzana Pavlík Šimonková s tím, že ředitelé hospodářských divizí příliš rádi nejsou, že to...
Aktivistický advokát. Tak se nejčastěji mluví o pražském právníkovi Janu Langmeierovi, který zastupuje věřitele v kauzách Arky Investments, největšího českého krachu za posledních dvacet let, či zbankrotované společnosti C2H někdejšího oděvního podnikatele Michala Mičky. Langmeier kritizuje kromě majitelů těchto skupin i centrální banku, která podle něj tento byznys umožnila.
Sezonu jako letos hotelový byznys ještě nezažil. S největší pravděpodobností ale už nezažije ani sezony jako v minulých letech. A to se neobejde bez následků. „Síly na trhu se přeskupí, na expanzi je teď správná doba,“ říká k budoucnosti branže hoteliér Lukáš Pytloun, majitel českého řetězce Pytloun Hotels s třinácti hotely v portfoliu.
Dvacet, třicet nebo více než padesát procent. Takové jsou zatím pouze odhady propadů celoročních tržeb tuzemských provozovatelů lázní. Po karanténě a s otevřením hranic se totiž léčebné domy a hotely vracejí k běžnému provozu jen pomalu. Plnému rozběhu tradičního odvětví však brání fakt, že chybějí hosté z tuzemska i ciziny.
Investice do nemovitosti se drží na vrcholu popularity konzervativních investorů. Láká je každoroční zhodnocení investice díky růstu cen nemovitostí a možnost dalších příjmů z pronájmu bytu. Koupě je často financována bankovním úvěrem, přičemž nájem slouží na pokrytí splátek. Majitelé proto řeší otázku, jak byt výhodně pronajmout?
Nápad, realizace, atmosféru, personál a jeho přístup k hostům, ale také poměr cena - výkon. Přesně taková kritéria si stanovil tým serveru Amazing Places při sestavování žebříčku "nejkouzelnějších" míst v Česku pro rok 2019, na jehož špici se umístil hotel Anybody v Brně. Na některá z dalších zařízení se podívejte do galerie.
Český premiér Andrej Babiš prodává některé nemovitosti na Slovensku, píše slovenský zpravodajský server Aktualne.sk. Konkrétně jde například o průmyslový areál se zámkem v obci Cífer u Trnavy, jehož vlastníkem je podle portálu společnost Istrochem Reality, spojovaná s Babišem.
Hradní kancléř Vratislav Mynář vlastní na 125 pozemků, mezi nimi značnou část v městysu Osvětimany, domy v Praze či Brně v hodnotě desítek milionů korun a akcie Unipetrolu nebo Pražské teplárenské. Na účtu v bance má 13,5 milionu korun a další desítky milionů půjčil svým vlastním firmám. Vyplývá to z Mynářova majetkového přiznání, které poprvé zveřejnil. Píše to deník Mladá fronta Dnes (MfD).