průlet vesmírné stanice - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu průlet vesmírné stanice, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Helga, Zohar a Campos se na přelomu srpna a září pravděpodobně podívají do vesmíru. Jsou to speciálně upravení a senzory prošpikovaní panáci s lidskými rozměry, kteří teď spočívají v útrobách zapečetěného modulu Orion na špici rakety Space Launch System (SLS) v rámci mise Artemis I, která má obletět Měsíc.
Česko je jen krůček od zásadního zlomu v sofistikovaném vesmírném průmyslu. Vědci z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského Akademie věd ČR pracují na přístroji nové generace zamýšleném pro příští vesmírné mise americké vesmírné agentury NASA i evropské ESA. Tým Jána Žabky a Miroslava Poláška vyvíjí hmotnostní spektrometr s vysokým rozlišením. Přístroj dokáže „přečíst“ složení mikrometeoritů s obrovskou přesností, což může v důsledku otevřít dveře k těžbě nerostů na asteroidech. Žádný tak citlivý přístroj ...
Už tuto neděli by společnost SpaceX mohla psát nové řádky historie kosmonautiky. Poprvé vyšle k Mezinárodní vesmírné stanici ISS čtyřčlennou posádku v rámci běžného a nikoliv jen testovacího letu.
Americkému Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA) se v pátek na druhý pokus podařilo vyslat do vesmíru modul Orion, který se po 4,5 hodinové misi úspěšně vrátil zpět na Zem. Podle mnohých expertů lze hovořit o nové éře dobývání vesmíru, naděje se obzvláště upínají k možnému letu na Mars.
Už je to pěkných pár let, co se začalo mluvit o prvních lidech, kteří si zaletí na oběžnou dráhu na dovolenou. Byla skoro hotová věc, že v krátké budoucnosti si budou úspěšní a bohatí platit oddych v tichu vesmíru. Ale jaká je skutečnost? A kdy poletíme konečně i my?
Na nejrůznějších fórech se můžete setkat s dosti kritickými poznámkami k současnému směřování americké pilotované kosmonautiky. Na raketoplány se už práší v muzeích a američtí astronauti musejí pro cesty na ISS používat nepochybně nejdražší dopravní prostředek na světě; soudě alespoň podle informací, které prosakují ven ohledně ceny za jedno sedadlo na palubě ruského Sojuzu (hovoří se až o 50 milionech dolarů).
Ondřej Homola za pár hodin nasedá do letadla a na delší dobu odlétá do Spojených států. V New Yorku se má setkat s významnými architekty, se kterými jeho společnost Corinth spolupracuje na formě rozšířené reality (augmented reality), a poté se vydá do Redmondu do sídla Microsoftu. Se zástupci Softies bude dál jednat o jeho novém projektu, který má údajně zvednout zájem o Windows 8 a nové druhy počítačů.
Před pár týdny se miliony lidí s nedůvěrou ohlížely k nebi. Všechna média totiž vášnivě debatovala, kam dopadnou zbytky družice UARS. Přestože vesmírného smetí je v kosmu mnohem více a bude padat stále, ještě zajímavější je rapidní zpomalení lidského „dobývání“ vesmíru. Skončily raketoplány a Američané odpískali také cestu na Měsíc.
Dinosauři si užívali života a moc se o budoucnost nestarali. Dokud nepřiletěl velký asteroid, který ukončil dobu jejich vlády a doposud utlačovaným savcům otevřel cestu k bouřlivé evoluci a k ovládnutí světa. Teď jsou to pro změnu savci, kteří si užívají života…