prumerna mzda svet indie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu prumerna mzda svet indie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdřív vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… Tak nějak vypadá pásmová nemoc neboli jet lag. Nový přehled ze světa letecké dopravy na E15, tentokrát celý o Pařížském aerosalonu.
Český automobilový průmysl se chystá na nástup elektromobility. Pokud by ovšem transformace proběhla tak rychle, jak navrhuje Evropská komise, řada firem by přišla o všechno, varuje spolumajitel strojírenského holdingu Motor Jikov Miroslav Dvořák. „Kdyby nám dnes řekli, že za deset let pojedeme jen v elektromobilech, tak by náš byznys zhubl na polovinu. Ze dvou miliard na jednu. Propustil bych polovinu z 850 zaměstnanců,“ říká. Podnik se proto začíná soustředit na díly nezávislé na druhu paliva a věří, že ...
Automobilka Škoda Auto musí kvůli nedostatku dílů dál přerušovat výrobu ve všech třech tuzemských továrnách. Výpadky součástek podle odborů potrvají nejméně několik týdnů. Výrobci navíc ohlašují zdražování. Škoda kvůli rušení směn nemá pro některé zaměstnance využití. Situaci umocňuje nedávné rozhodnutí, že automobilka už nebude vyrábět Fabii Combi. Stovky zaměstnanců se proto patrně přesunou na jiné pozice.
Měl doprovázet turisty na letech concordem kolem světa, místo toho s manželkou založil dopravce v Dominikánské republice. S Cocotours tak už skoro třicet let vozí turisty po ostrově, hlavně z letišť a přístavů do hotelů a zpět. Jeho podnik i celá země se postupně oklepávají z pandemie. „Těm, kdo nemohli pracovat, dala vláda asi 150 dolarů měsíčně. Někteří si dokonce přilepšili. Bylo to něco nového. Vláda nikdy v historii neplatila lidi za nepracování,“ popisuje karibské novoty Steve McQueen, majitel ...
Pandemie koronaviru ničí byznys i ve druhé nejlidnatější zemi světa Indii. To nejhorší ale zřejmě teprve přijde. „Majitelé malých a středních firem bohužel hovoří až o úplném krachu. Nemají jistou finanční podporu, nevědí, zda budou moci dodat rozpracovanou výrobu zákazníkovi a zda či kdy se jim vrátí pracovníci,“ říká v korespondenčním rozhovoru pro deník E15 šéf kanceláře agentury CzechTrade v jihoindickém Bengalúru Ivan Kameník.
Navzdory stále se opakujícím se krizím se míra chudoby ve světě i u nás postupně snižuje. Ekonomické krize, jako byla ta v roce 2008, tento trend pouze zpomalují. Stejně tak roste ve většině zemí i životní úroveň. V Česku si v roce 2016 mohl průměrný ekonomicky aktivní občan koupit o 60 procent víc zboží než před sametovou revolucí.
Je vnímán jako jeden z nejznámějších a nejvyužívanějších módních řetězců, zároveň patří k nejlevnějším a v hodnocení kvality v průzkumech na předních místech nebývá. I proto teď síť C&A dává miliony eur do modernizace prodejen a snaží se zlepšit obraz svých produktů u zákazníků. „Je ale jasné, že si takový vztah nevybudujeme ze dne na den,” říká ředitel C&A pro střední a východní Evropu Norbert Scheele. Po ztrátovém roce 2016 se česká pobočka vrátila do černých čísel.
Strojírenská firma Kovosvit MAS Sezimovo Ústí se loni dostala ze ztráty, skončí v zisku před zdaněním 40 milionů korun. Ztráta za rok 2016 dosáhla 719 milionů korun. Řekl to generální ředitel Kovosvitu Libor Kuchař. Tržby firmy loni meziročně stouply o 26 procent na 1,3 miliardy Kč. Loni Kovosvit vyrobil 280 strojů. Letos plánuje firma s 595 zaměstnanci tržby 1,5 až 1,6 miliardy korun.
Vůdčí osobnost téměř šedesátimilionové Barmy Su Ťij, z níž nyní prchají před násilnostmi statisíce Rohingů, v krizi balancuje na tenkém ostří. Držitelka Nobelovy ceny za mír z roku 1991 ale prý nemůže jít do otevřeného sporu s armádou. „Vojáci by mohli říci: V zemi je chaos, musíme převzít vládu a udělat pořádek. Bohužel jim to umožňuje ústava,“ říká ředitelka Barmského centra Praha Sabe Soe.
Chudší země se stávají oblíbenou destinací, minimálně pokud mluvíme o mileniálech a travelbloggerech. Kouzlo zemí méně či vůbec nepolíbených rychlostí západního světa nabízí neskutečná přírodní a kulturní bohatství. Jaký mají ale naše návštěvy dopad? Na první pohled napomáhá cestování do chudších zemí tamní ekonomice – turista zaplatí za jídlo, nocleh, letenku, vstupné za prohlídky a vyjížďky, tu hodí pár drobných žebrajícím, navíc dá spropitné taxikáři, pořídí několik suvenýrů. Jeho pobyt tak zaměstná ...