prumerna mzda v indonesii - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu prumerna mzda v indonesii, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dva roky po marketingovém průzkumu trhu a rok po složitých jednáních s francouzskou státní zbrojovkou Nexter Systems odsouhlasila česká vláda nákup 52 děl Caesar ráže NATO za 8,5 miliardy korun. Původně předpokládaná cena měla být necelých šest miliard, avšak Francouzi ji na jaře zvýšili o šedesát procent na 9,6 miliardy. Další stamiliony požadovali za přenesení výroby munice do Česka.
Platy Čechů se stále nevyrovnají západní Evropě, ani USA. Po zohlednění rozdílu v cenách si Češi koupí zhruba o polovinu méně. V porovnání s některými zeměmi východní Evropy, Asie, Afriky nebo Jižní Ameriky by však měli mít Češi bohatší Vánoce. Češi si také rozbalí větší vánoční balíček než jejich slovenští kolegové. Vyplývá to z předvánočního průzkumu MůjPlat.cz na vzorku 61 750 osob.
Stále více českých firem zjišťuje, že dodávat zboží z Číny už není tak výhodné jako dříve, a proto mění čínského dodavatele nejčastěji za evropského. V Číně roste kvalita a s ní i cena výrobků a také mzdy dělníků v továrnách. To vše žene koncové náklady nahoru.
Díky svým extrémně nízkým mzdám je jihoasijský stát Bangladéš ve vývozu oblečení hned druhý za Čínou. Nízké výrobní náklady způsobují, že řada mezinárodních značek přesouvá levnou produkci z Číny do ještě levnější Bangladéše. Avšak nízké mzdy zdejších dělníků mají za následek nespokojenost a často i násilné protesty pracujících. To ohrožuje stabilitu odvětví.
Výrobce pánské a dámské obuvi Guangzhou Constant Shoes se rozhodl opustit město Guangzhou v přímořské provincii Guangdong a míří do vnitrozemí. V Guangzhou, které bylo už od 80. let centrem čínského exportního boomu, si výrobce bot ponechá jenom vzorkovnu a většinu produkce přesune o 500 kilometrů dál na pevninu.
Čínští zaměstnanci dostávají stále vyšší platy a země by tak brzy mohla přijít o svoji pověst místa s jednou z nejlevnějších pracovních sil. Statistická data ukazují, že ke konci září vzrostla minimální mzda ve velké části státu meziročně více než o pětinu. Ve 21 regionech včetně Pekingu stoupla průměrně o 21,7 procenta.