Průměrná mzda v italii - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Průměrná mzda v italii, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Důsledky koronavirových opatření výrazně ztěžují práci řidičům kamionů v mezinárodní dopravě. První šoféři už proto s prací na mezinárodních trasách skončili a řada dalších se na to chystá. Vyplývá to z informací sdružení dopravců Česmad Bohemia i firem, které oslovil server E15.cz.
Ženy v Česku vydělávají průměrně stále výrazně méně než muži. Jejich průměrný hrubý hodinový výdělek je o 20,1 procenta nižší. Česko je tak v EU zemí se třetím nejvyšším rozdílem.
První krůčky mladé české demokracie vedly hospodářskou temnotou. Během syrových listopadových dnů po sametu totiž Československo sahalo svou ekonomickou výkonností na necelých čtyřicet procent svého přirozeného etalonu a někdejšího rivala v podobě sousedního Rakouska.
Mzdové náklady zaměstnavatele a čistá mzda zaměstnance se liší o desítky procent, při každodenních nákupech pořizovaných za čistou mzdu se platí ještě DPH. Jak vysoké jsou vlastně daňové odvody zaměstnanců?
České veřejné finance zůstávají při zachování stávajícího nastavení daňové politiky a výdajů dlouhodobě neudržitelné. Pokud se v této oblasti nic nezmění, dosáhne veřejný dluh především kvůli stárnutí populace v roce 2069 až 222 procent hrubého domácího produktu. To je více, než nyní vykazuje jakákoli země Evropské unie. Ve své druhé Zprávě o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí to uvedla Národní rozpočtová rada. Zároveň upozornila, že zpráva není odhadem faktického vývoje, ale jen simulací.
Polovina lidí ve starobním důchodu pobírá nižší penzi než 13 258 korun. Takový je nyní důchodový medián. Česko vydává na důchody mnohem menší podíl svého hrubého domácího produktu než jiné evropské země a je pod průměrem států EU. Řekla to předsedkyně nové důchodové komise Danuše Nerudová.
Česku se daří, to je jistě pravda – životní úroveň pozvolna stoupá. Potíž je v tom, že s doháněním Západu to už tak růžově nevypadá a představa, že v blízké budoucnosti doženeme třeba sousední Rakousko spadá spíš do kategorie zbožných přání...
Tržby hutních a slévárenských firem v České republice loni meziročně vzrostly o desetinu na 199,4 miliardy korun. Proti krizovému roku 2009 byly téměř o dvě pětiny vyšší, v porovnání s rokem 2008 ale o 17 procent nižší. Vyplývá to ze společných statistik ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Českého statistického úřadu.
České veřejné finance nejsou i přes očekávaný růst ekonomiky a daňových příjmů dlouhodobě udržitelné. Dluh veřejných financí by především kvůli stárnutí populace při zachování stávajícího nastavení daňové politiky a výdajů dosáhl v roce 2068 až 230 procent hrubého domácího produktu. To je více, než nyní vykazuje jakákoli země Evropské unie včetně Řecka. Ve své první Zprávě o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí to uvedla Národní rozpočtová rada.
Vyšší příjmy než v průmyslových oborech a dotace až milion eur patří mezi hlavní důvody, proč se stále více lidí v Itálii pouští do zemědělství.