Průměrná mzda v thajsku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Průměrná mzda v thajsku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V důsledku koronaviru výrazně prořídly řady cestujících, kteří v zimě utíkají z Česka za sluncem. Citelně to zasáhlo prodejce letenek i letecké společnosti. „Když příští rok prodáme polovinu toho co loni, budeme rádi,“ přiznává obchodní ředitelka prodeje letenek ve Student Agency Věra Janičinová.
Pražské letiště loni odbavilo 16,8 milionu cestujících, jejich počet se může časem zdvojnásobit. A pokud chce letiště růst, musí investovat, v plánu je vydat až 27 miliard korun. „Vše si budeme financovat sami nebo půjdeme do bank a na trh. Od státu žádné peníze nepotřebujeme, vyplácíme mu dividendu,” říká šéf letiště Václav Řehoř.
Vůdčí osobnost téměř šedesátimilionové Barmy Su Ťij, z níž nyní prchají před násilnostmi statisíce Rohingů, v krizi balancuje na tenkém ostří. Držitelka Nobelovy ceny za mír z roku 1991 ale prý nemůže jít do otevřeného sporu s armádou. „Vojáci by mohli říci: V zemi je chaos, musíme převzít vládu a udělat pořádek. Bohužel jim to umožňuje ústava,“ říká ředitelka Barmského centra Praha Sabe Soe.
Chudší země se stávají oblíbenou destinací, minimálně pokud mluvíme o mileniálech a travelbloggerech. Kouzlo zemí méně či vůbec nepolíbených rychlostí západního světa nabízí neskutečná přírodní a kulturní bohatství. Jaký mají ale naše návštěvy dopad? Na první pohled napomáhá cestování do chudších zemí tamní ekonomice – turista zaplatí za jídlo, nocleh, letenku, vstupné za prohlídky a vyjížďky, tu hodí pár drobných žebrajícím, navíc dá spropitné taxikáři, pořídí několik suvenýrů. Jeho pobyt tak zaměstná ...
Cestovní kanceláře hlásí meziroční navýšení prodaných zahraničních i tuzemských zájezdů. Někteří prodejci letošní rok označují jako rekordní. Větší zájem je také o exotiku a kola.
Myšlenka je to krásná. Živit se prací, která nás baví a je naší vášní, vydělat za ni spoustu peněz a navíc ještě dokázat sladit pracovní život s tím soukromým. Opravdu to však lze, nebo je to jen líbivá teorie z knih osobního rozvoje, která nás v konečném důsledku činí ještě nešťastnějšími, než jsme, protože na tenhle ideál většina z nás nikdy nedosáhne?
Česko patří pro IT experty mezi desítku zemí světa, kterým je lépe se vyhnout. Alespoň pokud je jejich hlavním cílem vydělat si velké peníze. Podle mezinárodního personalistického portálu MyHiringClub jsou totiž domácí firmy v odměňování svých odborníků osmé nejstřídmější na světě. Typický IT manažer střední úrovně si prý přesto vydělá kolem 86 tisíc korun měsíčně, což odpovídá zhruba 3,5násobku české průměrné mzdy.
Stále více českých firem zjišťuje, že dodávat zboží z Číny už není tak výhodné jako dříve, a proto mění čínského dodavatele nejčastěji za evropského. V Číně roste kvalita a s ní i cena výrobků a také mzdy dělníků v továrnách. To vše žene koncové náklady nahoru.
Luxus. Pro každého znamená něco jiného. I když některé věci koupit nejdou nebo je jejich hodnota nevyčíslitelná, v Budějovicích jde během dvou dnů utratit 66 691 692 korun.