průměrná mzda ve španělsku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu průměrná mzda ve španělsku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Za třicet let vybudovali společnými silami jednu z největších rodinných firem v Česku. Nyní čelí hospodářskému útlumu, který na SIKO doléhá, a angažují se i v politice. „Veřejně se vymezit je pro mě důležité, byť tím můžeme přicházet o zákazníky,“ říká generální ředitel SIKO Tomáš Vala, jenž finančně podpořil Petra Pavla v prezidentských volbách a už čtvrt století také působí jako obecní zastupitel v Čimelicích, kde má obchodník s koupelnami a kuchyněmi „základnu“.
Populace stárne a tuzemské firmy se začínají čím dál více poohlížet po pracovnících v zahraničí i pro kvalifikované a expertní pozice. Jen v IT oboru je volných asi dvacet tisíc míst, nerovnováhu by tak mohli srovnat cizinci. Firmy je lákají na relokační balíčky, jsou ochotné zájemcům zajistit ubytování i víza. Česko může být lákavé také pro absolventy ze západních zemí, kteří zde spíše seženou práci odpovídající jejich zaměření.
Éra ultralevného létání končí. Letenky sice budou cenově i dál dostupné, ty nejlacinější však podraží i o polovinu, varoval šéf Ryanairu Michael O’Leary. Byť si největší evropská aerolinka zajistila cenu paliva pro letošní rok ještě před ruskou invazí na Ukrajinu a následným strmým zdražením ropy, dlouhodobému dopadu zdražení se stejně jako konkurence nevyhne. Létání prodražují také zvyšující se náklady na navigační služby, ekologické poplatky či na vyšší mzdy, uvedl průkopník nízkonákladového létání pro ...
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Lionel Messi, všeobecně považovaný za nejlepšího fotbalistu světa, se v neděli v slzách rozloučil s FC Barcelonou, týmem, za který hrál po celou kariéru. Obě strany měly enormní zájem, aby hvězdný hráč ve Španělsku zůstal, ale to se nepodaří kvůli finančním regulím španělské La Ligy, a především obrovskému zadlužení katalánského klubu. Obětování Messiho však podle podle agentury Bloomberg rozhodně nevyřeší ekonomické problémy Barcelony.
Ceny rezidenčních nemovitostí stejně jako hlad po novém bydlení dál rostou. Výsledky trhu za první pololetí překonávají i tradičně optimistická očekávání developerů. Pro lidi s průměrnými příjmy je ale vlastní bydlení stále nedostupnější. Česko už několik let patří v tomto ohledu k nejhorším v Evropě. Přitom počet bytů na obyvatele je tady ve srovnání s jinými zeměmi zcela průměrný a výrazněji nezaostává ani nová výstavba.
Ambiciózní novela zákoníku práce, se kterou přišli sociální demokraté, zamíří v pondělí na vládu. Návrh počítá se zkrácením pracovního týdne ze 40 hodin na 37,5 hodiny, uzákoněním pěti týdnů dovolené a s minimální mzdou ve výši poloviny průměrné mzdy. S opatřeními ale nesouhlasí ministři za ANO, zejména šéfka státní kasy Alena Schillerová a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček. Proti jsou také firmy, opatření naopak podle očekávání podporují odboráři.
Britská společnost Deliveroo začne již tuto středu poprvé veřejně prodávat své akcie na londýnské burze. Firma se v pondělí ráno rozhodla zúžit jejich cenové rozpětí na 3,9 až 4,1 libry. Ještě minulý týden přitom uváděla 3,9 až 4,6 libry. Namísto původně očekávaných 8,9 miliardy liber tak bude oblíbený doručovatel jídla ohodnocen maximálně na 7,85 miliardy liber, tedy zhruba 241 miliard korun. Píše o tom deník Financial Times. IPO podniku však ohrožuje bojkot ze strany některých investorů.
Rok 2021 bude pro Česko rokem změn, sčítání dopadů pandemie i voleb do Poslanecké sněmovny. Kampaň ovlivní i postoje jednotlivých stran k daňovému balíčku, který prosadilo vládní ANO s opoziční ODS. „Už nyní je součástí předvolební politické manipulace. Vláda úplně změnila pohled na veřejné finance a tváří se, že je vlastně ani nebude potřebovat. Jsem ale zvědav, odkud chce peníze brát,“ říká šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
V letošním roce zasáhne světovou ekonomiku bezprecedentní krize. Takové označení se vztahuje jednak k rozsahu ekonomického poklesu, ale také k opatřením, která vlády a centrální banky po celém světě zavedly. V porovnání s Velkou recesí se jejich reakce významně liší, a to především z hlediska rychlosti a objemu poskytovaných stimulů. Právě agresivnější přístup měnových a fiskálních autorit pak může přispět k rychlejšímu ekonomickému oživení zemí. O budoucnosti české ekonomiky i o tom, jak se svět ...