průměrné důchody v evropě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu průměrné důchody v evropě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Řádný důchodový věk se na Slovensku postupně prodlužuje, stejně jako v Česku. Podívejte se, jak je vysoký průměrný starobní důchod u našich východních sousedů.
Nové developerské projekty s nájemním bydlením nebudou mít na dostupnost bydlení velký vliv, je přesvědčený sociolog Martin Lux. „Vliv bytové výstavby na vývoj cen se u nás dlouhodobě přehání. Základní faktory v pozadí vývoje cen i nájmů jsou stále stejné – příjmy, nezaměstnanost, demografie,“ říká sociolog, podle kterého ceny bytů klesnou až s další hospodářskou krizí.
Nejnovější várka informací, postřehů a zajímavostí ze světa investic.
Česku výrazně scházejí IT specialisté, potřeba by jich podle odborných odhadů bylo až patnáct či dvacet tisíc. I proto se firmy musejí více podílet na přeškolování potenciálních uchazečů. Softwarová firma SAP se rozhodla poskytovat vzdělávání zdarma. „Zmírnit nedostatek odborníků by ale mohla také umělá inteligence,“ říká ředitel pro vzdělávání SAP Max Wessel, který přednáší v Kalifornii na Stanfordu.
Pro Čechy, kteří se rádi srovnávají s Německem či Slovenskem, je Polsko dlouhodobě spíše přehlížený soused. Přesto si v posledních letech začala řada obyvatel České republiky všímat, že osmatřicetimilionová země za severovýchodními hranicemi stojí za pozornost nejenom kvůli své konzervativní vládě: polská ekonomika dynamicky roste a má ambice, které se z druhé strany Krkonoš mohou zdát až přehnané. Češi by se Polákům asi neradi dívali na záda. Při bližším prozkoumání dat a se zapojením pohledu expertů ...
Důchody vzrostou jen o čtyři stovky, předčasné penze stát oseká. Začnou platit i další omezení Drahý špás s Monetou. Skupině PPF se prodražila bankovní investice, důvodů zmizet je více Benzin i nafta kvůli dani skokově podraží, varuje šéf Tank Ono Ondra Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
Němci si po špatných koronavirových letech chtějí letos opět užít letní dovolenou. A nevadí jim ani to, že během roku prudce rostly ceny zájezdů. Inflace sice pomalu klesá, ale poptávka je dál obrovská.
Zaměstnavatelé a jejich péče o pracovní prostředí, podporu zdravého životního stylu a organizace pracovnělékařských služeb jsou důležitou součástí zdravotnického systému. Osvědčili se během koronavirové pandemie, kdy důsledně dohlíželi na dodržování preventivních opatření, která bránila šíření globální nemoci. Nyní je na stole otázka, zda by zaměstnavatelé nemohli podpořit prevenci a dobrý zdravotní stav zaměstnanců ještě víc. Vydělali by na tom i všichni ostatní – od zaměstnanců po správce státní pokladny...
Na penze nejsou peníze a v dohledné době to bude jenom horší. Představa, že si důchody lze vyvzdorovat a vydemonstrovat či že je nějaká jiná, lepší vláda umí zařídit, je opravdu hloupá.
Vypadá to, že se sociální napětí v Evropě přelilo z Británie přes Francii do Německa. Zatímco v Británii se už před týdny stávkovalo a demonstrovalo kvůli vyšším platům, které vláda odmítala, ve Francii se měsíce demonstruje a stávkuje proti zvyšování věku odchodu do důchodu na 64 let. V Německu se zase stávkuje kvůli mzdám. Inflace je stále na úrovni osmi procent, klesají reálné mzdy a zaměstnanci ve státních a veřejných službách chtějí přidat více, než jim jejich zaměstnavatelé nabízejí.