průměrné nájemné v praze - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu průměrné nájemné v praze, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V roce 2023 chce stát podle svých plánů vyplatit měsíčně na příspěvcích na bydlení okolo 1,1, miliardy korun. Kromě navýšení se sjednotila také pravidla pro získání příspěvku na bydlení pro lidi v Praze a ve zbytku České republiky. Jak? Kdo může o příspěvky na bydlení žádat a jak se vypočítají?
Nové developerské projekty s nájemním bydlením nebudou mít na dostupnost bydlení velký vliv, je přesvědčený sociolog Martin Lux. „Vliv bytové výstavby na vývoj cen se u nás dlouhodobě přehání. Základní faktory v pozadí vývoje cen i nájmů jsou stále stejné – příjmy, nezaměstnanost, demografie,“ říká sociolog, podle kterého ceny bytů klesnou až s další hospodářskou krizí.
Mírný šok těm, kteří si chtějí v Praze koupit byt a nyní vyčkávají na pokles úrokových sazeb, způsobila začátkem srpna předpověď hospodářského institutu Ifo a Institutu pro švýcarskou hospodářskou politiku. Ekonomové a experti na realitní trh ze 133 zemí světa se shodli, že celosvětově můžeme v příštích deseti letech očekávat každý rok zdražování bytů v průměru o devět procent. V Praze prý může být růst dvouciferný, dokonce až dvacetiprocentní. V mediálním prostoru a na sociálních sítích se následně ...
Dobré ráno! Je 185. den roku, svátek má Prokop. V tento den v roce 1950 začalo vysílat rádio Svobodná Evropa. Podívejte se na přehled nejdůležitějších událostí posledních hodin.
... růstu nájemného přepsal výnosovou mapu českých bytů. Průměrný... tuzemský šedesátimetrový byt na prahu letošních... samotného výnosu i v tempu jeho růstu...
Když Adam Zvada zakládal svou firmu Scott.Weber, byl trh se sdílenými kancelářemi, na němž společnost působí, novinkou, které nikdo moc neveřil. Jenže přišla covidová éra, která byznys nakopla, a vlna zájmu o dříve neobvyklý způsob práce trvá dál. Už to není covidem, ale změnou v uvažování šéfů firem.
Tuzemský trh s nemovitostmi prochází v posledních měsících významnými změnami. Po dlouhém období růstu cen dochází k určité stabilizaci a mírnému poklesu. Nicméně nejde zcela paušalizovat - vývoj cen se liší dle lokalit. Státem ve státě je svým způsobem Praha. Tlak na ceny je stále vyšší kvůli větší poptávce a omezené nabídce. Trh v metropoli má navíc další specifika.
Ještě loni počátkem roku si mohly mladé začínající páry požádat o státem zvýhodněný úvěr na pořízení vlastního bydlení u Státního fondu podpory investic (SFPI). To je ale už minulost. Nově stát začínající domácnosti ve vztahu k vlastnímu bydlení nepodpoří.
I když ceny některých nemovitostí klesají, hypotéky kvůli v Česku stále vysoké inflaci a z ní pramenícím sedmiprocentním úrokům centrální banky výrazně nezlevňují. Hypoteční trh se letos v březnu sice poprvé nadechnul, ale i tak si hypotéku sjednalo jen 3500 domácností.
Žně, které developeři v posledních letech zažívali, jsou u konce. Inflace, rostoucí ceny energií, drahé hypotéky a také několikanásobně dražší financování projektů ochladilo trh s byty natolik, že i největší hráči začínají odkládat projekty na lepší časy. „V Praze bude zahájena zhruba třetina bytů oproti minulým letům,“ říká v rozhovoru pro E15 šéf developerské společnosti Finep Tomáš Pardubický. Lépe na tom teď podle něj budou hráči, kteří už v posledních letech nasměrovali pozornost k nájemním bytům. ...