průměrný důchod v české republice - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu průměrný důchod v české republice, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Příspěvek na bydlení by měl pomoci, pokud člověk nevychází se svými příjmy. A je jedno, jestli jde o jednotlivce nebo o rodinu. Příspěvek má za cíl pokrytí nákladů, které jsou spojené s bydlením. Podmínky pro získání příspěvku jsou ale přísné, na dávku nedosáhne každý.
Přestože se v minulém roce počítalo s řadou změn v oblasti spotřebitelského práva, díky současné situaci k tomu nedošlo. Spotřebitelská organizace dTest však očekává, že k řadě změn a především posílení postavení českých spotřebitelů dojde v roce 2021.
V roce 2021 zaplatí na sociálním pojištění více osoby samostatně výdělečně činné platící minimální sociální pojištění i OSVČ s nadstandardními zisky.
Rok 2021 bude pro Česko rokem změn, sčítání dopadů pandemie i voleb do Poslanecké sněmovny. Kampaň ovlivní i postoje jednotlivých stran k daňovému balíčku, který prosadilo vládní ANO s opoziční ODS. „Už nyní je součástí předvolební politické manipulace. Vláda úplně změnila pohled na veřejné finance a tváří se, že je vlastně ani nebude potřebovat. Jsem ale zvědav, odkud chce peníze brát,“ říká šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
Další růst důchodů a minimální mzdy od začátku ledna je jednou z hlavních změn roku 2021. Začíná také platit zákon o náhradním výživném, který prosadila šéfka rezortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), i novela zákoníku práce a s ní spojená sdílená pracovní místa.
Penzijní reforma v Česku se stala takřka legendou. Nynější třicátníci a čtyřicátníci se proto zařizují po svém a střádají si na stáří na vlastní pěst. Stát neschopný koncepčního kroku přichystal budoucím důchodcům alespoň malou úlitbu, takzvaný účet dlouhodobých investic, který má zajištění na stáří svépomocí alespoň trochu ulehčit. „Motivem pro jeho zavedení je mimo jiné snaha naučit lidi, aby byli schopni se postarat sami o sebe a aby rostla obec těch lidí, o které se nebude muset stát bezpodmínečně ...
Vláda schválila jednorázový příspěvek pro starobní důchodce a občany s invalidní či pozůstalostní penzí. V prosinci by měli dostat 5000 korun. Oznámil to premér Andrej Babiš (ANO). Aby norma začala platit, musí ji ještě projednat poslanci a senátoři a podepsat prezident. Příspěvek by mohlo dostat 2,89 milionu lidí. Rozpočet to má letos stát asi 14,5 miliardy korun.
Firmám do 50 zaměstnanců by stát mohl odpustit sociální odvody za červen až srpen. Zaměstnavatel by ale nesměl propustit víc než desetinu pracovníků a ve srovnání s březnem by nemohl snížit mzdy. Návrh zákona schválila dnes vláda. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Předlohu musí ještě projednat Sněmovna a Senát a podepsat prezident.
Samoživitelé, dohodáři, přivydělávající si důchodci či invalidé patří v současné době mezi příjmově nejohroženější část populace. Opoziční politici volají po větší podpoře této skupiny obyvatel, která na rozdíl od jiných nedosáhne na žádnou z „koronavirových“ pomocí. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) však stačí zažádat o již existující dávku mimořádné okamžité pomoci, jejíž vyřízení se mělo zjednodušit. V praxi však úřady schválily ještě méně dávek než v předchozích letech.
Již druhý měsíc žijeme s koronavirovým rizikem. Že náročné období zažívá i celá ekonomika a trhy, postřehl každý, kdo alespoň občas sleduje zprávy. Zaznívají slova jako hospodářská recese, nezaměstnanost, padající trhy. V takových chvílích někteří investoři znejistí a k vlastní škodě se rozhodují k bezhlavému prodeji svých investic.