průměrný plat v čr pro vysokoškoláky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu průměrný plat v čr pro vysokoškoláky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na platy učitelů má stát dávat od příštího roku ze zákona v průměru nejméně 130 procent průměrné hrubé nominální mzdy na jednoho pedagoga. Senát to schválil po více než tříhodinové debatě navzdory nejasnostem, z jakých dat bude objem peněz na platy pedagogů vycházet. Uzákonění učitelských platů nyní dostane k podpisu prezident.
Poslanci se shodli na změně zákona, který učitelům zaručí od nového roku mzdu kolem 130 procent průměrné hrubé mzdy. Nebude se však vztahovat na všechny pedagogické pracovníky, jak to vláda původně navrhovala. Návrh podala skupina koaličních poslanců. Podle opozice bude změna demotivovat asistenty pedagogů nebo speciální pedagogy. Novelu nyní dostane k projednání Senát.
Zatímco na pracovní uplatnění matek má rodičovství často negativní vliv, otcům v kariéře naopak pomůže. Získají díky němu vyšší výdělek či nové benefity. Před narozením potomka je pro ženy při výběru místa nejdůležitější výše platu a možnost kariérního postupu, po příchodu dětí je zajímá hlavně možnost flexibilní práce a umístění pracoviště. Ukázal to průzkum platformy Byznys pro společnost. Zapojilo se do něj v březnu a dubnu 483 rodičů dětí do 14 let, a to většinou žen. Výsledky dnes na konferenci o ...
Počet pracovníků finančních úřadů v posledních letech roste a na konci loňského roku činil zhruba 15 400. Zároveň má ale Finanční správa aktuálně neobsazeno 765 míst.
Vzdělanost žen se ve srovnání se situací před několika desítkami let velmi zvýšila, vyplývá ze statistik. Vysokoškolské vzdělání má 38 procent žen mezi 25 a 34 lety a jen necelá čtvrtina stejně starých mužů. Ve věku od 55 do 64 let je obecně vysokoškoláků méně, větší podíl lidí s vystudovanou vysokou školou je mezi muži. Ti však zase častěji kouří a více trpí nadváhou. Vyplývá to ze statistik, které na dnešní tiskové konferenci zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
Třiadvacetiletý Ondřej Kania spoluvlastní českou agenturu J&K Consulting se zaměřením na poradenství a zprostředkování studia na internátních školách v USA a Kanadě, která mimo jiné vlastní majoritní podíl v Pražském humanitním gymnáziu „Jsem hrozně intuitivní člověk, byť je to trochu v rozporu s potřebou racionálního řízení firmy, na to máme ale naštěstí společníka Tomáše Jízdného, mně to moc nejde. Mám to tak už odmala,“ říká Ondřej a pokračuje:„Když jsem cítil, že studuji něco, co mě nenaplňuje a ...
Rostoucí počet mladých lidí usiluje o dosažení vysokoškolského vzdělání, které usnadňuje hledání práce. Vyplývá to ze zprávy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) o stavu školství a vzdělanosti ve 34 členských zemích, podle níž přetrvávají rozdíly mezi mladými muži a ženami v zaměstnanosti. Česko má podle zprávy nadprůměrné množství lidí s magisterským či obdobným titulem, naproti tomu výrazně zaostává v dostupnosti předškolní výchovy tříletých dětí.
Česko je třetí nejhorší zemí EU v rozdílech v odměňování mužů a žen. Ženy v ČR vydělávají v průměru o 22 procent méně než muži. Evropský průměrný rozdíl činí 16 procent, řekla eurokomisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitele a rovnost pohlaví Věra Jourová. Podle ní propast ve výdělcích dopadá pak na penze a seniorkám mnohem víc než seniorům hrozí ve stáří chudoba. Na nerovnost má upozornit i kampaň.
Do studia pedagogiky se talentovaní absolventi středních škol neženou. Po 15 letech praxe by totiž jako učitelé brali jen polovinu toho, co jejich vysokoškolsky vzdělaní vrstevníci v jiném oboru. Ukázala to dnes zveřejněná studie Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA). Podle odborníků má nyní vláda na výběr, buď školství podpoří na úkor jiných výdajů, nebo bude v příštích letech upadat vzdělanost.