prumerny plat v mexiku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu prumerny plat v mexiku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dosud v Evropské unii fungoval systém emisních povolenek, který bez zavedení uhlíkových cel znevýhodňoval unijní výrobce. Napravit to má uhlíkové clo, takzvaný systém CBAM, který je doplňuje. Daňový poradce Aleš Reho, jenž se uhlíkovému clu ve společnosti PwC věnuje, očekává, že v Česku to postihne především automobilový průmysl. „Automobilek se uhlíkové clo na ocel dotkne poměrně výrazně. Je to ale zároveň příležitost podívat se znovu na svůj dodavatelský řetězec a snažit se jej optimalizovat,“ je ...
V posledních měsících odstartovaly rakety s civilní posádkou všech tří klíčových hráčů novodobého vesmírného závodu. Cesty SpaceX, Blue Origin a Virgin Galactic na oběžnou dráhu přitahují velkou pozornost, ale ve skutečnosti jsou jen špičkou ledovce. Stojí za nimi méně viditelné státní zakázky a podpora, díky kterým vznikla technologická základna pro soukromé lety do kosmu a další komerční vesmírné projekty.
Čína v lednu ohlásila, že loni její hrubý domácí produkt stoupl o 2,3 procenta. Vzhledem k údajům z dalších zemí za pandemický rok je to mimořádně dobrý výsledek. Neříká ale vše. Magazín Foreign Policy ve své analýze podotýká, že se za ním skrývá hluboká společenská nerovnost a doutnající hospodářské potíže. Nákaza a s ní související opatření dopadly tvrdě na venkov.
Výrazné přední blatníky, kulaté světlomety a zakulacená linie střechy. To jsou hlavní poznávací znaky legendárního automobilu Volkswagen Brouk, jehož civilní sériová výroba byla zahájena 27. prosince roku 1945. Sympatické autíčko se oficiálně stalo nejdéle a v největším množství vyráběným vozem v historii. Původní originální model vyráběný v letech 1938 až 2003 nahradil v roce 1998 nový typ New Beetle, jehož výroba byla ukončena loni v červenci.
Do boje o americký prezidentský úřad se zapojuje postarší muž s botou na hlavě, zubním kartáčkem v ruce a pochybným programem. Jeho šance na vítězství jsou nulové, přesto stojí za to ho sledovat.
Chystaná daň, kterou chce Washington uvalit na zboží z dovozu, může značně zkomplikovat život automobilkám. Kvůli vyšším nákladům budou muset někteří výrobci zdražit své vozy až o tisíce dolarů. Zhoršení podmínek se však netýká pouze evropských nebo asijských producentů automobilů. Daňová zátěž by zasáhla také americké koncerny.
Čínský parlament ratifikoval mezinárodní dohodu o klimatických změnách, která byla koncem loňského roku sjednána v Paříži a která má zpomalit oteplování planety a zmírnit jeho důsledky. Přijetí dokumentu o globální ochraně klimatu oznámily i Spojené státy, uvedla o něco později agentura Reuters. Generální tajemník OSN Pan Ki-mun následně ohlásil, že v New Yorku za účasti světových představitelů uspořádá slavností ratifikační ceremoniál.
Britská vláda Davida Camerona hodlá zavést daň za nápoje s vysokým obsahem cukru. Chce tak bojovat s rostoucí obezitou v zemi. Na tento plán ihned zareagovalo vedení společnosti Coca-Cola, které s vládním úmyslem nesouhlasí. Řešením by údajně mohly být nápoje s menším obsahem kalorií.
Před třemi roky se kopřivnická automobilka jen těsně vyhnula krachu, teď už má velké plány. Její nový generální ředitel Martin Bednarz chce do dvou až tří let zvýšit dosavadní roční produkci asi devíti set vozů na dvojnásobek. A do pěti let počítá s investicemi do technologií i rozsáhlého areálu za více než dvě miliardy korun. „Tatra se znovu narodila a přišel čas, aby se naučila chodit,“ říká Bednarz.
Portál pro spolujízdu BlaBlaCar slaví úspěchy daleko za hranicemi Francie, kde se před deseti lety zrodil. Poté, co minulý týden ovládl český a slovenský Jízdomat, už mu na mapě Evropy mnoho „bílých“ míst nezbývá. Nyní je na řadě Asie a Amerika, říká generální manažer pro střední a východní Evropu Piotr Jaś.