průměrný plat ve francii - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu průměrný plat ve francii, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nedávné prohlášení švédské ministryně pro klima a energetiku Rominy Pourmokhtariové, že její země potřebuje ztrojnásobit ve dvou nadcházejících desetiletích instalovaný výkon svých jaderných elektráren a postavit alespoň deset nových velkých reaktorů, vyvolalo ohlas médií, i když bylo učiněno uprostřed horkého a ospalého prázdninového léta.
Představa je to pěkná. Rodinka dojede městskou dopravou přímo na nádraží v centru, naloží zavazadla, rozvalí se v pohodlné kabině. Následuje četba, hraní her, návštěva restaurace, sledování ubíhající krajiny či blažené poklimbávání do rytmu kolejí. V konečné destinaci se pak ocitá zhruba stejně rychle, ne-li rychleji, než kdyby byla letěla. Bez stresu, ale zejména s minimální uhlíkovou stopou. Bohužel, ve většině evropských destinací zůstává tato představa jen zbožným přáním.
Jihoevropským farmářům dramaticky narůstají škody způsobené klimatickými změnami. Například Španělsko se letos na více než polovině svého území potýká s největším suchem za šedesát let, což bude mít negativní dopady až na 3,5 milionu hektarů zemědělské půdy. Podle odborníků způsobí oteplování planety v příštích desetiletích nejen zdražování potravin, ale také promění složení tradičního jídelníčku. „Změní se to, k jakým potravinám budeme mít přístup a kdy,“ říká pro e15 vědkyně z Ústavu výzkumu globální ...
Vláda Petra Fialy představila návrh zákona o financování obrany Česka, který by uložil vládě každoročně stanovit rozpočet na obranu nejméně ve výši dvou procent HDP a zajistit předvídatelné financování pro ozbrojené složky státu. Jak bude nové financování fungovat, a bude tato úprava dostatečná? Analýza vyšla na Info.cz.
Invaze Ruska na Ukrajinu v Evropě dramaticky ovlivnila dostupnost plynu a jeho cenu. Proto se řada států Evropské unie začíná navracet k jaderné energetice. Francie se vrátila k budování energetického mixu postaveného na jaderných a obnovitelných zdrojích. Nové bloky chtějí stavět Polsko, Nizozemsko, Švédsko, Česko a i další státy.
Ministři energetiky zemí EU se poprvé zabývali novým návrhem Evropské komise na reformu trhu s elektřinou. Ta je reakcí na loňské turbulence, kdy ceny elektřiny vyhnal nahoru drahý zemní plyn. Hlasitě se ozýval požadavek, aby byla tato „pupeční šňůra“ přerušena a trh postaven na nových základech. Komise nepřišla s hlubokou reformou, ale jen s víceméně kosmetickými úpravami. Nikoho asi nenadchnou, ale mohly by díky tomu projít.
Vypadá to, že se sociální napětí v Evropě přelilo z Británie přes Francii do Německa. Zatímco v Británii se už před týdny stávkovalo a demonstrovalo kvůli vyšším platům, které vláda odmítala, ve Francii se měsíce demonstruje a stávkuje proti zvyšování věku odchodu do důchodu na 64 let. V Německu se zase stávkuje kvůli mzdám. Inflace je stále na úrovni osmi procent, klesají reálné mzdy a zaměstnanci ve státních a veřejných službách chtějí přidat více, než jim jejich zaměstnavatelé nabízejí.
Důchodci si celý život platí na důchod a nyní jim vláda chce krátit valorizaci, na kterou mají nárok. A ještě navíc by se měl prodlužovat odchod do penze na astronomických 68 let. A přitom se snižují daně boháčům. Tahle mantra hýbe národem a ani tvrdá fakta její původce nijak zvlášť nezviklají. Přesto má cenu si na ta data posvítit. Začněme s předplácením penze. Náš důchodový systém je průběžný. To znamená, že to, co se vybere na důchodovém pojištění, se vzápětí rozdělí důchodcům a platícím vzniká právo, ...
Výsledkem projektu sdílených bankomatů je zatím padesát přístrojů přesunutých do obcí, kde dosud nebyly. Letos přibývají další. Obce se vybíraly na základě hlasování veřejnosti, které Moneta Money Bank a Komerční banka uspořádaly loni v létě. „O umístění bankomatu si také píší například starostové, ale i běžní obyvatelé,“ uvádí ředitelka komunikace Monety Zuzana Filipová.
Skupina ČEZ chce do roku 2030 vybudovat nové obnovitelné zdroje s výkonem až šest gigawatů. To je pro představu přibližně trojnásobek výkonu jaderných elektráren Temelín nebo Dukovany. "Detailně jsme prověřili 88 tisíc hektarů půdy a vybrali jsme takové lokality, které mají potenciál v budoucnu umožnit výstavbu projektů zelených elektráren o výkonu 7 až 8 gigawattů," říká Kateřina Skalická, generální ředitelka společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje.