Průměrný věk americanu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Průměrný věk americanu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zpěvačky Beyoncé a Taylor Swift a filmový fenomén Barbie upozornily na rostoucí sílu „ženského“ dolaru a americká ekonomika je toho důkazem. Film Barbie, natočený Gretou Gerwig, a zpěvačky Taylor Swift a Beyoncé ovládají léto v miliardovém stylu. Každá z nich vydělala podle odhadů přes miliardu dolarů, přičemž všechny napumpovaly ještě více do místních ekonomik po celé zemi. To sleduje i Federální rezervní systém (Fed), který údaje o podpoře ekonomiky potvrzuje. Současně finanční úspěchy filmu Barbie a ...
Na penze nejsou peníze a v dohledné době to bude jenom horší. Představa, že si důchody lze vyvzdorovat a vydemonstrovat či že je nějaká jiná, lepší vláda umí zařídit, je opravdu hloupá.
Světová ekonomika získá v příštích letech překvapivé zachránce svého růstu. Stanou se jimi zástupy movitých a dlouhověkých seniorů. Světová populace lidí nad 65 let čítající nyní kolem sedmi set padesáti milionů seniorů se totiž do konce dekády vlivem stárnutí lidí o třetinu rozšíří.
Jeden z nejočekávanějších vstupů na trh s akciemi letošního roku se blíží. Aplikace Robinhood míří na burzu Nasdaq. Ke konečnému spuštění veřejné nabídky by mělo dojít koncem příštího týdne. Bude zde figurovat pod označením „HOOD“. Aplikace umožňující obchodování s akciemi, ETF a kryptoměnami bez provize ze své první veřejné nabídky (IPO) očekává ocenění až 35 miliard dolarů.
Finanční situace amerických mileniálů je horší, než v jaké byly předešlé generace. Menší podíl z nich má vlastní bydlení. Často jsou ještě ve středním věku zatíženi dluhy ze studentských půjček. Zkrátka nejsou bohatí, uvádí ve své analýze agentura Bloomberg.
Svět letos čeká rekordní útraty hráčů počítačových her. Byznysu vývojářů nahrává dlouhodobý trend mladších generací upřednostňovat hry před filmovou tvorbou. Tomu vydatně napomohla pandemie koronaviru, během které herní byznys doslova rozpučel. Zatímco kina byla zavřená, on-line trh s počítačovými hrami byl otevřenější než kdy jindy. Vítězství her nad filmy ale ani tak nebude premiérové.
... hrdost, o kterou průměrný Američan zavadí nesčetněkrát za... Od velmi útlého věku je člověk v ...
Na jeho mandolíny a banja hrají hvězdy amerického bluegrassového nebe, z českých muzikantů mají jeho nástroje Ivan Mládek či Jiří Suchý. Vyrábí je přes třicet let a ročně jich jeho dílnu opustí zhruba třicítka, velká část jde za hranice. „V Americe si velice váží lidí, kteří se živí rukama. Dneska můžete všechno prodat, koupit, zobchodovat, na všechno jsou aplikace. Ale lidé, kteří opravdu umějí něco udělat rukama, mají v Americe velký prostor, když to umějí správně uchopit,“ říká Rostislav Čapek.
„Když jsem se odstěhoval od rodiny, uvědomil jsem si, že nemám ponětí, kdo jsem,“ vzpomíná Martin, student sociální antropologie. A podobné pocity zaplavují stále více z nás. S nástupem konzumního života a extrémního tlaku na výkon nabývá péče o mentální zdraví nebývalé důležitosti. Lidé trpící duševními problémy však na pomoc často jednoduše nedosáhnout. Studenti, kteří projevují depresivní symptomy disproporčně více než zbytek společnosti, jsou totiž často v takové finanční tísni, že si placenou péči ...
Malá plastová krabička napěchovaná čipy – to je symbol dnešního světa moderních technologií. Svému tvůrci, společnosti Apple, přinesla výroba chytrých telefonů jako prvnímu na světě tržní ocenění přes bilion dolarů. A v symbióze s mobilem vyrůstají další giganti – Amazon, Google, Facebook, Uber, Airbnb...