průměrný věk dožití muži - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu průměrný věk dožití muži, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Doba, kterou Češi a Češky tráví ve starobním důchodu, se postupně prodlužuje. Od počátku tisíciletí se v průměru protáhla skoro o čtyři roky a čtyři měsíce. Trvá teď průměrně zhruba 24 let a tři měsíce. Vyplývá to z důchodové statistické ročenky, kterou zveřejnila Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). Podle údajů se seniorky a senioři dožívají vyššího věku než dřív.
V jednom ekonomickém ukazateli se Česko vyrovná Německu. Pokud jde o rozdíl v platech mezi ženami a muži, je to v ČR a u našeho západního souseda skoro stejné. Podle údajů Eurostatu činí rozdíl mezi platy mužů a žen – takzvaný Gender Pay Gap – v obou zemích 22 procent. Průměr v rámci zemí Evropské unie je přitom výrazně níže, někde kolem 16 procent v neprospěch žen. Německé ženy jsou na tom ještě hůře, jdou-li do důchodu, tam jsou jejich příjmy ještě nižší.
Na jeho mandolíny a banja hrají hvězdy amerického bluegrassového nebe, z českých muzikantů mají jeho nástroje Ivan Mládek či Jiří Suchý. Vyrábí je přes třicet let a ročně jich jeho dílnu opustí zhruba třicítka, velká část jde za hranice. „V Americe si velice váží lidí, kteří se živí rukama. Dneska můžete všechno prodat, koupit, zobchodovat, na všechno jsou aplikace. Ale lidé, kteří opravdu umějí něco udělat rukama, mají v Americe velký prostor, když to umějí správně uchopit,“ říká Rostislav Čapek.
V Česku se o důchodové reformě mluví už asi 20 let. Přitom existuje mezi takřka všemi stranami shoda, že současný systém není dlouhodobě udržitelný. Zároveň je to problém také dlouhodobě neřešený a vlády se mu snaží vyhnout jedna za druhou.
Skoro polovina mladých lidí (48 procent) ve věku 20 až 29 let má nějaké investice. Pokud si je ale porovnáme s generací čtyřicátníků a šedesátníků, je to výrazně méně než by se čekalo. Protože právě nejmladší generace má v porovnání s předchozími po celý svůj život svobodný přístup nejenom k informacím, ale i k finančním produktům. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Broker Consulting.
Odbory v České republice chtějí vytvářet tlak na konec levné práce, protože uplynulých téměř 30 let stačilo na to, aby měli podnikatelé polštář, dostatečné zisky a mohli investovat. Na společných česko-slovenských oslavách 1. máje v Žilině na severu Slovenska to řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.
Na důchod je potřeba začít se finančně připravovat včas. Odborníci ale říkají, že přece jen lépe pozdě, nežli nikdy. Shodli se na tom experti při veřejné diskuzi projektu Cena života, která se uskutečnila pod záštitou NN Penzijní společnosti. Šlo o specialisty z oboru medicíny, sociologie, demografie, ekonomie nebo péče o seniory.
Část Sudet, prý ta chudší, se houfně vydala zvolit Miloše Zemana. A že prý to je vzdor Ovčáčkově − promiňte, pražské − kavárně.
Doba, po kterou lidé v Česku pobírají důchod, se postupně prodlužuje. V průměru se od roku 2000 protáhla o čtyři roky z 20 na 24 let. Ženy v penzi zůstávají průměrně 27 let a sedm měsíců, muži 19 let a měsíc. Vyplývá to z nové důchodové statistické ročenky, kterou zveřejnila Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). Poslední údaje jsou za rok 2016. Život v Česku se postupně prodlužuje. Očekávaná doba dožití podle Českého statistického úřadu loni činila u mužů 76,2 roku a u žen 82,1 roku.
O mileniálech se píše hodně a všude. Je to generace digitálního věku, sociálních médií, zdravého životního stylu, ale hlavně generace, která se nežene do dospělosti. Po mileniálech už pomalu nastupuje generace, pro kterou ještě není pevně ukotvený název. Generace Z zní příliš konečně, objevuje se pojmenování iGen, jde o lidi narozené po roce 2000, tedy generace s tabletem a mobilem v kolébce. Dá se předpokládat, že trend pomalého dospívání bude s mileniály sdílet. Jsou mileniálové dlouho dětmi a je to ...