průměrný věk dožití muži - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu průměrný věk dožití muži, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Důchodová reforma budí emoce, s jistými výhradami ji podepsal prezident Pavel. Změn nastane hned několik, a abyste se v nich vyznali, připravili jsme pro vás stručný přehled. V něm se dozvíte, jak vysoké budou důchody od ledna roku 2024. Projdou valorizací? Kdy bude možné odejít do řádného a předčasného důchodu a jak se dál vyplatí penzijní připojištění?
Prezident Petr Pavel nakonec přes některé výhrady podepsal novelu zákona o důchodovém pojištění. Uvedl to v pátek po poledni v tiskové zprávě. Ocenil snahu vlády zlepšit hospodaření veřejného rozpočtu a systematickou práci na zvýšení dlouhodobé finanční udržitelnosti důchodového systému. Opět však upozornil na náhlost některých opatření, zejména na zkrácení doby nejdřívějšího možného odchodu do předčasného důchodu. Další výhrady sdělil premiérovi Petru Fialovi (ODS) a ministrovi práce a sociálních věcí ...
Vláda se dohodla na změnách v penzijním spoření. Změní se systém vyplácení i výše státního příspěvku i podmínky uzavírání nových smluv. Kromě toho novela počítá s možností ukládat peníze do nového fondu orientovaného na rizikovější produkty. Senioři ve starobním důchodu, kteří zároveň stále spoří, státní příspěvek k ukládané částce již dostávat nebudou.
Vláda chce k roku 2050 uspořit na výdajích na důchody tři procenta HDP. Návrh důchodové reformy, kterou představil ve čtvrtek ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), si klade za úkol pomoci udržet na uzdě penzijní systém, do něhož se v příštích desetiletích začlení silné populační ročníky. Stát chce v principu postupně snižovat vlastní podporu a přimět současné pracující obyvatele, aby si sami spořili na stáří.
Na penze nejsou peníze a v dohledné době to bude jenom horší. Představa, že si důchody lze vyvzdorovat a vydemonstrovat či že je nějaká jiná, lepší vláda umí zařídit, je opravdu hloupá.
Udržitelnost důchodového systému má narýsovat reforma, o jejíchž podrobnostech bude ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) ještě tento a příští měsíc jednat s koaličními partnery i s opozicí. Změny představí v březnu. Jurečka odmítl některé informace o zvyšování věku odchodu do penze, které v neděli zveřejnila Česká televize.
Dnešní padesátníci půjdou do důchodu v 66 letech. Čtyřicátníci budou mít nárok na důchod v 67 letech a lidé staří 34 let a méně půjdou do penze v 68 letech. Zjistila to Česká televize z materiálu ministerstva práce a sociálních věcí dohodnutého na koaliční radě minulý týden. Nyní je věk pro odchod do penze 64 let.
Kabinet Petra Fialy poodhaluje nepopulární opatření, která mají srazit rostoucí zadlužení státu a také důchodového systému. Tomu bude jen letos chybět 80 až 90 miliard korun. Za několik málo desetiletí se schodek podle aktuálních odhadů může ztrojnásobit.
Firmy by si mohly systémově platit lékaře za to, že budou lépe pečovat o jejich zaměstnance, a stát by jim umožnil si tyto náklady odečíst z daní. Navrhuje to lékař a zakladatel soukromé polikliniky Health Plus Oldřich Šubrt. „Už se o tom se zaměstnavateli a ministerskými odborníky bavíme. Věřím, že to do dvou let nastane,“ tvrdí. Vedle starostí o financování zdravotnického systému se lékař a manažer, který mimo jiné patnáct let vedl Nemocnici na Homolce a dvakrát se ji pokusil zprivatizovat, zajímá také o...
Bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová se stává černým koněm prezidentských voleb. Její podpora rychle roste a aktuálně je v průzkumech třetí za Petrem Pavlem a Andrejem Babišem. „Potřebujeme prezidenta, který nechá své ego za dveřmi,” tvrdí Nerudová.