průmyslový park - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu průmyslový park, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česká republika chce svou energetiku v příštích letech postavit na kombinaci jaderné energetiky a obnovitelných zdrojů. Jádro začíná v důsledku války na Ukrajině ale nabývat na důležitosti takřka v celé Evropě. Odhady hovoří o tom, že pro zachování současné kapacity jaderných zdrojů v Evropské unii v následujících dekádách budou zapotřebí investice dosahující v přepočtu až jedenácti bilionů korun.
Solárník Zdeněk Sobotka chystá velký návrat domů. V přeměně tuzemské energetiky na moderní zdroje chce hrát výsadní roli a jeho Solek jako jedna z mála firem plánuje budovat jak střešní, tak pozemní instalace. „Už letos chceme zahájit instalace o výkonu stovky megawattů a tempo ročních instalací držet minimálně na této úrovni. Rozhodně to nejsou žádné vzdálené vize, máme už podepsané smlouvy na velké střešní instalace,“ říká Zdeněk Sobotka, zakladatel společnosti Solek.
Firmy v Česku současnou situaci relativně zvládají. Dlouhodobě na ně ale začnou dopadat problémy související mimo jiné s nevyhnutelnou restrukturalizací ekonomiky. „Zaměstnavatelé i zaměstnanci se musejí smířit s tím, že někde bude poptávka po práci dlouhodobě klesat, protože to prostě není udržitelné vzhledem ke geopolitické změně, která se odehrála,“ říká analytik pracovního trhu Tomáš Ervín Dombrovský ze společnosti LMC, která provozuje největší české pracovní portály Jobs.cz a Práce.cz.
Investiční skupina PPF dokončila prodej svého většinového podílu v obřím logistickém centru South Gate poblíž Moskvy. Po prodeji tamní Home Credit & Finance Bank a řadě dalších menších divestic se tak zbavila dalšího ruského aktiva. O transakci informoval ruský server Metalinfo.ru.
Turbulence na energetickém trhu a s ním spojené rekordní ceny zemního plynu předznamenaly velký návrat k uhlí, a to i přesto že před válkou na Ukrajině by takový vývoj nečekal ani ten nejkonzervativnější energetik. Jedna z mála firem, které na nové poměry dokázaly rychle reagovat, je Sokolovská uhelná, tedy jeden ze čtyř tuzemských těžařů. Po celý loňský rok nechala skupina odstavenou svou paroplynovou elektrárnu a naopak začala navyšovat těžbu uhlí. „Loni jsme vytěžili přibližně 3,7 milionu tun, byť jsme ...
Trh dodavatelů se pročistí, přežijí jen silní hráči, říká šéf Pražské plynárenské Pacovský. Komerční nemovitosti čeká šok. Jejich hodnota spadne až o desítky procent. Největší supermoderní sklad v Česku. Obří halu u Chebu si objednal módní gigant. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Zatímco trh s byty postihla krize už koncem léta, komerční nemovitosti pocítí dopady naplno v roce 2023. Velké obchody s kancelářemi, nákupními centry či s průmyslovými areály se dojednávají dlouhé měsíce, a tak trh reaguje se zpožděním. Podle realitních poradců letos nastane nejsilnější tlak na snižování cen od vypuknutí finanční krize v roce 2008. V některých případech budou prodávající nuceni slevit až o třetinu.
O rekordní nájemní transakci na českém trhu průmyslových a logistických nemovitostí se postaral švédský módní řetězec H&M. Hala rozlohou překoná i v létě otevřený sklad Amazonu v Kojetíně na Přerovsku za zhruba pět miliard korun, staví ji v průmyslové zóně u Chebu developer Panattoni. Hotová má být v roce 2025. Vlastníkem Parku Cheb, do něhož hala patří, je česká skupina Accolade miliardářů Milana Kratiny a Zdeňka Šoustala.
Kdo chce mít kancelář, bude si za ni muset v novém roce velmi pravděpodobně připlatit. A možná i výrazně. Nájem nejen kanceláří, ale i obchodů nebo průmyslových hal zdraží kvůli inflačním doložkám ve smlouvách právě o úroveň inflace, která dosahuje zhruba 18 procent. Spolu s výrazně vyššími náklady na energie a zdražujícími servisními poplatky tak podle odborníků vzniká na trhu nevídaná směska.
Německý koncern Volkswagen znovu odložil rozhodnutí, kam ve východní Evropě umístí další továrnu na baterie do elektromobilů. Verdikt o miliardách investovaných eur měl padnout v závěrečném čtvrtletí loňského roku. Koncern jej odložil na konec letošního léta, pak na závěr roku a nově o dalších „několik měsíců“. Dozorčí rada VW zasedne ve čtvrtek, řešit bude hlavně neúspěšný vývoj softwaru do vozů budoucnosti. Znepokojivých důvodů, proč nejen Volkswagen, ale i další nadnárodní koncerny odkládají, či dokonce...