první soulož - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu první soulož, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vynález, který výrazně ovlivnil druhou polovinu 20. století, pilulka, která proměnila společnost a její křehké sociální vazby. Řeč je o hormonální antikoncepci, která slaví 60 let od svého uvedení na trh.
Reportáž vznikla během projektu Člověka v tísni, při kterém jsme měli tři dny na vytvoření reportáže z Českých Velenic. Nevěstince nás hned trkly do očí. Nebyly jsme zvyklé na ně narážet na každém rohu. Přijaly jsme to jako součást velenické atmosféry a společně se rozhodly do některých podívat, abychom vůbec zjistily, jak to vevnitř vypadá a chodí. První, který jsme navštívily, byl Bar Kateřina. Stačilo 40 minut a zeptaly jsme se na všechno, co nás napadlo. Další den jsme se chtěly vrátit a na pár věcí ...
Podobně jako bylo zmíněno v článku Ester Klimecké – „Většina sexuologů onanii považuje za nejbezpečnější formu pohlavního styku, při které nehrozí ani pohlavní choroby, ani nežádoucí těhotenství“ – nejúčinnější formou antikoncepce je abstinence. Ačkoli je tato metoda uspokojivá svou efektivitou, v jiných ohledech natolik uspokojivá být nemusí. Právě proto existuje mnoho jiných metod antikoncepce s nižší efektivitou, avšak s větším požitkem.
To, že každý člověk skrývá mnoho tváří, není nic nového. Dokážeme s láskou pečovat, s vášní milovat, s palčivým pocitem žárlit i s trnem v oku nenávidět. Žádná emoce nám není cizí, každá z našich tváří si přeje (i zaslouží) čas od času vystoupat na povrch. Ne každou ale chceme ukázat a tak jí často vůbec nedovolíme projevit se, byť je naší nedílnou součástí... A někdy je to docela škoda!
Reklamní svět začíná být unaven obrovskými integrovanými kampaněmi a nákladnými exekucemi. Jako by se začínal znovu poohlížet po vtipných, čistých, přímočarých řešeních. To je hlavní vzkaz z letošních Cannes Lions.
Hormonální antikoncepce dala ženám volnost, mužům však možná ještě větší. Ženy si sice mohou vybrat z mnoha typů hormonálních antikoncepčních přípravků: pilulek, kroužků, tělísek, náplastí apod., ale hlavní díl odpovědnosti zůstává stále na nich…
Říká se, že 20. století patřilo ženám a jejich boji za rovnoprávnost. V práci, v rodině i v přístupu k sexu. Vynález antikoncepční pilulky skutečně odstartoval sexuální revoluci. Jsme o sedmdesát let později tak svobodné, jak se zdá? Je mezi sexuálním chováním ženy a muže rovnítko?
Svět se mění, sex zůstává. Co si o tom myslí známý sexuolog Petr Weis?
Muži ve svých sexuálních představách a někdy i v reálném životě preferují mladé dívky. Je to jen hra, nebo jsou skutečně schopní zamilovat se do ženy o generaci, dvě, nebo dokonce tři mladší? A jak to vnímá objekt jejich citu, o tom píše psycholožka a sexuoložka Laura Janáčková.
Češi obecně patří k promiskuitním národům. Kolik partnerů tedy průměrně vystřídají ženy a kolik muži? A jak je to s mimomanželskými styky?