První vlak v Chorvatsku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu První vlak v Chorvatsku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Chorvatsko dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace. Každoročně se tam vypraví statisíce Čechů, které láká nejen dobrá dostupnost – cesta z Prahy do severochorvatské Rijeky trvá něco přes osm hodin – ale také rozmanitost země. Díky množství zajímavých ostrovů a regionů si tam přijdou na své milovníci přírody, památek i moře. Od roku 2023 by měla být navíc cesta ještě jednodušší. Země je součástí Schengenského prostoru a platí v ní eura.
Zdražování elektřiny zásadně znevýhodňuje nákladní železniční dopravce vůči těm kamionovým. Část zakázek lídra tuzemského trhu ČD Cargo, který loni vydělal mateřským Českým drahám téměř tři sta milionů korun, by se tak mohla přesunout z kolejí na silnici. „Už dnes je v mnoha případech levnější silnice. Hrozí exodus zboží na silnici. Ročně se přitom bavíme o dvaceti tunách zboží, třetině veškerých našich přeprav - to je ekvivalent osmi set tisíc jízd kamionů,“ říká předseda představenstva podniku Tomáš Tóth...
Na ostravském letišti Leoše Janáčka se v září uskuteční už 22. ročník největší bezpečnostní přehlídky ve střední Evropě. Dny NATO přivítají zástupce více než 20 zemí a představí návštěvníkům mimo jiné vojenskou techniku, která se stará o bezpečnost členských států Severoatlantické aliance.
Éra ultralevného létání končí. Letenky sice budou cenově i dál dostupné, ty nejlacinější však podraží i o polovinu, varoval šéf Ryanairu Michael O’Leary. Byť si největší evropská aerolinka zajistila cenu paliva pro letošní rok ještě před ruskou invazí na Ukrajinu a následným strmým zdražením ropy, dlouhodobému dopadu zdražení se stejně jako konkurence nevyhne. Létání prodražují také zvyšující se náklady na navigační služby, ekologické poplatky či na vyšší mzdy, uvedl průkopník nízkonákladového létání pro ...
České dráhy (ČD) čelí větší krizi než obvykle. O miliardy korun se jim propadly tržby a naopak navýšily náklady, především ty za trakční elektřinu. V březnu zvolený nový generální ředitel drah Michal Krapinec si přesto klade ambiciózní cíl: dostat celou skupinu, ale i dlouhodobě ztrátovou osobní dopravu do zisku. Během deseti let mají dráhy proinvestovat sto miliard korun do nových vlaků s maximální rychlostí až 230 km/h. „Rychlost po nás požadují zahraniční partneři, například Německo. Aby ty naše staré ...
Kvůli masivnímu zdražení paliv bojují pandemií finančně vyčerpaní autobusoví dopravci o přežití. Dva roky ztrát vygenerovali i ti, kteří jezdí pod vlajkou německé platformy FlixBus. Ta chce situace využít a poohlíží se po možných akvizicích v Česku i zahraničí. „Je pravděpodobné, že za účelem akvizic FlixBus spustí další investiční kolo, ještě než vstoupí na burzu,“ říká ředitel české pobočky FlixBusu Pavel Prouza, jenž zodpovídá také za slovenský a maďarský trh.
Vlakový dopravce RegioJet bude ode dneška vypravovat jeden vlak denně z Prahy k polsko-ukrajinským hranicím. Až šest set palet humanitárního nákladu, který obstará Člověk v tísni, pak od hranic do samotného Kyjeva přepraví ukrajinský státní dopravce. „Vlaky budou jezdit, dokud to bude potřeba,“ říká majitel RegioJetu Radim Jančura. Vedle potravin, léků a dalšího humanitárního nákladu vlaky nabídnou také kapacitu až pro 400 cestujících. Své vlaky vypravují i České dráhy.
Cestování je zpět. Ovšem jen napůl. Zahraniční turisté si do Česka stále netroufají, do letadel se nevrací ani byznysová klientela. Zato balík, který Češi platí za úprk z domoviny, se blíží předpandemickým rozměrům. Riskantní sázka na přímé lety z Prahy do exotiky - například do Dominikánské republiky - se tak vyplatila nejstarší české cestovní kanceláři Čedok. Z původně sezónního projektu se stane celoroční. „Lidé z oboru si klepali na čelo, jestli jsme se nezbláznili. Ne vždy všechno vyjde. Když to ale ...
Turbulentní. Žádné jiné slovo nemůže lépe vystihnout náladu roku 2021. Pandemie, inflace, omezování výroby a energetická krize se staly našimi ústředními výzvami. Zažili jsme ale i mnoho radostných chvil. Připomeňte si ty nejdůležitější události roku 2021 v souhrnné galerii.
Tuzemská energetická společnost Nano Energies chystá expanzi do zahraničí, kde chce nabízet energetickou flexibilitu pro stabilizaci sítě, tedy takzvané služby agregátora flexibility. Za účelem rozšíření svých služeb do střední a východní Evropy založila na začátku října společnost DES Holding, která zastřeší otevírání tamních poboček. Deníku E15 to potvrdila mluvčí Nano Energies Barbora Petrová.