první ztráta na gastronomické - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu první ztráta na gastronomické, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Už přes rok a půl Ukrajina úspěšně vzdoruje ruské invazi, a před několika měsíci dokonce zahájila rozsáhlou protiofenzivu. Ačkoli se boje nyní odehrávají výhradně v jižní a východní části země, válečné následky pociťují lidé na celém ukrajinském území. Třeba i ve Lvovské oblasti, kam se aktuálně vypravil redaktor deníku e15.
Vláda chce v rámci snah o ozdravení státního rozpočtu mimo jiné zrušit osvobození od daně z příjmů u prodejů cenných papírů a podílů ve firmách při překročení hranice 40 milionů korun. Podrobnosti návrhu zatím nejsou úplně známy, ale například podle experta poradenské firmy KPMG je navrhovaný limit příliš nízký. Nápad se nelíbí ani investorům do startupů. Plus další informace ze světa investic.
Skupina Coloseum, do níž patří i síť restaurací, prodala na trhu Start pražské burzy akcie za zhruba 40 milionů korun. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila Burza cenných papírů Praha. Společnost chtěla získat přes 100 milionů korun nového kapitálu, přibližně polovinu plánovala použít na snížení zadlužení, ze druhé části hodlala financovat nové projekty. Coloseum se stalo první veřejně obchodovatelnou společností z gastronomického odvětví na pražské burze.
Velká česká města čeká složitý rok. Kvůli daňovým změnám přijdou o stamiliony korun, jen tak zřejmě nezmizí vládní restrikce omezující život obyvatel i firem a váznou také dodávky vakcín. Samosprávy budou muset šetřit, i když stát provozní úspory nechystá. „Propad příjmů se primárně pokusíme nahradit úvěrem a prodejem zbytného majetku města,“ říká primátorka města Brno Markéta Vaňková.
Z restaurací zbyla výdejní okénka a z hotelů se stávají spíše útulny pro nakažené covidem než podniky pro turisty. Na dřeň seškrtaný provoz gastronomie neničí jen podnikatele přímo v oboru, ale i ty, kteří dodávají jídlo, pití či služby.
Uzavření gastronomických provozů na tři týdny způsobí škody za 750 milionů korun. Uvedli to zástupci Českého svazu pivovarů a sladoven. Čepované pivo má totiž omezenou dobu trvanlivosti, pivovary musí proto omezovat jeho výrobu a v případě delšího uzavření provozoven budou řešit jeho expiraci.
Přinejmenším čtrnáct dnů budou restaurace a bary fungovat v nouzovém režimu. Musejí zavírat v osm hodin a omezený je i počet hostů u stolu. Jarní vlnu epidemie gastronomický sektor, sice s obrovskými ztrátami, ale přece jenom zvládl. Nyní jsou majitelé hospod a barů daleko skeptičtější.
Česká vláda v minulých dnech poslala k dalšímu projednání do sněmovny daňový balíček, jehož součástí je i zavedení takzvaného stravovacího paušálu. Ten kritizují odbory, zaměstnavatelé v čele se Svazem průmyslu i restaurace, které se zaměřují na nabídku poledních menu. Petici proti paušálu podepsalo již přes dva tisíce restaurací a další přibývají.
Indická služba na rozvoz jídla, která v podobě agregátoru jídelních lístků funguje i v Česku, ztratila přístup ke stovce milionů dolarů (v přepočtu 2,4 miliardy korun). Informuje o tom na základě svých zdrojů portál Financial Times.
Až se po pandemii otevřou hospody a restaurace, provoz v nich bude zřejmě vypadat jinak než v minulosti. „Slyšíme různé návrhy od toho, že budou lidé chodit do restaurací v rouškách přes větší rozestupy mezi stoly až po omezení maximálního počtu hostů v restauraci. Je velmi pravděpodobné, že se po otevření změní návyky lidí a bude trvat, než se vše vrátí zpět do normálu,“ říká výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová.