psd2 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu psd2, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Blíží se hlasování v Evropském parlamentu o komplexní regulaci kryptoaktiv s názvem MiCA (Markets in Crypto-Assets). K jejímu schválení by mělo dojít v dubnu. Již nyní ale tuzemský kryptobyznys bojuje za to, aby nařízení EU o kryptoaktivech dalo co nejmenší pravomoci České národní bance.
Od nepaměti samozřejmá součást lidského života zvaná hotovost rozděluje lidstvo. Tábor odpůrců pestrobarevných bankovek a blyštivých mincí ji vnímá jako archaický odkaz na doby, jež nestojí za to si pamatovat. Stoupenci fyzických peněz ji zase označují za jeden z posledních ostrůvků nezávislosti a neviditelnosti ve vševidoucím světě digitálního matrixu. Jedno je však jisté. Popularita hotovosti klesá a blíží se den, kdy si lidstvo položí takřka hamletovskou otázku: Mít, či nemít hotovost?
Televizní reklamy, které se vysílaly před dvaceti lety, si možná už dnešní generace třicátníků ani nepamatuje. Ti starší ale určitě dokážou identifikovat slogan „Jsou věci, které si za peníze nekoupíte, na všechno ostatní je tu…“ Ano, na všechno ostatní je tu Mastercard. A jakoby s odstupem času tento zlidovělý slogan jen potvrzoval, že to americká společnost myslela tehdy vážně.
Cashbot vznikl v roce 2018, aby pomohl podnikatelům s financováním a vylepšením firemního cashflow. Kromě zkrácení nebo naopak prodloužení splatnosti faktur poměrně nově nabízí i bezúčelové podnikatelské půjčky nebo financování nákupů v obchodech iSTYLE. „U klientů posuzujeme dokonce i psychologický profil, intelekt a finančí gramotnost,“ říká Marek Hejdušek, zakladatel a CEO firmy.
Zatímco ještě několik let zpátky jste si v online bankovnictví maximálně prohlédli stav účtu a poslali platbu, dnes je toho jen málo, co v něm udělat nelze. A to platí i pro firemní online bankovnictví, které za tím osobním nijak nezaostává.
Zatímco ještě několik let zpátky jste si v online bankovnictví maximálně prohlédli stav účtu a poslali platbu, dnes je toho jen málo, co v něm udělat nelze. A to platí i pro firemní online bankovnictví, které za tím osobním nijak nezaostává.
Možná jste si někdy vyzkoušeli nahrát více účtů do jednoho internetového bankovnictví. Pokud ano, tak máte výjimečnou zkušenost s relativně novou směrnicí Evropské komise, která si klade za cíl hodit trochu vidle do vod platebního styku. Jinými slovy abyste si nemuseli vybírat jen mezi kartami, internetovým bankovnictvím a hotovostí, ale měli k dispozici i inovativní způsoby placení. Nicméně výsledek se zatím nedostavil. Očividně, protože takovou službu k placení v obchodech s nejvyšší pravděpodobností ...
Když v lednu 2018 vstoupila v platnost novela zákona o platebním styku, která obsahovala zejména povinnost pro banky zpřístupnit data jejich klientů a umožnit platby licencovaným třetím stranám prostřednictvím takzvaného API (application programming interface), otevřela se mezi odbornou veřejností okamžitě diskuze o tom, jak zásadně se platební trh brzy změní.
V roce 1998 spustila tehdejší eBanka, která se později stala součástí Raiffeisenbank, první online bankovnictví ve střední Evropě. V té době to byla převratná novinka budící nadšení i nedůvěru. Bankovní sytém vyvinula společnost ARBES Technologies a používá se dodnes. „Nedůvěra lidí byla tehdy velká. Ale to je přirozené. I dnes máme obavy z novinek, které budeme později brát jako samozřejmost,“ říká Ondřej Brojír, specialista na bankovní core systémy.
Pobočky netáhnou. Zatímco ještě několik let zpátky jste si v online bankovnictví maximálně prohlédli stav účtu a poslali platbu, dnes je toho jen málo, co v něm udělat nelze. A to platí i pro firemní online bankovnictví, které za tím osobním nijak nezaostává.