pseudověda - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pseudověda, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
ikonickou. Z děsivé přemíry informací potřebujeme vyzdvihnout nad hlavy ikony, které jsou symboly událostí i někým, komu můžeme věřit, kdo nám v chaosu dění poskytuje orientaci. A přitom často ani nepřemýšlíme, proč právě tyto ikony a ne jiné. V Česku to během pandemie byl epidemiolog Roman Prymula, německou ikonou koronavirové krize se stal virolog Christian Drosten.
„Když jsem se odstěhoval od rodiny, uvědomil jsem si, že nemám ponětí, kdo jsem,“ vzpomíná Martin, student sociální antropologie. A podobné pocity zaplavují stále více z nás. S nástupem konzumního života a extrémního tlaku na výkon nabývá péče o mentální zdraví nebývalé důležitosti. Lidé trpící duševními problémy však na pomoc často jednoduše nedosáhnout. Studenti, kteří projevují depresivní symptomy disproporčně více než zbytek společnosti, jsou totiž často v takové finanční tísni, že si placenou péči ...
Pamatujete si, jak byl v Teorii velkého třesku Sheldon naprosto unešený z Profesora Protona? Takhle nějak by měla vypadat úspěšná popularizace vědy – když z dítěte, které nadšeně sleduje televizní pořad, vyroste vědec.
Nemá žádnou vědeckou teorii, je založená jen na západní literatuře a nereflektuje „uzbecký model vývoje“. Tak zní hodnocení politologie z pera uzbecké pracovní komise ministerstva školství. Věda prý navíc zkoumá to samé jako historie, sociologie a psychologie. Na základě zprávy komise ministerstvo školství tuto vědu na konci srpna v Uzbekistánu zakázalo.
Sedmaosmdesát let poté, co se stát Tennessee ztrapnil před celým národem, protože poslal do vězení učitele, který vyučoval podle evoluční teorie, lítá v tom tamní vláda zase.
Organizace Sense About Science (SAS) se rozhodla vyhlásit vítěze „soutěže“ o největší vědecké omyly roku 2011. Největší nesmysly podle ní prohlásila televizní celebrita Nicole „Snooki“ Polizziová, americká republikánská kongresmenka Michelle Bachmannová, zpěvačka Suzi Quatro či designér bot Christian Louboutin. O netradiční anketě informuje server Sme.sk s tím, že cílem celého počinu je pomoci lidem rozlišovat opravdovou vědu od pseudovědy.
Do čela Mezinárodní agentury pro energii (IEA) nenastupuje od 1. září ani energetický expert, ani těžká politická váha. Nejsvízelnějšími časy existence provede agenturu bývalá učitelka ze základní školy v Maastrichtu Maria van der Hoevenová.