pujčky pro zadlužené - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pujčky pro zadlužené, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Společnosti Moser, tradičnímu českému výrobci křišťálu, se nedaří vybřednout z červených čísel a vršících se dluhů. Kvůli ztrátě z roku 2021 ve výši 71 milionů korun se záporný vlastní kapitál karlovarské manufaktury přiblížil čtvrtmiliardě korun, jak stojí v čerstvě zveřejněné výroční zprávě. Firma navíc potvrdila, že se do zisku nedostala ani loni. Nad vodou ji drží její dva vlastníci.
Úrokové sazby v eurozóně během podzimu vzrostly, tuzemské firmy si i přesto nadále čile půjčují ve společné měně a zdá se, že postupná eurizace české ekonomiky bude pokračovat i v příštím roce, byť možná pomalejším tempem než dosud. „Podíl úvěrů v cizích měnách, které si nefinanční podniky berou u bank, se dále zvyšuje, v říjnu přesáhl 45 procent, což představuje nové historické maximum,“ upozorňuje hlavní ekonom České bankovní asociace Jakub Seidler.
Letos třicet procent dolů, z toho takřka tři jen za poslední týden. Taková je zatím letošní tragická statistika italských státních dluhopisů. Příčinou fiaska, které dělá z římských papírů jednu z nejhorších letošních investic napříč aktivy, je Evropská centrální banka. Opožděný a o to razantnější start divokého souboje eurozóny s inflací spojený se silným růstem sazeb totiž dělá nechtěnou investici nejen z dluhopisů Itálie, ale i dalších jihoevropských zemí. Investoři propadají obavám, že rostoucí náklady ...
Dosavadní prezident Srí Lanky Gotabaja Radžapaksa v pátek oficiálně rezignoval, dočasným úřadujícím prezidentem se proto stal dosavadní premiér Ranil Wickremesinghe a volby jsou vyhlášené na 20. července. „Zvolení nového prezidenta bude první krok, od kterého se země může odrazit,“ popisuje honorární konzul Srílanské demokratické socialistické republiky Marek Němec, který se v současnosti na ostrově nachází. Podle něj má současná krize kořeny již v občanské válce, chybným krokem byla orientace země na Čínu...
Dva roky a je po boomu. Návrat Čechů k chalupaření narazil na tržní strop. Boj nákupních košíků pokračoval i minulý týden. Tesco, které ve své reklamní kampani provedlo srovnávací nákup na konkurenčním Rohlíku, se bude muset s celou situací právně vypořádat. Škoda Auto posílila pozici ve Volkswagenu. Vyrobí baterie do enyaqů i elektromobilů koncernu. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 ...
Čeští průmyslníci Jaroslav Strnad a René Matera překonali další překážku na cestě k ovládnutí chorvatské strojírenské skupiny. Evropská komise na konci prosince schválila zapojení chorvatského státu do uzdravení zadlužené Đuro Đaković, což byla podmínka, kterou si Strnad s Materou kladli pro svou investici do této chorvatské společnosti.
Ceny v zemích platících eurem rostou rychleji, než kdy zažily přinejmenším dvě poslední generace. Společná měna čelí největší erozi kupní síly přinejmenším od ledna 1999, kdy se zrodilo první elektronické euro. Šéfové Evropské centrální banky ovšem sedí s rukama založenýma hluboko v klíně. Zasáhnout proti bující inflaci by znamenalo prakticky ze dne na den položit hospodaření řady předlužených vlád a sfouknout plamínek mdlé, nicméně existující ekonomické rekonvalescence. Výsledkem je ECB na pokraji bezmoci...
Politické strany si po letošních volbách rozdělí přes půl miliardy korun za hlasy voličů, další stovky milionů inkasují v příštích letech za činnost a mandáty. Zatímco nové sněmovní strany odcházejí s podobnými částkami jako doposud, sociální demokraté a komunisté musejí zásadně přehodnotit své hospodaření a hledat nové příjmy.
Postkomunistické země se při vstupu do Evropské unie zavázaly k přijetí eura. Některé však po vzoru Švédska budou splnění svého závazku dále odkládat. Další se naopak na vstup do eurozóny pilně připravují. Po bok Pobaltí, Slovenska a Slovinska by brzy mělo přibýt Chorvatsko a Bulharsko. Politické reprezentace Polska, Maďarska a Česka nikam nespěchají, ačkoli popularita společné měny se u obyvatel těchto zemí výrazně liší.
Předvolebním Českem otřásá téma, které by ještě před pár lety nevydalo ani na bakalářskou práci studenta vysoké školy. Tempo růstu cen koncem léta překonalo psychologickou hranici čtyř procent. Česko přitom takto silnou inflaci zažilo naposledy v závěru krizového roku 2008. Palčivě gradující problém v zemi rezonuje a vyvolává potřebu nalézt viníka. V samotném předvolebním finiši tak může „zodpovědnost za inflaci“ ještě zamíchat kartami.