pujčky pro zadlužené - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu pujčky pro zadlužené, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
O čínské diplomacii „dluhové pasti“ jste v uplynulých letech mohli slyšet převážně ze strany západních médií a od amerických politických jestřábů. Co Peking touto strategií sleduje? A nakolik ji skutečně uplatňuje v praxi? Článek vyšel na Info.cz.
Finanční potíže realitní a investiční skupiny Premiot opět upozornily investory na obrovská rizika spojená s investicemi do firemních dluhopisů – zejména pak těch vydávaných podnikateli, kteří růst svého byznysu postavili primárně na dluzích. V případě uskupení Ondreje Spodniaka bude návrat peněz věřitelům navíc komplikovat poměrně košatá struktura firem. Tenhle „nešvar“ spojený s přeléváním peněz v rámci podnikatelských skupin je na tuzemském dluhopisovém trhu poměrně rozšířený.
Německý národní letecký dopravce Lufthansa dokončilo jednání s italským státem o akvizici minoritního podílu v letecké společnosti Italia Trasporto Aereo (ITA). Lufthansa tak získá přístup na jeden z největších evropských trhů, na kterém ITA ovládá zhruba dvacet procent. O koupi zkrachovalé Alitalie a později jejího menšího a nezadluženého nástupce usiloval německý kolos dlouhé roky, italský stát ale vždy prodělávající společnost finančně podpořil. Důsledky pandemie už ale ITA sama nezvládne, a Lufthansa ...
Oblíbená turistická destinace se už rok nachází v platební neschopnosti a podle prezidenta Ranila Wickremesingheho se ještě další tři roky z bankrotu nedostane. Nejviditelnější problémy však Srí Lanku již zřejmě opustily. Protesty v ulicích utichly, země se dočkala záchranného balíčku a pomalu se vracejí turisté, hlavní zdroj příjmů ostrovního státu.
S rostoucím státním dluhem rostou v Česku i vášně. Jedni hrozí státním bankrotem, jiní mávají rukou nad dluhem, který je jeden z nejnižších v Evropě, a zlehčují nutnost úspor. Podle dalších je normální, když státy žijí na dluh. Jak už to v ekonomii bývá, jde o úhel pohledu.
Na stole České národní banky leží téma, které se může v příštích měsících stát impulzem pro renesanci hypotečního trhu. Centrální bankéři totiž připouštějí diskuzi o nastavení stropu pro měsíční úvěrové splátky. Právě celkový podíl splátek na měsíčním příjmu dlužníka je momentálně jednou z nejčastějších příčin, proč zájemci o hypotéku na půjčku nakonec nedosáhnou. Od roku 2020 mohou Češi na celkové splátky svých dluhů vynaložit maximálně polovinu svých měsíčních příjmů.
Společnosti Moser, tradičnímu českému výrobci křišťálu, se nedaří vybřednout z červených čísel a vršících se dluhů. Kvůli ztrátě z roku 2021 ve výši 71 milionů korun se záporný vlastní kapitál karlovarské manufaktury přiblížil čtvrtmiliardě korun, jak stojí v čerstvě zveřejněné výroční zprávě. Firma navíc potvrdila, že se do zisku nedostala ani loni. Nad vodou ji drží její dva vlastníci.
Úrokové sazby v eurozóně během podzimu vzrostly, tuzemské firmy si i přesto nadále čile půjčují ve společné měně a zdá se, že postupná eurizace české ekonomiky bude pokračovat i v příštím roce, byť možná pomalejším tempem než dosud. „Podíl úvěrů v cizích měnách, které si nefinanční podniky berou u bank, se dále zvyšuje, v říjnu přesáhl 45 procent, což představuje nové historické maximum,“ upozorňuje hlavní ekonom České bankovní asociace Jakub Seidler.
Letos třicet procent dolů, z toho takřka tři jen za poslední týden. Taková je zatím letošní tragická statistika italských státních dluhopisů. Příčinou fiaska, které dělá z římských papírů jednu z nejhorších letošních investic napříč aktivy, je Evropská centrální banka. Opožděný a o to razantnější start divokého souboje eurozóny s inflací spojený se silným růstem sazeb totiž dělá nechtěnou investici nejen z dluhopisů Itálie, ale i dalších jihoevropských zemí. Investoři propadají obavám, že rostoucí náklady ...
Dosavadní prezident Srí Lanky Gotabaja Radžapaksa v pátek oficiálně rezignoval, dočasným úřadujícím prezidentem se proto stal dosavadní premiér Ranil Wickremesinghe a volby jsou vyhlášené na 20. července. „Zvolení nového prezidenta bude první krok, od kterého se země může odrazit,“ popisuje honorární konzul Srílanské demokratické socialistické republiky Marek Němec, který se v současnosti na ostrově nachází. Podle něj má současná krize kořeny již v občanské válce, chybným krokem byla orientace země na Čínu...