Qantas - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Qantas, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
O zhruba dvě stě miliard dolarů (4,4 bilionu korun) přišly letecké společnosti v důsledku pandemie covidu-19. Masivní ztráty si proto nyní – v době rychle se obnovující poptávky – hodlají alespoň částečně vykompenzovat. Potenciální zlatý důl vidí především v prémiovém segmentu cestujících. Největší hráči proto investují miliardy dolarů do úprav letadel, kde část sedadel v prvních třídách nahradí luxusní apartmá. Přestože ceny letenek v nejvyšších třídách více než desetinásobně převyšují ceny za nejnižší ...
Aerolinky Lufthansa probudily z více než dvouletého spánku první ze svých dlouhodobě odstavených obřích letounů Airbus A380. Dlouho po vypuknutí pandemie koronaviru to přitom vypadalo, že tyto letouny se už do provozu ve větších počtech nikdy nevrátí. V kontinentální Evropě bude Lufthansa jediným dopravcem, který stále věří ve velké letouny se čtyřmi motory, jinde ve světě ale tyto stroje díky rychle oživující poptávce prožívají renesanci.
Superjumbo je zpět. Díky nečekaně vysoké poptávce po létání a zřejmě i kvůli nedostatku personálu vracejí letecké společnosti do provozu také airbusy A380, největší dopravní letadla světa. Stále více jich protíná i nebe nad Českem, z čehož plynou vyšší příjmy státnímu podniku Řízení letového provozu. O možném návratu ikonické A380 na pravidelnou linku do Prahy jedná i Letiště Praha s aerolinkou Emirates, zda a kdy uspěje, však není jasné.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Uzavření ruského vzdušného prostoru pro aerolinky západního světa má zásadní dopady na létání mezi Evropou a Asií. Pasažéři se musejí připravit na delší a dražší cestování, aerolinky zase na podstatně hubenější marže.
Boeing 747 je ikonou letectví. V současnosti se vyrábí již jeho čtvrtá generace, o kterou je ale mezi zákazníky stále menší zájem. Mezitím se mnohé aerolinky zbavují také předchozí generace s označením -400. Verze pro osobní přepravu končí buď v rukou nákladních aerolinek, případně dochází k jejich likvidaci na leteckých vrakovištích. Následující fotogalerie jedno takové mapuje. Nachází se v arizonské poušti.
Kanystry v kokpitu, okna neprodyšně přelepená. V mošnovských hangárech parkují dopravní letadla tak, jak je z letních cest k moři neznáte. Na běžnou údržbu i větší opravy do Ostravy putují stroje z celého světa. Z rampy shlížíme třeba na Aeroflot v klubových barvách basketbalové CSKA Moskva, kolem jehož ocasu postavili technici „vsetínskou“ – tedy zelenožlutou – konstrukci. Zakázek za miliony dolarů tu ale přistává více.
Letecká společnost Emirates Airline potřebuje nové širokotrupé letouny dříve, než předpokládala. S výrobcem Airbus se dohodla na urychlení dodávky posledních tří obřích strojů A380 z června příštího roku na letošní listopad. Jsou to zároveň vůbec poslední největší dopravní letadla na světě, která budou vyrobena. Další aerolinky s návratem A380 do provozu nespěchají, popřípadě s nimi už vůbec nepočítají.
Se začátkem pandemie a uzavřením hranic stáhly letecké společnosti z provozu tisíce letadel po celém světě. Část z nich byla od té doby zaparkovaná v horkých a suchých pouštích, které pro skladování letadel představují perfektní podmínky. Takové podnebí s sebou však přináší nechtěné a v některých případech i smrtelné hosty, píše CNN.
Pomalu se lepšící epidemiologická situace podpořená rychlým tempem očkování umožňuje aerolinkám v některých regionech postupně obnovovat letecká spojení nebo zvyšovat jejich frekvenci. Nečekaně velký zájem mají cestující mířící za odpočinkem o letenky v byznysových třídách. „Na kdysi exkluzivní místa se vrhají masy,“ upozornila agentura Bloomberg. Dopravci jdou poptávce naproti, ceny za luxusní místa už dříve několikanásobně snížili.