radar Věra - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu radar Věra, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Novým a jediným akcionářem výrobce radiolokačních a radiokomunikačních prostředků, pardubické firmy T-CZ, se stal L.P.P. Holding. Ten vyvíjí a vyrábí letecké přístroje například pro nové proudové letouny L-39NG Aera Vodochody. T-CZ, firma zaměřená na radiostanice převážně do kolejových vozidel a radarové systémy, vznikla po rozpadu Tesly Pardubice, někdejšího výrobce kdysi obávaného pasivního sledovacího systému Tamara.
Pro zpestření naší letní ospalé pohody možná začněme malým kvízem. Následující větu řekl kdo a kdy? „Několikrát jsem v posledních týdnech zopakoval, že pokud by teď neprobíhalo české předsednictví v EU, určitě bychom iniciovali hlasování o nedůvěře vládě a vystavili jí bilanční účet za její katastrofální vládnutí. A že to neuděláme jen kvůli image naší země.“
Ruská invaze se postupně stává přehlídkou pozoruhodných a nezřídka šikovně improvizovaných zbraňových systémů, především na straně Ukrajiny, která bojuje proti agresorovi s velkým arzenálem.
Ministerstvo obrany musí vysvětlovat další přestřelenou cenu vojenské zakázky, tentokrát v tendru na taktické rušiče Starkom. Kontrakt nejvíce prodraží podvozky aut se speciálně vyvinutou nástavbou od firmy Tatra Trucks a také systém rušičů, který vyrábí prostějovská firma URC Systems.
Tuzemská administrativa šlape jako hodinky. Zákony, například při zadávání veřejných zakázek, se dodržují v plném rozsahu. Totéž platí při rozdělování a čerpání dotací. Občas se sice chybuje, ale především v komunikaci a na nižších než ministerských pozicích.
Po dohodě se šéfem rezortu obrany Lubomírem Metnarem (za ANO) rezignoval jeho náměstek pro vyzbrojování Filip Říha. Tak jeho odchod zdůvodnilo ministerstvo obrany ve své zprávě. Říha svůj krok ve vyjádření pro server Lidovky.cz vysvětloval mediálním tlakem na úřad. Rezort v posledních dnech čelil kritice kvůli zakázce na nákup pasivních radarů Věra NG, kterou část politiků považovala za předraženou.
Nic není v politice nového, všechno už tu bylo. I zpochybňování závazku plynoucího ze členství v Severoatlantické alianci vynaložit na obranu každý rok alespoň dvě procenta HDP. Takže drobné ohlédnutí. Dvouprocentní výdaje Česko mělo naposledy v roce 2005. Od té doby už nikdy.
Záloha 450 milionů korun dodavateli dvou pasivních sledovacích systémů Věra NG a nečekané zvýšení ceny zakázky z předpokládaných 780 milionů na 1,5 miliardy korun s DPH. Těmto i dalším výhradám členů výboru pro obranu Poslanecké sněmovny čelili ministr Lubomír Metnar (ANO) a jeho náměstci.
Premiérem Babišem pečlivě budovaná fasáda úspěšné vlády dostává v posledních týdnech trhliny. Nad marketingem začínají vítězit fakta, která ministrům nelichotí. Ani těm osobně vybraným samotným premiérem, ani těm delegovaným sociální demokracií.
Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) nechá prověřit nákup pasivních sledovacích systémů pro armádu. Dva komplety systémů DPET, jejichž základem jsou radiolokátory Věra NG od české firmy ERA, stály 1,245 miliardy korun bez DPH. Jak upozornil deník E15, NATO před několika lety získalo stejné dva lokátory výrazně levněji.