radarové snímky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu radarové snímky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Aerolinky velmi pomalu obnovují část svých spojů, letadla se tak postupně vracejí zpět do vzduchu. Největší vlna útlumu leteckého provozu by proto měla postupně odeznívat. Týká se to i Česka, letoví dispečeři v květnu zaznamenali mírné zvýšení provozu. Průměrný počet letů byl v prvních deseti květnových dnech 249. Podívejte se na snímky služby Flightradar zachycující provoz nad evropským nebem vždy v deset hodin koordinovaného světového času od pondělí do pátku uplynulého týdne. Značnou část provozu stále ...
Vědci z Kalifornské univerzity, NASA a Nizozemské univerzity v Utrechtu zjistili, že Antarktida ztrácí šestkrát více ledu než před 40 lety. Rychlejší tání podle nich způsobilo, že se hladina světového oceánu během té doby zvýšila o více než půl centimetru.
NASA oznámila objev velkého impaktního kráteru, ukrytého hluboko pod grónským ledovcem. Jeho rozměry – průměr 30 kilometrů a hloubka přes 300 metrů – ho řadí mezi 25 největších známých kráterů na naší planetě.
Každých 53,5 dní sonda Juno prosviští nad Jupiterovou horní vrstvou oblaků. Pohybuje se přitom přibližně 75krát rychleji než kulka a její dráha je vysoce eliptická, díky čemuž může shromažďovat nová data, ale současně nemusí pobývat v intenzivním radiačním poli planety.
V Česku vznikne satelitní centrum pro tuzemskou armádní rozvědku a Severoatlantickou alianci (NATO). Středisko může zpracováním snímků z družic pomoci i záchranářům při sledování živelních pohrom. V tiskové zprávě to dnes oznámila mluvčí Vojenského zpravodajství Alžběta Riethofová. Centrum bude vytvořeno letos k 1. červenci. Náklady na vytvoření centra pokryjí peníze z rozpočtu ministerstva obrany. Podle deníku Právo bude stát stovky milionů korun.
Z ruského kosmodromu Pleseck úspěšně odstartovala ruská raketa Rokot, která na oběžnou dráhu vynesla satelit Evropské kosmické agentury (ESA). Ten by měl každý den sledovat zemskou atmosféru, pomůže ale i při studii znečištění ovzduší.
Egyptská armáda dnes našla trosky letadla společnosti Egyptair, které se ve čtvrtek zřítilo nad Středozemním mořem. Asi 290 kilometrů severně od přístavní Alexandrie objevila i osobní věci cestujících, uvedly egyptské úřady. Řecké ministerstvo obrany později doplnilo, že Egypťanům se podařilo najít zavazadla, sedačky z letounu i první pozůstatky pasažérů.
Čína rozmístila své stíhačky na jednom ze sporných ostrovů v Jihočínském moři, kde již dříve instalovala raketové systémy země-vzduch. S odvoláním na nejmenované americké představitele o tom informovala TV Fox News. Jistý americký činitel podle agentury Reuters uvedl, že Peking na sporný ostrov posílá své vojenské letouny pravidelně. Americké Středisko pro strategická a mezinárodní studia (CSIS) zase oznámilo, že Peking instaloval na sporných ostrovech v Jihočínském moři radarová zařízení.
Čína údajně rozmístila vyspělé raketové systémy země-vzduch na jednom ze sporných ostrovů v Jihočínském moři. Informovala o tom americká televize Fox News s odvoláním na satelitní snímky a později to potvrdil nejmenovaný činitel Pentagonu a rovněž tchajwanské ministerstvo obrany. Peking ale podle BBC toto tvrzení popřel s tím, že jde o smyšlenku západních médií. Čínská diplomacie nicméně uvedla, že takové nasazení raket by bylo legitimní.
Autonomní auta používají na orientaci v prostoru kromě GPS i takzvaný lidar (light detection and Ranging). Ten určí polohu auta tak, že rozeznává okolní objekty a porovnává je s existující 3D mapou prostředí. Vědci z Univerzity v Cambridge napodobili orientační systém automobilů pomoci levnějších zařízení – kamer běžných smartphonů.