rakousko a koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu rakousko a koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rakousko, Dánsko a další země ze skupiny "rychle jednajících států", které si v boji s koronavirem opakovaně vyměňují zkušenosti, se v budoucnu nebudou při výrobě očkovacích látek spoléhat na Evropskou unii a budou společně s Izraelem vyrábět vakcíny proti COVID-19. Oznámil to podle agentury APA rakouský kancléř Sebastian Kurz. K virtuálním jednáním skupiny států, které zpočátku úspěšně zvládaly covidovou pandemii, Kurz v minulosti zval i českého premiéra Andreje Babiše.
Důsledky koronavirových opatření výrazně ztěžují práci řidičům kamionů v mezinárodní dopravě. První šoféři už proto s prací na mezinárodních trasách skončili a řada dalších se na to chystá. Vyplývá to z informací sdružení dopravců Česmad Bohemia i firem, které oslovil server E15.cz.
Firmy mohou od příštího týdne nakupovat vybrané testovací sady pro své zaměstnance, kteří si budou moci sami zjistit, zda jsou nakaženi nemocí COVID-19. Vláda rozhodla o příspěvku 60 korun na každý takový test s cílem zajistit pravidelné a plošné testování na pracovištích, která jsou jedním z největších ohnisek nákazy. Náklady státu mohou dosáhnout až 450 milionů korun měsíčně. Peníze půjdou z fondu prevence zdravotních pojišťoven, které to však kritizují.
Koronakrize páchá škody nejen na ekonomikách, kde také ničí pracovní místa, ale omezuje i pohyb osob po světě. To má závažné důsledky pro toky remitencí, tedy plateb, které migranti posílají rodinám do domovských zemí. Chudé státy jsou přitom na těchto platbách často silně závislé. V evropském regionu jsou příspěvky ze zahraničí klíčové pro Ukrajinu. Transfer remitencí do země loni navzdory krizi mírně vzrostl.
Po Německu značně zpřísnilo režim na hranicích i Polsko a Slovensko. Čechy čeká v Polsku bez testu či dvojího oočkování od soboty 27. února karanténa. Povinná izolace pro lidi, kteří přicestují ze zahraničí, platí i na Slovensku. Opatření se vztahuje také na Slováky při návratu do vlasti. Výjimku mají například řidiči a posádky v nákladní a osobní dopravě či pendleři. V cestovní mapě si ale mírně polepšily Baleárské a Azorské ostrovy. Češi tak mohou při návratu do vlasti ukončit povinnou karanténu dříve ...
Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří, že se Česko i svět letos začnou vracet k životu jako před pandemií koronaviru. Za prvořadý považuje restart tuzemské ekonomiky a hledání obchodních příležitostí v Asii a v Severní Americe. „Jakkoli je dobře, že jsme provázáni s evropskými trhy, chceme diverzifikovat spolupráci se státy, kde máme velký potenciál do budoucna, a to nejen v obchodu, ale i ve vědě,“ říká.
Epidemie koronaviru v Česku i kvůli šířící se britské mutaci sílí, nemocnice se musí starat o rekordní počet pacientů s covidem ve vážném stavu. Země má v Evropské unii nejvíce nových případů za 14 dní, ve většině států přitom nárůst zvolnil. Místo zvažovaného otevření všech obchodů tak stát nařídí kvalitnější ochranu dýchacích cest v místech, kde je větší koncentrace lidí. Respirátory, nanoroušky nebo dvě chirurgické roušky na sobě mají být od půlnoci na úterý povinné v obchodech či veřejné dopravě, možná...
Německo zařadilo Českou republiku na kritický seznam zahraničních oblastí s výskytem nebezpečných mutací koronaviru, zní z diplomatických zdrojů. Výrazné omezení cest přes hranice, které bude v zásadě povolené jen pro pracovníky ve zdravotnictví a další zaměstnance v kritické infrastruktuře, bude platit od neděle. Německo podle ministra vnitra Horsta Seehofera od neděle také obnoví na pomezí s Českem stálé hraniční kontroly.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Po šesti týdnech plošné uzávěry se v Rakousku otevřely obchody, kadeřnictví či kosmetické salony. Ve Vídni a v Dolních Rakousech se vrátili do lavic někteří žáci, školáci v dalších spolkových zemích budou své vrstevníky následovat za týden, informovala agentura APA. Uvolňování je spojené s novými hygienickými pravidly, rakouská vláda kvůli němu ale čelí kritice doma i v zahraničí.